FB TW PIN NWS
BioRank 89

Çağan Atakan Arslan (Soldier)

Doğum tarihi : 27.Ağustos.1989
Çağan Atakan Arslan (Soldier) kaç yaşında : 35
Kilo & Boy :
Burcu : Başak
Meslek : Sporcu
Çağan Atakan Arslan (Soldier) doğum yeri : İstanbul

Çağan Atakan Arslan (Soldier) Biyografisi

Çağan Atakan Arslan (Soldier), 27 Ağustos 1989 tarihinde İstanbul Kadıköy’de doğmuştur. Aslen Sivas Zaralıdır. Annesi ile babası o küçükken boşanmışlar ve kız kardeşi Asu, annesi ile birlikte kalırken Atakan babası ile kalmıştır.
İstanbul Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Yüksek Okuluna parkur rekoru kırarak okul birincisi olarak girmiştir. Basketbol ile başladığı spor hayatına 16 yaşında vücut geliştirme ile devam etmiş ve 17 yaşında tanıştığı dövüş sporları ile spor hayatına yön vermiştir. Ülke içinde ve dışında kickboks, muay thai ve free fight alanlarında sayısız başarılara imza atmıştır.

Dizi ve sinema filmlerinde de oynamıştır. Modellik ve mankenlik de yapmaktadır. Survivor 2012 yarışmacısı ve Türkish Power Wrestlinge Güreşçisi olan Hasan Yalnızoğlu gibi Çağan Atakan Arslan’da BestModel of Turkey yarışmasından sonra mankenliğe başlamış.

Çağan Atakan Arslan, Türkiye'de bir ilk olan Turkısh Power Wrestlng Türk Amerikan güreşi takımında da “Soldıer” olarak ringe çıkmaktadır.

Çağan Atakan Arslan, 2007 kickboks Türkiye şampiyonu, 2009 Wffa Free Fıght Avrupa Şampiyonu ve 2011 yılının Taybox Dünya şampiyonudur.

20-27 Eylül 2011 tarihlerinde Özbekistan’nın Taşkent şehrinde yapılan Dünya Muaythai Şampiyonasında finalde Özbek sporcu Seyidahmet Aripov’u yenerek Dünya Şampiyonu oldu.

Turkish Power Şampiyonluk maçında 12 Şubat 2011'de Kayseri Kadir Has Kongre ve Spor Merkezinde yaptığı mücadelede ise Hasan Yalnızoğlu ile yaptığı mücadelede Hasan Yalnızoğlu unvanını, Soldier'a (Çağan Atakan Arslan’a) karşı korudu.

2012 yılında başrolünde Liam Neeson ve Maggie Grace'nin oynadığı "Takip: İstanbul" filminde dövüş sahnelerinde rol almıştır.

Kickboks hayatının en önemli olaylarından birisiyse Glory ile yaptığı anlaşma… 2014’de Glory debut yapan Atakan Arslan ilk maçını Glory 15 İstanbul’da gerçekleştirdi ve Brezilyalı Jonatan Oliveira ile karşılaştı. 3 round sonrasında usta rakibine puanla kaybetti…

17 Ocak 2016 tarihinde tarihinde Acun Ilıcalı, Çağan Atakan Arslan (Soldier)'nın Survivor 2016 kadrosunda olacağını duyurdu.

7 Şubat 2016 tarihinde başlayacak olan “Survivor 2016” yarışmasına Çağan Atakan Arslan (Soldier) da Ünlüler takımında katılacak.

7 Şubat 2016 tarihinde TV8 ekranlarında başlayacak olan ve sunuculuğunu Acun Ilıcalı’nın yapacağı “Survivor 2016” yarışması gönüllüler takımında; Aylin Şallı, Damla Can, Efecan Dianzenza, Gizem Kerimoğlu, Gizem Memiç, Gülnihal Candan, İbrahim Giydirir, Semih Öztürk, Serkay Tütüncü, Zafer Mete yarışacak.

Ünlüler takımında ise: Çağan Atakan Arslan (Soldier), Ebru Öztürk, Eda Akkaya, Ezgi Avcı, İbrahim Yattara, Nagihan Karadere, Serkan Ercan (Ütopya), Tuğba Özay, Yılmaz Morgül, Yunus Günçe ve Seda Tetik yarışacaktır.

