FB TW PIN NWS
BioRank 6128

Yasin Obuz

Doğum tarihi : 21.Kasım.1988
Yasin Obuz kaç yaşında : 33
Kilo & Boy :
Burcu : Akrep
Meslek : Aşçı
Yasin Obuz doğum yeri : Diyarbakır

Yasin Obuz Biyografisi

16 Şubat 2020 tarihinde başlayan Survivor 2020 yarışmasına katıldı.

Yasin Obuz, 21 Kasım 1988 tarihinde Diyarbakır’da doğmuştur. O küçük yaşta iken ailesi Antalya’ya taşındı. Şimdi İstanbul’da yaşayan Yasin’in ailesi ise Antalya’da yaşıyor. 3 kardeş olan Yasin Obuz çocukluğundan beri spor yapıyor. İlk spor lisansı 1998'de çıktı. Amatör ve profesyonel olarak futbol oynadı. Bunun yanında çocukken 2 yıl jimnastik yaptı, voleybol ve basketbolda oynadı. Ankara’da Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nden mezun oldu.

Yasin Obuz, bir dönem Kıbrıs’ta da bulundu yaklaşık 6 sene Kıbrıs’lı bir arkadaşı ile aynı evi paylaşmıştır. Bu nedenle şivesi de Kıbrıs şivesini andırmaktadır.

Üniversite yıllarında spor olarak fitness yaptı. Üniversitede mutfağa merak saldı ve yemek öğrenmeye başladı. Yemek yaparken mutlu olduğunu farkeden Yasin, bir dönem Rusya St. Petersburg’da yaşadı. Yaklaşık olarak 20 ülke gezdi.

Yasin Obuz, 2017 yılında sunuculuğunu Seda Akgül’ün yaptığı “Kısmetse Olur” programına da katılmıştır.

İstanbul’un Sirkeci semtinde “Pilavcı Hırşit” adı ile bir restoranı olan Yasin Obuz, 2019 yılının Şubat ayında sunuculuğunu Onur Büyüktopçu’nun yaptığı “Yemekteyiz” programında yarıştı.

2019 yılında Tv8’de yayımlanan ve Jüri üyeliğini Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna’nın yaptığı MasterChef Türkiye 2019’da yarışmacı olarak bulundu.

Yasin Obuz, 2019 Ocak ayında evlendi.

Yasin Obuz, 16 Şubat 2020 tarihinde Acun Ilıcalı’nın Tv8 kanalında başlayan Survivor 2020 yarışmasına katıldı.

Gönüllüler takımında yarışacak olan Yasin Obuz’ün takımında Burak Yurdugör, Cemal Can Canseven, Ceyhun Uzun, Evrim Keklik, Fatma Günaydın, Makbule Karabudak, Meryem Kasap, Nisa Bölükbaşı, Sadık Ardahan Uzkanbaş, Tayfun Erdoğan, olurken, Ünlüler takımında; Barış Murat Yağcı, Aycan Yanaç, Mert Öcal, Şaziye İvegin Üner, Uğur Pektaş, Sercan Yıldırım, Derya Can Göçen, Parviz Abdullayev, Elif Yıldırım Gören, Tuğba Melis Türk, Ersin Korkut yarışacak.

Kaynak:Biyografi.info

Yasin Obuz için yapılan aramalar

Yasin Obuz, Yasin Obuz biyografi, Yasin Obuz hayatı, Yasin Obuz özgeçmişi, Yasin Obuz hakkında, Yasin Obuz doğum yeri, Yasin Obuz fotoğraf, Yasin Obuz video, Yasin Obuz resim, Yasin Obuz kimdir?, Yasin Obuz kaç yaşında?, Yasin Obuz nereli, Yasin Obuz memleketi