FB TW PIN NWS
BioRank 4286

Uğur Pektaş

Doğum tarihi : 16.Nisan.1979
Uğur Pektaş kaç yaşında : 45
Kilo & Boy :
Burcu : Koç
Meslek : Dizi Oyuncusu
Uğur Pektaş doğum yeri : İstanbul

Uğur Pektaş Biyografisi

Uğur Pektaş, 16 Nisan 1979 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Anne- babası 13 yaşındayken boşandı. Yoga, aikido ve tai chi sporları yaptı. Kocaeli Üniversitesi Otelcilik Bölümü'nde okudu. Aynı zamanda Tur rehberliği yaptı, bir bira firmasının parti ekibinde organizatör olarak çalıştı. Ayrıca babasıyla ortak olduğu Otomobil tamiri ve bakım servisi dükkanı var.
2005 yılında Kanal D’de yayınlanan Acun Ilıcalı'nın hazırlayıp sunduğu Survivor Türkiye yarışmasında birinci oldu. Sonrasında da oyunculuğa başladı. Kuşdili ve Düşler ve Gerçekler dizilerinde yer aldı. Arka Sokaklar dizisi ile büyük ses getirdi.

Arka Sokaklar dizisinin yönetmenliğini Orhan Oğuz yaptı, başrollerde ise Zafer Ergin, Şevket Çoruh, Özgür Ozan, Uğur Pektaş, Alp Korkmaz, İlker İnanoğlu, Gamze Özçelik, Berk Oktay, Çağla Kubat oynadı.

Uğur Pektaş'ın Hac organizasyonu yapan şirketi de vardır.

Uğur Pektaş, 19 Haziran 2008 tarihinde, kendisi gibi oyuncu olan sevgilisi Gamze Özçelik ile evlendi. 30 Ocak 2010 tarihinde Murathan adında bir oğlu olmuştur. 26 Aralık 2011 tarihinde boşanmıştır.

Uğur Pektaş, 2020 yılında Acun Ilıcalı’nın kanalı Tv8’de 16 Şubat 2020 tarihinde başlayacak olan Survivor yarışmacısı oldu.

Ünlüler grubunda yarışacak olan Uğur Pektaş’nın takımında Aycan Yanaç, Mert Öcal, Şaziye İvegin Üner, Barış Murat Yağcı, Sercan Yıldırım, Derya Can Göçen, Parviz Abdullayev, Elif Yıldırım Gören, Tuğba Melis Türk, Ersin Korkut olurken, Gönüllüler takımında ise Yasin Obuz, Cemal Can Canseven, Ceyhun Uzun, Evrim Keklik, Fatma Günaydın, Makbule Karabudak, Meryem Kasap, Nisa Bölükbaşı, Sadık Ardahan Uzkanbaş, Tayfun Erdoğan, Burak Yurdugör yarışacak.

Yarışmanın ilk gününde sakatlık geçiriren Uğur Pektaş, 21 Şubat 2020 tarihinde yapılan ilk ada konseyinde diskalifiye olarak adadan ayrıldı.

Filmleri ve dizileri :
2011 - Takım: Vatan sana canım feda (Sinema Filmi)
2006 -2015 - Arka Sokaklar (Murat Ateş) (Tv Dizisi)
2006 - Kuşdili (Yunus) (Tv Dizisi)
2005 - Düşler ve Gerçekler (Doğan Helvacı) (Tv Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Uğur Pektaş için yapılan aramalar

Uğur Pektaş, Uğur Pektaş biyografi, Uğur Pektaş hayatı, Uğur Pektaş özgeçmişi, Uğur Pektaş hakkında, Uğur Pektaş doğum yeri, Uğur Pektaş fotoğraf, Uğur Pektaş video, Uğur Pektaş resim, Uğur Pektaş kimdir?, Uğur Pektaş kaç yaşında?, Uğur Pektaş nereli, Uğur Pektaş memleketi