FB TW PIN NWS
BioRank 428

Anıl Berk Baki

Doğum tarihi : ??.??.1991
Anıl Berk Baki kaç yaşında : 33
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Sporcu
Anıl Berk Baki doğum yeri : İstanbul

Anıl Berk Baki Biyografisi

Survivor 2018 All Star” yarışmasına katıldı.

Anıl Berk Baki, 1991 yılında İstanbul’da doğmuştur. Baba tarafından aslen Trabzon’ludur. Liseyi yatılı olarak Galatasaray Lisesi’nde okudu. Bu yıllarda yelken milli takımında yarışmacı olarak bulundu. Atletizmde 400 m.de İstanbul ikinciliği, veleybolda ise 2 yıl ilçe şampiyonluğunu yaşadı. 2011 yılında Galatasaray Lisesi’nden mezun oldu. Yeditepe Üniversitesi Reklam Tasarımı ve İletişim Bölümünde burslu olarak okudu.

Yeditepe Üniversitesinde okurken de yelken sporuna devam etti ve aynı zamanda okulun Amerikan futbolu takımına girdi ve ikinci senesinde Amerikan futbolunda Türkiye şampiyonluğu yaşadı. Yelken sporunda olimpik sınıftan profesyonel yat ve performans yarışçılığına geçtiği için Amerikan futbolunu bırakmak zorunda kaldı. Bunun üzerine Yeditepe Üniversitesinin yelken takımını tekrar oluşturarak 2 sene takım kaptanlığını yaptı.

Anıl Berk Baki takım kaptanlığını yaptığı Yeditepe Üniversitesinin yelken takımı ile ilk senesinde Türkiye 3.sü, sonraki sene ise Türkiye şampiyonu oldu. Aynı sene Fransa’da düzenlenen Üniversiteler arası yarışta takımı ile ikinci oldu. 2016 yılında Yeditepe Üniversitesinden mezun oldu.

Performans yelkenciliğine Türkiye’nin ilk ve tek Formula catamaran takımı olan TeamTurx’te devam ederken CrossFit sporu ile tanıştı.

2016 yılında kaptanlığını ve dümenciliğini yaptığı Tüpraş yelken takımı ile yıllık genel sıralamada birinci olmuş ve aynı zamanda Bodrum’da düzenlenen yarışmada Türkiye şampiyonu olmuştur.

Anıl Berk Baki Yelken sporu ile ilgilenmekte aynı zamanda Milli sporcudur. Bunun dışında Crossfit antrenörü olarak spor yaşantısını sürdürmektedir. Yelken ve crossfit dışında uzun süre amerikan futbolu, voleybol ve atletizm ile ilgilenmiştir.

Survivor 2018 All Star” yarışmasına katıldı.

10 Şubat 2018 tarihinde Acun Ilıcalı’nın Tv8 kanalında başlayacak olan “Survivor 2018 All Star” yarışmasında ünlüler kadrosunda Adem Kılıçcı, Damla Can, Hakan Hatipoğlu, Hilmi Cem İntepe, Merve Aydın, Murat Ceylan, Nagihan Karadere, Nihat Doğan, Sahra Işık, Sema Aydemir, Turabi Çamkıran, Ümit Karan olacak.

Survivor 2018 All Star” yarışmasında gönüllüler kadrosunda ise Cumali Akgül, Birsen Bekgöz, Ramazan Kalyoncu, Gizem Kurtulan, Melih Özkaya, Yağmur Banda, Ecem Karaağaç, Nevin Yanıt, Anıl Berk Baki, Funda Alkayış, Gamze Aksu, Marcus olacak.

30 Haziran 2018 tarihinde Kıbrıs'da yapılan SMS sonuçlarına göre Survivor 2018'in şampiyonu Adem Kılıçcı oldu.

15 Ocak 2022 tarihinde TV8'de yayımlanmaya başlayan; Acun Ilıcalı ve Murat Ceylan tarafından sunulan Survivor 2022: All Star yarışmasına katıldı. Dominik Cumhuriyeti'nde yapılan bu yarışmada Ünlüler takımında Çağan Atakan Arslan (Soldier), Adem Kılıçcı, Nagihan Karadere, Aycan Yanaç, Barış Murat Yağcı, Merve Aydın, Batuhan Karacakaya, Sema Aydemir, Furkan Kızılay, Elif Yıldırım Gören, Sercan Yıldırım, Mert Öcal, Birsen Bekgöz yarışacak.
Gönüllüler takımında ise ; Gökhan Keser, Ogeday Girişken, Evrim Keklik, Seda Ocak, Yasin Obuz, Anıl Berk Baki, Berkan Karabulut, Sude Burcu, Berna Keklikler, Sadık Ardahan Uzkanbaş, Nisa Bölükbaşı, Hikmet Tuğsuz, Gizem Kerimoğlu, Yağmur Banda yarışacak.Kaynak:Biyografi.info

Anıl Berk Baki videoları

Tüm Anıl Berk Baki videoları

Anıl Berk Baki için yapılan aramalar

Anıl Berk Baki, Anıl Berk Baki biyografi, Anıl Berk Baki hayatı, Anıl Berk Baki özgeçmişi, Anıl Berk Baki hakkında, Anıl Berk Baki doğum yeri, Anıl Berk Baki fotoğraf, Anıl Berk Baki video, Anıl Berk Baki resim, Anıl Berk Baki kimdir?, Anıl Berk Baki kaç yaşında?, Anıl Berk Baki nereli, Anıl Berk Baki memleketi