Ünlüler Takımında yer alan Serkan Ercan (Ütopya) dokunulmazlık oyununda sol bacağından ciddi şekilde sakatlanmıştı. MR çekilmesi için hastaneye gönderildikten sonra ayağında meydana gelen sakatlık nedeniyle doktor raporu ile 14 Şubat 2016 tarihinde yarışmaya veda etti.

Serkan Ercan'ın sakatlanması sonrası Survivor yarışmacı adaylarından Spartalı Mehmet Ünlüler Takımına Serkan'ın yerine dahil oldu. 14 Şubat 2016 tarihinde yapılan Dokunulmazlık Oyununu kazanan Ünlüler Takımı tek yarışmacı adayı kalan Yağmur Özdemir'i de takımlarına kattı.

Survivor 2016 yarışmasının Kıbrıs'ta yapılan finalinde Atakan SMS sonuçlarında birinci olmuştur.

Survivor 2016 yarışması ile adından söz ettiren Çağan Atakan Arslan yarışmadan sonra ilk kez ringe çıktı. 25 Eylül 2016 tarihinde yapılan Mix Fight Gala’da gösteri karşılaşmasında Kenya kökenli Alman vatandaşı Kevin Brenda'yı 2. raundun hemen başında sol yüksek tekme ile rakibi indirerek kazandı. 3 Aralık 2016 tarihinde kemerini korumak için Marco Pique ile dövüşmüş ve 3 raunt sonunda rakibini yenmiştir.

Çağan Atakan Arslan, 16 Şubat 2017 tarihinde Serap Korkmaz ile evlendi. 17 Haziran 2018 tarihinde Leon Aslan Arslan adında bir çocuğu oldu.

3 Nisan 2017 Tarihinde Star TV'de gösterilmeye başlayan, yapımcılığını Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın üstlendiği, yönetmenliğini Yağız Alp Akaydın’ın üstlendiği, senaryosunu Ethem Özışık’ın yazdığı ve bir Özel Kuvvet Timi'nin hikayesini konu alan "Söz" dizisinin başrollerinde Tolga Sarıtaş, Nihat Altınkaya, Aybüke Pusat, Meriç Aral, Çağan Atakan Arslan (Soldier), Serhat Kılıç, oynamaktadır.

Çağan Atakan Arslan 8 Kasım 2017 tarihinde Dubai'de karşılaştığı 'VIP Fight Night Turnuvası'nda rakibi Polonyalı rakibi Thomasz Gujski'yi ilk raundda nakavt etti. Atakan Arslan, 3 Aralık'ta Frankfurt'ta 'Dünya Şampiyonluk Kemeri'ni ortaya koyarak ringe çıkacak.

3 Aralık 2017 tarihinde Çağan Atakan Arslan, Surinam asıllı Hollandalı rakibi Guillermo Blokland ile maça çıktı ve ilk raundda nakavt ile kazandı.

15 Kasım 2020 tarihinden itibaren teve2’de "Senden İyi Yok" adlı programın sunuculuğunu yapmaya başladı.

15 Ocak 2022 tarihinde TV8'de yayımlanmaya başlayan; Acun Ilıcalı ve Murat Ceylan tarafından sunulan Survivor 2022: All Star yarışmasına katıldı. Dominik Cumhuriyeti'nde yapılan bu yarışmada Ünlüler takımında Çağan Atakan Arslan (Soldier), Adem Kılıçcı, Nagihan Karadere, Aycan Yanaç, Barış Murat Yağcı, Merve Aydın, Batuhan Karacakaya, Sema Aydemir, Furkan Kızılay, Elif Yıldırım Gören, Sercan Yıldırım, Mert Öcal, Birsen Bekgöz yarışacak.
Gönüllüler takımında ise ; Gökhan Keser, Ogeday Girişken, Evrim Keklik, Seda Ocak, Yasin Obuz, Anıl Berk Baki, Berkan Karabulut, Sude Burcu, Berna Keklikler, Sadık Ardahan Uzkanbaş, Nisa Bölükbaşı, Hikmet Tuğsuz, Gizem Kerimoğlu, Yağmur Banda yarışacak.

