FB TW PIN NWS
BioRank 3123

Mert Öcal

Doğum tarihi : 29.Eylül.1982
Mert Öcal kaç yaşında : 42
Kilo & Boy :
Burcu : Terazi
Mert Öcal doğum yeri : İstanbul

Mert Öcal Biyografisi

2004 yılında “Best Model of Turkey” ve "Best Model of The World" yarışmasının birincisi oldu. Mert Öcal, 16 Şubat 2020 tarihinde Acun Ilıcalı’nın Tv8 kanalında başlayan Survivor 2020 yarışmasına katıldı.

Mert Öcal, 29 Eylül 1982 tarihinde İstanbul’da doğmuştur.

2004 yılında “Best Model of Turkey” yarışmasının birincisi oldu. Ardından 2004 "Best Model of The World" yarışmasında da birinci oldu.

Yurt dışında ve yurt içinde birçok katalog ve defilelerde model olarak görev aldı. Daha sonra da dizi filmlerde oynamaya başladı.

Gamze Özçelik ile birlikte oldu. Mert Öcal'ın bir dönem Türkan Şoray'ın kızı Yağmur Ünal ile olan ve evliliğe doğru giderken bir anda biten ilişki yaşadı.

2008 yılında “Görgüsüzler” adlı dizide Çağla Şikel, Melek Baykal, Aylin Kabasakal, Levent Ülgen, Zeki Alasya, Kayhan Yıldızoğlu, Sinem Ergin, Şeyla Halis, Ümit Yesin, Veysel Diker ile birlikte rol aldı.

2013 yılında “Bizim Okul” adlı dizide Zeki Alasya, Cezmi Baskın, Levent Ülgen, Gizem Soysaldı, Cem Davran, Pınar Aydın, Bican Günalan, Ahenk Demir, Volkan Severcan ile beraber oynadı.

2015 yılında "Aşk Yeniden" adlı dizide Özge Özpirinçci, başrollerini Buğra Gülsoy, Mert Öcal ve Didem Soydan ile paylaştı.

Mert Öcal, 16 Şubat 2020 tarihinde Acun Ilıcalı’nın Tv8 kanalında başlayan Survivor 2020 yarışmasına katıldı.

Ünlüler grubunda yarışacak olan Mert Öcal’nın takımında Aycan Yanaç, Barış Murat Yağcı, Şaziye İvegin Üner, Uğur Pektaş, Sercan Yıldırım, Derya Can Göçen, Parviz Abdullayev, Elif Yıldırım Gören, Tuğba Melis Türk, Ersin Korkut olurken, Gönüllüler takımında ise Yasin Obuz, Cemal Can Canseven, Ceyhun Uzun, Evrim Keklik, Fatma Günaydın, Makbule Karabudak, Meryem Kasap, Nisa Bölükbaşı, Sadık Ardahan Uzkanbaş, Tayfun Erdoğan, Burak Yurdugör yarışacak.

15 Ocak 2022 tarihinde TV8'de yayımlanmaya başlayan; Acun Ilıcalı ve Murat Ceylan tarafından sunulan Survivor 2022: All Star yarışmasına katıldı. Dominik Cumhuriyeti'nde yapılan bu yarışmada Ünlüler takımında Çağan Atakan Arslan (Soldier), Adem Kılıçcı, Nagihan Karadere, Aycan Yanaç, Barış Murat Yağcı, Merve Aydın, Batuhan Karacakaya, Sema Aydemir, Furkan Kızılay, Elif Yıldırım Gören, Sercan Yıldırım, Mert Öcal, Birsen Bekgöz yarışacak.
Gönüllüler takımında ise ; Gökhan Keser, Ogeday Girişken, Evrim Keklik, Seda Ocak, Yasin Obuz, Anıl Berk Baki, Berkan Karabulut, Sude Burcu, Berna Keklikler, Sadık Ardahan Uzkanbaş, Nisa Bölükbaşı, Hikmet Tuğsuz, Gizem Kerimoğlu, Yağmur Banda yarışacak.

Filmleri ve Dizileri :
2021 - Sen Çal Kapımı (konuk oyuncu) (TV Dizisi)
2019 - Arka Sokaklar (Tarık) (TV Dizisi)
2018 - Adını sen koy (TV Dizisi)
2017 - İsimsizler (Tufan Aslan Kalender) (TV Dizisi)
2017 - Savaşcı (Warrior) (Baran) (TV Dizisi)
2016 - Defnenin bir mevsimi (İnayet) (Sinema Filmi)
2015 - 2016 - Aşk Yeniden (Ertan) (TV Dizisi)
2013 - Bizim Okul (Murat) (TV Dizisi)
2012 - Mahmut İle Meryem (Sinema Filmi)
2011 - Rüya peşinde: Takkeci Baba (Vehbi) (TV Filmi)
2011 - Kız Annesi (Yalçın) (TV Dizisi)
2008 - Görgüsüzler (Yılmaz) (TV Dizisi)
2007 - Oyun Bitti (Murat) (TV Dizisi)
2006 - Rüyalarda Buluşuruz (Murat) (TV Dizisi)
2005 - Nehir (TV Dizisi)
2005 - Asla Unutma (Salih) (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Mert Öcal filmleri

Tüm Mert Öcal filmleri

Mert Öcal için yapılan aramalar

Mert Öcal, Mert Öcal biyografi, Mert Öcal hayatı, Mert Öcal özgeçmişi, Mert Öcal hakkında, Mert Öcal doğum yeri, Mert Öcal fotoğraf, Mert Öcal video, Mert Öcal resim, Mert Öcal kimdir?, Mert Öcal kaç yaşında?, Mert Öcal nereli, Mert Öcal memleketi