FB TW PIN NWS
BioRank 6320

Hikmet Tuğsuz

Doğum tarihi : 16.Kasım.1987
Hikmet Tuğsuz kaç yaşında : 34
Kilo & Boy :
Burcu : Akrep
Meslek : Sporcu
Hikmet Tuğsuz doğum yeri : Bademli kasabası, Akseki, Antalya

Hikmet Tuğsuz Biyografisi

Güreş Antrenörü

2 Şubat 2019 tarihinde Tv8'de başlayacak olan Survivor 2019 Türkiye – Yunanistan’da yarışacak.

Hikmet Tuğsuz, 16 Kasım 1986 tarihinde Antalya’nın Akseki İlçesine bağlı Bademli kasabasında doğmuştur. Çocukluğundan beri sporla uğraşarak yetişmiş. İlkokul 4.sınıfta, spor ayakkabısı ödüllü bir yarışmaya katılmasıyla sporla tanıştı. Başarılı olduğunu gören antrenörler kendisini atletizme yönlendirdi. Lise döneminde de aktif bir şekilde sporla ilgilenmeye devam etti. Üniversiteye sporcu kontenjanı ile girdi ve Adnan Menderes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’ndan mezun oldu.

Birçok yarışmada başarılar elde eden Hikmet, milli takım antrenörü Ertuğrul Oğulbulan tarafından decatlon branşına yönlendirildi. Bu branşta yıllarca geçilmedi ve şampiyon oldu. Avrupa şampiyonalarında katılan Hikmet Tuğsuz, 8 yıl boyunca Dekatlon’da Türkiye şampiyonluğunu elinde tutmuştur. Geçtiğimiz yıllarda aktif spor hayatına veda eden Hikmet Tuğsuz, daha sonra güreş milli takımı antrenörlüğü yapmaya başladı. Üniversite bittikten sonra hem antrenörlük hem sporculuğa devam etti. Şu anda da Kırkpınar başpehlivanları Ali Gürbüz, Okan Acar, Ertuğrul Dağdevren, Bayram Arslantaş gibi değerli sporculara antrenörlük yapmaktadır.

Arka arkaya 10 branşı yapabilme yeteneğine sahip olduğunu söyleyen Hikmet Tuğsuz, atletizm alanında ‘Deli Hikmet’ olarak tanınıyor.

2 Şubat 2019 tarihinde Tv8'de başlayacak olan Survivor 2019 TürkiyeYunanistan’da yarışacak. Türkiye ekibinde Atakan Işıktutan, Bora Edin, Büşra Yalçın, Ecem Onaran, Hakan Kanık, Hikmet Tuğsuz, Kader Karakaya, Melisa Emirbayer, Okay Köksal, Seda Ocak, Sude Burcu, Yusuf Karakaya adlı yarışmacılar olacak.

Yaşadığı sakatlık nedeniyle oyunlardan uzak kalan Hikmet Tuğsuz'un Survivor'a devam edemeyeceği 26 Mayıs 2019 tarihinde belli oldu. Hikmet adaya arkadaşlarıyla vedalaşmaya geldiğinde dizindeki bağların koptuğunu belirtti.

2 Temmuz 2019 tarihinde Bodrum'dan canlı yayınla ekranlara gelen Survivor 2019'un şampiyonu Yusuf Karakaya oldu.Kaynak:Biyografi.info

Hikmet Tuğsuz için yapılan aramalar

Hikmet Tuğsuz, Hikmet Tuğsuz biyografi, Hikmet Tuğsuz hayatı, Hikmet Tuğsuz özgeçmişi, Hikmet Tuğsuz hakkında, Hikmet Tuğsuz doğum yeri, Hikmet Tuğsuz fotoğraf, Hikmet Tuğsuz video, Hikmet Tuğsuz resim, Hikmet Tuğsuz kimdir?, Hikmet Tuğsuz kaç yaşında?, Hikmet Tuğsuz nereli, Hikmet Tuğsuz memleketi