Amatör Maç Karnesi :
Toplam Maç : 66
Galibiyet : 58
Nakavt : 51
Mağlubiyet : 8
Beraberlik : 1

Soldier lakaplı Çağan Atakan Arslan’ın Başarıları :
2016 - Mix Fight Gala 81 Kilo Dünya Şampiyonu
2015 - Glory World Series 20 Dubai
2014 - Glory World Series 15 İstanbul
2013
W.M.C. Muay thai Dünya Şampiyonu
Muay Thai Türkiye Şampiyonu
Muay Thai Marmara Şampiyonu
Muay Thai İstanbul Şampiyonu
2012
Muay Thai Süper Lig Şampiyonu
Muay Thai Türkiye Şampiyonu
Muay Thai Marmara Şampiyonu
Muay Thai İstanbul Şampiyonu
2011
* Muay Thai IFMA Dünya Şampiyonu (Tarihte Ülkeye İlk Altın Madalyayı Getiren Türk)
* Best Muay Thai Süper Ligi Türkiye Şampiyonu
* Muay Thai Türkiye Şampiyonu
* Muay Thai Marmara Şampiyonu
* Muay Thai İstanbul Şampiyonu
* Fight Academy İstanbul (Cine 5 / İstanbul)
* RMO Fight Code İstanbul (Fox Tv / İstanbul)
2010
* W.O.F. World O- Sports Fedaration Muay Thai Dünya Şampiyonu (İran )
* IFMA Muay Thai Dünya 3. Thailand Bangkok
* Best Muay Thai Süper Ligi Türkiye Şampiyonu
* Muay Thai Türkiye Şampiyonu
* Muay Thai Marmara Şampiyonu
* Muay Thai İstanbul Şampiyonu
* Ring Masters Olimpia (Fox Tv/ İstanbul)
* Ring K-1 World Grand Prix (Fox Tv/ İstanbul)
2009
* WFFA Free Fight Avrupa Şampiyonu
* Muay Thai Türkiye 2.si
* Muay Thai Marmara Şampiyonu
* Muay Thai İstanbul Şampiyonu
* Mix Fight 6.Gala Darmstad (Fox Tv / Almanya)
* 8’li Turnuva (Eskişehir)
* Uçan Fight Arena (Fox Tv / Adana)
* Uçan Fight Arena (Fox Tv / Trabzon)
* Fight Night (Fox Tv / Adana)
* Kickboks Türkiye 3.sü
* Kickboks Marmara Şampiyonu
* Kickboks İstanbul Şampiyonu
2008
* Muay Thai Marmara Şampiyonu
* Muay Thai İstanbul Şampiyonu
* Kickboks Marmara Şampiyonu
* Kickboks İstanbul Şampiyonu
2007
* Kickboks Türkiye Şampiyonu
* Kickboks Marmara Şampiyonu
* Kickboks İstanbul Şampiyonu
* Muay Thai Marmara Şampiyonu
* Muay Thai İstanbul Şampiyonu

Filmleri ve Dizileri :
2017 - Söz (üsteğmen Zafer Yaman) (TV Dizisi)
2012 - Takip : İstanbul (Sinema Filmi)


Kaynak:Biyografi.info

Çağan Atakan Arslan (Soldier) videoları

Tüm Çağan Atakan Arslan (Soldier) videoları

Çağan Atakan Arslan (Soldier) için yapılan aramalar

Çağan Atakan Arslan (Soldier), Çağan Atakan Arslan (Soldier) biyografi, Çağan Atakan Arslan (Soldier) hayatı, Çağan Atakan Arslan (Soldier) özgeçmişi, Çağan Atakan Arslan (Soldier) hakkında, Çağan Atakan Arslan (Soldier) doğum yeri, Çağan Atakan Arslan (Soldier) fotoğraf, Çağan Atakan Arslan (Soldier) video, Çağan Atakan Arslan (Soldier) resim, Çağan Atakan Arslan (Soldier) kimdir?, Çağan Atakan Arslan (Soldier) kaç yaşında?, Çağan Atakan Arslan (Soldier) nereli, Çağan Atakan Arslan (Soldier) memleketi