FB TW PIN NWS
BioRank 93

Furkan Kızılay

Doğum tarihi : 30.Kasım.1990
Furkan Kızılay kaç yaşında : 34
Kilo & Boy :
Burcu : Yay
Furkan Kızılay doğum yeri : Şile, İstanbul

Furkan Kızılay Biyografisi

Çocuklar Duymasın adlı TV dizisindeki Emre (Havuç) karakteri ile tanındı.

Furkan Kızılay, 30 Kasım 1990 tarihinde İstanbul, Şile’de doğmuştur. Fitness öğretmeni ve antrenör olan babasının adı Emin Kızılay, annesinin adı Mine Kızılay’dır. Batur adında küçük bir erkek kardeşi vardır. Kadir Has Üniversitesi Sistem Mühendisliğinden mezun olmuştur. Sporcu olan babası sayesinde sıkı bir bir spor adamı olarak yetiştirilmiştir. İyi bir tenis oyuncusu olan Furkan Kızılay, İstanbul Bakırköyspor'da lisanslı tenisçi olmuştur. Furkan Kızılay, aynı zamanda çok iyi bir kayakçı ve mükemmel bir yüzücüdür.

Sinema filmleri ve TV dizilerinin yanı sıra reklamlarda da oynadı. Bir dönem Turkcell reklamlarında Ragga Oktay ile de oynadı. Şarkıcılık da yapan Furkan Kızılay, 2009 yılında ilk albümü "Aşksın Sen"i çıkarmıştır.

2002 - 2004 yılları arasında yılında Birol Güven’in dizisi “Çocuklar Duymasın” adlı dizide Pınar Altuğ, Tamer Karadağlı, Ayşecan Tatari, Furkan Kızılay, Zeyno Günenç, Özgür Ozan, Volkan Severcan, Ferdi Akarnur, Nejat Birecik, Vatan Şaşmaz, Altan Günbay, Demet Tuncer, Fatma Karanfil ile birlikte rol almıştır.

2007 yılında Star TV'de yayınlanan, Jüri üyeleri; Avrasya Sirki kurucusu Servet Yalçın, Yönetmen Ezel Akay, Pakize Suda, Neco ve Levent Kırca ve sunuculuğunu Süheyl Uygur'un üstlendiği yarışma programı “Ünlüler sirki”nde Furkan Kızılay (Havuç), sunucu Jess Molho, Cengiz Küçükayvaz, şarkıcı Tarık Mengüç, manken ve sunucu Buket Saygı, oyuncu Arzu Yanardağ, manken Noella, dansçı Zümre, şarkıcı Seda Üren ve manken Tuğba Özay ile yarıştı. Furkan Kızılay’ın birinci olduğu yarışmada Jess Molho ikinci olmuştur.

Acun Ilıcalı'nın 17 kasım 2016 tarihinde yaptığı açıklamaya göre 2017 Survivor yarışmasına katılacak.

21 Ocak 2017 tarihinde Dominik’de Acun Ilıcalı’nın sunumu ile Tv8 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Survivor 2017 yarışmasına katıldı.

Survivor 2017 yarışmasında ünlüler takımında İlhan Mansız, Furkan Kızılay, Serhat Akın, Seda Demir, Berna Öztürk, Tarık Mengüç, Çılgın Sedat, Sema Apak, Pınar Saka, Adem Kılıçcı, Şahika Ercümen, Sabriye Şengül, Fatih Hürkan olacak.

Survivor 2017 yarışmasında gönüllüler takımında Eser West, Ogeday Girişken, Volkan Çetinkaya, Gökhan Gözükan, Tuğçe Melis Demir, Fulya Şahin, Denisa, Elif Şadoğlu, Burçak Tuncer, Berna Keklikler, Erdi Ünver, Anıl Karakurt, Sadin Bakır, Yiğit İzik olacak.

30 Mayıs 2017 tarihinde yapılan eleme gecesinde Furkan Kızılay elendi. 22 Haziran 2017 tarihinde Kıbrıs'ta yapılan final gecesinde en çok oyu alan Ogeday Girişken birinci oldu.

Furkan Kızılay,TRT1 ekranlarında oynayan "Aslan Ailem" dizisine 8. bölümden itibaren katıldı. Yapımcılığını Es Film'in üstlendiği dizide başrollerini Burcu Özberk, Akın Akınözü, Hakan Salınmış, Benian Dönmez, Ferdi Sancar, Fırat Altunmeşe, Bora Akkaş, Zerrin Sümer, Eda Şölenci ve Ceren Taşçı paylaştı.

15 Ocak 2022 tarihinde TV8'de yayımlanmaya başlayan; Acun Ilıcalı ve Murat Ceylan tarafından sunulan Survivor 2022: All Star yarışmasına katıldı. Dominik Cumhuriyeti'nde yapılan bu yarışmada Ünlüler takımında Çağan Atakan Arslan (Soldier), Adem Kılıçcı, Nagihan Karadere, Aycan Yanaç, Barış Murat Yağcı, Merve Aydın, Batuhan Karacakaya, Sema Aydemir, Furkan Kızılay, Elif Yıldırım Gören, Sercan Yıldırım, Mert Öcal, Birsen Bekgöz yarışacak.
Gönüllüler takımında ise ; Gökhan Keser, Ogeday Girişken, Evrim Keklik, Seda Ocak, Yasin Obuz, Anıl Berk Baki, Berkan Karabulut, Sude Burcu, Berna Keklikler, Sadık Ardahan Uzkanbaş, Nisa Bölükbaşı, Hikmet Tuğsuz, Gizem Kerimoğlu, Yağmur Banda yarışacak.

Albümleri:
2009 - Aşksın Sen
2010 - Her şey Senle
2011 - Karamel Kokun
2014 - Ecem
2014 - Vura Vura

Filmleri ve Dizileri :
2017 - Aslan Ailem (TV Dizisi)
2017 - Meryem (Çetin Korkmaz) (TV Dizisi)
2017 - Survivor Türkiye 2017 (Yarışmacı - Ünlüler) (Tv Programı)
2016 - Organik Aşk Hikayeleri (Sinema Filmi)
2015 - Hannas: Karanlıkta Saklanan (Mert)(Sinema Filmi)
2014 - Kolpaçino 3. Devre (Kuzen)(Sinema Filmi)
2010 - 2013 - Çocuklar Duymasın (Havuç) (TV Dizisi)
2010 - Gecekondu (Kendisi) (Tv Programı)
2006 - Emret Komutanım: Şah Mat (Karpov’a Yardım Eden Çocuk) (Sinema Filmi)
2004 - Çocuklar Ne Olacak (Havuç Emre) (TV Dizisi)
2002 - 2004 - Çocuklar Duymasın (Havuç Emre) (TV Dizisi)
2002 - Reyting Hamdi (Furkan) (TV Dizisi)
2001 - Hayalköy (TV Dizisi)
1999 - Kıvılcım (TV Dizisi)
1999 - 5 Maymun Çetesi (TV Dizisi)
1999 - Ayrılsak da beraberiz (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Furkan Kızılay hakkında haberler

Tüm Furkan Kızılay haberleri

Furkan Kızılay için yapılan aramalar

Furkan Kızılay, Furkan Kızılay biyografi, Furkan Kızılay hayatı, Furkan Kızılay özgeçmişi, Furkan Kızılay hakkında, Furkan Kızılay doğum yeri, Furkan Kızılay fotoğraf, Furkan Kızılay video, Furkan Kızılay resim, Furkan Kızılay kimdir?, Furkan Kızılay kaç yaşında?, Furkan Kızılay nereli, Furkan Kızılay memleketi