FB TW PIN NWS
BioRank 159

Danilo Zanna

Doğum tarihi : 15.Nisan.1982
Danilo Zanna kaç yaşında : 41
Kilo & Boy :
Burcu : Koç
Meslek : Aşçı
Danilo Zanna doğum yeri : Prato, İtalya

Danilo Zanna Biyografisi

Danilo Zanna, 15 Nisan 1982 tarihinde İtalya'nın Toskana bölgesinde Prato kentinde aşçı bir ailenin çocuğu olarak doğmuştur. Ailesinin ayak izlerini takip etti, çok ünlü İtalyan şeflerle çalışarak klasik bir eğitim aldı ve İtalyan mutfağı hakkında uzmanlaştı. Bir ablası, bir abisi var. Annesi öğretmen, babası banka müdürüydü. Amcalarının restoranında yetişti.

Üniversitede İtalyan edebiyatı okudu. Sonra 2001 yılında Londra’da restoranı olan amcası felç geçirip onu işletme için çağırınca Londra’ya gitti. Bir müddet sonra restoran işine iyice alışınca İtalya’ya dönüp gastronomi okudu.

İtalyan Aşçı şef aşık olduğu Türk kızı için yurt dışındaki kariyerini bırakarak Türkiye’ye yerleşti. Bir Türkle evli olmaktan ve ülkemizde yaşamaktan son derece mutlu. İstanbul’a yerleşir yerleşmez hemen kendine bir restaurant açmıştır. Bunun haricinde Kanal Türk’te Tv şefliği yapmaya başladı, bir süre sonra da Atv ‘de yayınlanan Zahide Yetiş’in programı “Zahide ile Hayata Yetiş” adlı programına transfer oldu.

Aynı zamanda Ekim 2014 ayından itibaren Danilo Zanna, Planet mutfak Kanalında kendi programı olan “İtalyan İşi” adlı programı hazırlayıp sundu. Danilo Zanna, öğrendiği ilginç Türkçesi ile de dikkat çekmektedir.

Danilo Zanna, İstanbul, Mecidiyeköy’de bulunan “The Pizza Co” Restorantın sahibidir.

Danilo Zanna, aynı zamanda da Kadir Has Üniversitesi İstanbul Culinary Enstitute’de her ay İtalyan yemekleri workshopu hazırlamakta ve ayrıca Üniversite de danışmanlık hizmeti vermektedir.

Hem aşçılık, hem tv şefliği, hem Üniversite de danışmanlık ve restaurant işletmek Chef Danilo Zanna‘yı asla yormuyor. Bu kadar yoğun işe nasıl yetiştiğini soranlara ise şöyle cevap veriyor:

"Güneşi üzerinize doğdurmayın. Erken kalkan erken yol alır. Erken kalkın, zamanı dikkatli harcayın, evinize ve ailenize mutlaka ama mutlaka zaman ayırın. Önemli olan zamanı boşa tüketmeden kaliteli bir şekilde kullanabilmek.”

Danilo Zanna, İstanbul’da yaşamaktadır ve 13 Mayıs 2012 tarihinde Tuğçe Demirbilek Zanna (d.20 Mart 1981) ile evlendi. Zeno Tibet (d.2013) adında bir oğlu vardır. 15 Aralık 2021 tarihinde boşandı.

21 Mart 2015 tarihinde Atv ekranlarında yayınlanmaya başlayan “Elin Oğlu” adlı canlı yayınlanan talk-show programını Ömür Varol ve Sinan Çalışkanoğlu beraber sunmaya başladı. Türkiye'de hayatını sürdüren, farklı milletlerden Robbie-Lee Valentine (İngiltere), Allen Hulsey (ABD), Emrach Uskovski (Slovakya), Andrey Polyanin (Rusya), Manuel Reina (İspanya), Danilo Zanna (İtalya), Chaby Han (Çabi) / Han Chang-yub (Güney Kore), Antonio Stokes (ABD), Medoune Niang (Senegal), Masataka Kobayashi (Japonya) ile masaya oturdular.

2016 yılından itibaren Danilo Zanna, Wilco van Herpen ile beraber "Avrupa'dan Anadolu'ya" adlı televizyon programında Türkiye’nin dört bir yanını ziyaret etti.

MasterChef Türkiye” adlı yemek hazırlama yarışmasının 19 Ağustos 2019 tarihinde başlayan 2. sezon yarışmasında jüriliğinden ayrılan Hazer Amani'nin yerine Danilo Zanna katıldı. Diğer jüriler ise Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu aynı görevlerine devam edecek.

Danilo Zanna, 2020 yılının sonlarında İstanbul Ortaköy’de Moena adında yeni bir restoran açtı.

2021 yılında Exxen'de yayınlanan MasterChef Junior'da sunuculuk yaptı.

Filmleri ve Dizileri :
2019 - Çat Kapı Aşk (Sinema Filmi)
2016 - Görümce (Francesco) (Sinema Filmi)


Kaynak:Biyografi.info

Danilo Zanna filmleri

Tüm Danilo Zanna filmleri

Danilo Zanna için yapılan aramalar

Danilo Zanna, Danilo Zanna biyografi, Danilo Zanna hayatı, Danilo Zanna özgeçmişi, Danilo Zanna hakkında, Danilo Zanna doğum yeri, Danilo Zanna fotoğraf, Danilo Zanna video, Danilo Zanna resim, Danilo Zanna kimdir?, Danilo Zanna kaç yaşında?, Danilo Zanna nereli, Danilo Zanna memleketi