FB TW PIN NWS
BioRank 977

Sude Burcu

Doğum tarihi : 11.Mayıs.1996
Sude Burcu kaç yaşında : 28
Kilo & Boy :
Burcu : Boğa
Meslek :
Sude Burcu doğum yeri : İzmir

Sude Burcu Biyografisi

2 Şubat 2019 tarihinde Tv8'de başlayacak olan Survivor 2019 Türkiye – Yunanistan’da yarışacak.

Sude Burcu, 11 Mayıs 1996 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Sude Burcu'nun babası futbol antrenörü, annesi pilates eğitmeni, 2 kız kardeşi de Sude gibi tekvandocudur. Milli tekvandocu olan Sude Burcu, 2017 ve 2018 yılının Türkiye şampiyonudur.

Çocukluğundan 2019 yılına kadar 14 yıldır bu sporun içerisinde olan Sude Burcu, 2 kez Avrupa 3.’lüğü, 1 kez Balkan Şampiyonluğu, 7 kez Türkiye Şampiyonluğu gibi derecelere sahiptir. Kulüpler Avrupa üçüncülüğü, Balkan şampiyonluğu vardır. Türkiye ve uluslararası platformda birçok dereceye sahiptir.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi 3. sınıf öğrencisi olan Sude, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde spor hayatına profesyonel olarak devam ediyor. Aynı zamanda da zumba eğitmenliği yapıyor.

Sude Burcu, 2014 yılında İZMİR'de düzenlenen Ümitler Türkiye Tekvando Şampiyonası'nda altın madalya kazandı ve Ümitler Milli Takımıyla Avusturya'ya gitti. Sude Burcu, 53 kiloda 28 Eylül 2014 tarihinde Avusturya'nın İnnsburgk kentinde düzenlenen Avrupa Ümitler Şampiyonası'nda madalya mücadelesi verdi, ancak dereceye giremedi. Alman Burçin Kayhan'a 7-1 yenilerek şampiyonaya veda etti.

2 Şubat 2019 tarihinde Tv8'de başlayacak olan Survivor 2019 TürkiyeYunanistan’da yarışacak. Türkiye ekibinde Atakan Işıktutan, Bora Edin, Büşra Yalçın, Ecem Onaran, Hakan Kanık, Hikmet Tuğsuz, Kader Karakaya, Melisa Emirbayer, Okay Köksal, Seda Ocak, Sude Burcu, Yusuf Karakaya adlı yarışmacılar olacak.

2 Temmuz 2019 tarihinde Bodrum'dan canlı yayınla ekranlara gelen Survivor 2019'un şampiyonu Yusuf Karakaya oldu.

15 Ocak 2022 tarihinde TV8'de yayımlanmaya başlayan; Acun Ilıcalı ve Murat Ceylan tarafından sunulan Survivor 2022: All Star yarışmasına katıldı. Dominik Cumhuriyeti'nde yapılan bu yarışmada Ünlüler takımında Çağan Atakan Arslan (Soldier), Adem Kılıçcı, Nagihan Karadere, Aycan Yanaç, Barış Murat Yağcı, Merve Aydın, Batuhan Karacakaya, Sema Aydemir, Furkan Kızılay, Elif Yıldırım Gören, Sercan Yıldırım, Mert Öcal, Birsen Bekgöz yarışacak.
Gönüllüler takımında ise ; Gökhan Keser, Ogeday Girişken, Evrim Keklik, Seda Ocak, Yasin Obuz, Anıl Berk Baki, Berkan Karabulut, Sude Burcu, Berna Keklikler, Sadık Ardahan Uzkanbaş, Nisa Bölükbaşı, Hikmet Tuğsuz, Gizem Kerimoğlu, Yağmur Banda yarışacak.Kaynak:Biyografi.info

Sude Burcu videoları

Tüm Sude Burcu videoları

Sude Burcu için yapılan aramalar

Sude Burcu, Sude Burcu biyografi, Sude Burcu hayatı, Sude Burcu özgeçmişi, Sude Burcu hakkında, Sude Burcu doğum yeri, Sude Burcu fotoğraf, Sude Burcu video, Sude Burcu resim, Sude Burcu kimdir?, Sude Burcu kaç yaşında?, Sude Burcu nereli, Sude Burcu memleketi