FB TW PIN NWS
BioRank 7751

Ceyhun Uzun

Doğum tarihi : -
Ceyhun Uzun kaç yaşında : -
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek :
Ceyhun Uzun doğum yeri : İstanbul

Ceyhun Uzun Biyografisi

16 Şubat 2020 tarihinde başlayan Survivor 2020 yarışmasına katıldı.

Ceyhun Uzun, İstanbul’da doğmuştur. Annesi ile babası o 4 yaşında iken ayrıldıktan sonra babası onu ve kardeşini alıp İngiltere’ye götürdü.

Ceyhun Uzun, İngiltere’de yaşarken 19 yaşında polisliğe müracaat etti ve kazandı. 1988 yılında KKTC’de müstakbel eşi ile tanıştı, 1990 yılında evlendi. 1995 yılında Tanyel adında kızı doğdu. 2013 yılında kızı Tanyel’in kemik kanseri olduğunu öğrendiler. Tedavilerini olmasına rağmen maalesef 2016’nın başlarında kızı 21 yaşında vefat etti.

2016'da kızını kaybedişinin ardından 1 ay sonra mesleğine geri döndü ve 2018 yılında İngiltere'de yılın polisi ünvanına sahip olmuştur. Prens William ve Prens Harry'nin (Henry Mountbatten-Windsor) Kensington sarayına davet edildi.

2017 yılında eşiyle birlikte Londra'da “Tanyel’s Smile” (Tanyel’in Gülüşü) ismiyle kendi vakıflarını kurdu. KKTC'de 0-24 yaş arası kanserle mücadele eden çocuklar ve ailelerine yardım etmeye başladı.

Survivor 2020'nin en yaşlı yarışmacısı olan Ceyhun Uzun'un İngiltere Maraton koşusunda 3 dünya rekoru var.
1: 2017 En hızlı koşu 5 kişi birlikte Scooby doo arabanın içinde koşarak,
2: 2018 En hızlı maraton 6 kişi Ghostbusters arabanın içinde koşarak,
3: 2019 En hızlı maraton 6 kişi Thunderbirds uçak içinde koşarak.
İngiltere'de 2 olimpiyat derecede AJ BELL Triatlon dereceleri var

Ceyhun Uzun, Londra, Atina, Berlin, Kıbrıs, Sydney, Türkiye gibi birçok ülkede maraton koştu. Maraton başarılarının yanında, 2 kez bisiklet turuna çıkarak Londra'dan Paris’e 24 saatte bisiklet turunu tamamladı. Yine Londra'dan Belçika, Brugge'a bisiklet turunu 22 saatte tamamladı.

Polislik görevinden emekli olduktan sonra Kuzey Kıbrıs’a yerleşen ayrıca İngiliz vatandaşlığı da bulunan Ceyhun Uzun burada da 2019 yılında birçok koşu yarışmalarına katılmaya ve başarılarının karşılığında derece almaya devam etmiştir.

Ceyhun Uzun, 16 Şubat 2020 tarihinde Acun Ilıcalı’nın Tv8 kanalında başlayan Survivor 2020 yarışmasına katıldı.

Gönüllüler takımında yarışacak olan Ceyhun Uzun’ün takımında Yasin Obuz, Cemal Can Canseven, Burak Yurdugör, Evrim Keklik, Fatma Günaydın, Makbule Karabudak, Meryem Kasap, Nisa Bölükbaşı, Sadık Ardahan Uzkanbaş, Tayfun Erdoğan, olurken, Ünlüler takımında; Barış Murat Yağcı, Aycan Yanaç, Mert Öcal, Şaziye İvegin Üner, Uğur Pektaş, Sercan Yıldırım, Derya Can Göçen, Parviz Abdullayev, Elif Yıldırım Gören, Tuğba Melis Türk, Ersin Korkut yarışacak.

24 Mart 2020 akşamı yapılan eleme gecesinde Ceyhun Uzun elendi.

Kaynak:Biyografi.info

Ceyhun Uzun için yapılan aramalar

Ceyhun Uzun, Ceyhun Uzun biyografi, Ceyhun Uzun hayatı, Ceyhun Uzun özgeçmişi, Ceyhun Uzun hakkında, Ceyhun Uzun doğum yeri, Ceyhun Uzun fotoğraf, Ceyhun Uzun video, Ceyhun Uzun resim, Ceyhun Uzun kimdir?, Ceyhun Uzun kaç yaşında?, Ceyhun Uzun nereli, Ceyhun Uzun memleketi