FB TW PIN NWS
BioRank 7858

Meryem Kasap

Doğum tarihi : 01.Mayıs.1992
Meryem Kasap kaç yaşında : 31
Kilo & Boy :
Burcu : Boğa
Meslek : Sporcu
Meryem Kasap doğum yeri : Akçaabat, Trabzon

Meryem Kasap Biyografisi

Survivor 2021 yarışmasında ünlüler takımında yarışacak.

Meryem Kasap, 1 Mayıs 1992 tarihinde Trabzon’da Akçaabat ilçesinde doğmuştur. 3 kardeşin en küçüğüdür. İlkokulda okurken 3 yıl tiyatroyla ilgilendi. Lise yıllarında Sporla tanıştı. Lise takımında 2 yıl hentbol oynadı. Daha sonra ise bireysel spor yapma kararı alarak atletizme yönelmiştir.

Meryem Kasap, Atletizme ilk olarak sırıkla yüksek atlama branşıyla başlamış, 2-3 yıl bu branşı yapmaya devam etmiş ve sonrasında yaşadığı bir sakatlık sonucunda branşını değiştirmek zorunda kalarak 400 metre branşına geçmiştir. Bu süreç içinde Karadeniz Teknik Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nu kazandı. Lisans eğitimini de tamamlayarak mezun oldu.

Meryem Kasap, 400 metrede 1 yıl içinde ilk Türkiye Şampiyonluğuna ulaştı ve Milli Takım'a seçildi. Avrupa Şampiyonası, Balkan Şampiyonası, Milletler Kupası ve Akdeniz Şampiyonası'nda madalya kazandı.

Meryem Kasap, 12 yıllık spor yaşamının 8 yılını Milli Takım sporcusu olarak geçirdi. Şu an hala aktif olarak spor yapmaya devam ederken ayrıca fitness eğitmenliği ve Personal Trainer’lık yapmaktadır.

Meryem Kasap, 16 Şubat 2020 tarihinde Acun Ilıcalı’nın Tv8 kanalında başlayan Survivor 2020 yarışmasına katıldı.

Gönüllüler takımında yarışacak olan Meryem Kasap’ün takımında Yasin Obuz, Cemal Can Canseven, Ceyhun Uzun, Evrim Keklik, Fatma Günaydın, Makbule Karabudak, Burak Yurdugör, Nisa Bölükbaşı, Sadık Ardahan Uzkanbaş, Tayfun Erdoğan, olurken, Ünlüler takımında; Barış Murat Yağcı, Aycan Yanaç, Mert Öcal, Şaziye İvegin Üner, Uğur Pektaş, Sercan Yıldırım, Derya Can Göçen, Parviz Abdullayev, Elif Yıldırım Gören, Tuğba Melis Türk, Ersin Korkut yarışacak.

2020 Gönüllüler takımı kadrosunda yer alan Meryem Kasap, yaşadığı talihsiz sakatlığın ardından yarışmaya veda etmek zorunda kalmıştı.

Survivor 2021 yarışmasında ünlüler takımında yarışacak olan Meryem Kasap, 9 Ocak 2021 akşamı Acun Ilıcalı’nın Tv8 kanalında başlayan Survivor 2021 yarışmasında ünlüler takımında gönüllülere karşı; İsmail Balaban, Melis Sezer, Çağrı Atakan, Meryem Kasap, Hayrettin Onur Karaoğuz, Barış Özbek, Merve Aydın (basketbolcu), Batuhan Karacakaya, Öykü Çelik, Cemal Hünal yarışacak.

Meryem Kasap, 24 Ocak 2021 tarihinde dizinin sakatlanması ve operasyon geçirecek olması nedeniyle de Survivor 2021 yarışmasında diskalifiye oldu.

Kaynak:Biyografi.info

Meryem Kasap için yapılan aramalar

Meryem Kasap, Meryem Kasap biyografi, Meryem Kasap hayatı, Meryem Kasap özgeçmişi, Meryem Kasap hakkında, Meryem Kasap doğum yeri, Meryem Kasap fotoğraf, Meryem Kasap video, Meryem Kasap resim, Meryem Kasap kimdir?, Meryem Kasap kaç yaşında?, Meryem Kasap nereli, Meryem Kasap memleketi