FB TW PIN NWS
BioRank 294

Zahide Yetiş

Doğum tarihi : 07.Temmuz.1979
Zahide Yetiş kaç yaşında : 44
Kilo & Boy :
Burcu : Yengeç
Meslek : TV sunucusu
Zahide Yetiş doğum yeri : Viyana, Avusturya

Zahide Yetiş Biyografisi

Zahide Yetiş, 7 Temmuz 1979 tarihinde Avusturya, Viyana’da doğmuştur. Babası Tahsin Yetiş burs kazanıp okul için Viyana’ya gittiğinde yeni evli imiş ve Zahide orada doğmuştur. Annesinin adı Ayten Yetiş'dir. “Allah’ın emir ve yasaklarına uyan” demekmiş Zahide’nin anlamı. Anne tarafı Yunanistan - Selanik, baba tarafı Kütahya'dan İzmir'e gelmiştir. Bir kız, üç erkek kardeşi vardır. Zahide Yetiş çok küçükken anne babası boşanmışlar, o babaannesinin yanında İzmir’de büyümüştür. Ortaokul ve Lise yıllarında Güzel Konuşma, Şiir Okuma ve Kompozisyon Yarışmalarında birincilikler aldı. Lise eğitimini İzmir Özel Fatih Koleji’de tamamladı. Ardından 9 Eylül Üniversitesi Satış Yönetimi ve İşletme Bölümü'nden mezun oldu.
Çocukluk yıllarında TRT'de belgesel seslendirmeleriyle televizyonculuk hayatı başladı. Reklam Seslendirmeleri yanı sıra Haber Spikeri ve Metin Yazarı olarak görev yaptı.

TV8 'de “Kentlerin Dili” adlı programla Türkiye'yi dolaşarak 25 ayrı şehrin yarı belgesel programını yaptı. Altı yıl boyunca Türkiye’nin ilk Teknoloji Programı olan ‘İnternet TV’ yi sundu, ‘İnternet Dünyası’ adlı bir gazete köşesi hazırladı.

İzmir Fatih Kolejinde Diksiyon Güzel Konuşma ve Artikülasyon dersleri verdi.

TRT Kurumunda, İzmir ve Ankara televizyonlarında "Genç Gözüyle Tartışma" , "İnternet TV", "Türk Site", "Gün Başlıyor", "Şans Karesi" ve "İzlenimler" gibi kadın, eğitim, kültür, eğlence ve tartışma ve yarışma programlarının sunuculuğunu yaptı.

2009-2014 yılları arasında Kanal D’de yayınlanan tam üç sezon “Doktorum” Proğramını Op. Dr. Aytuğ Kolankaya ile beraber sundu. Daha sonra 2013-2015 yılları arasında atv'de yayınlanan “Zahide’yle yetiş hayata” adlı programda sunuculuk yaptı.

Zahide’yle yetiş hayata” adlı programda:
Emekli İstanbul müftü yardımcısı Yusuf Kavaklı ise islam dini hakkında konuşuyor.
Programda adli vakalar için Avukat Olgun Hamarat teşhislerde bulunuyor.
psikolog Kadriye Tavşan Çakır.
Kişisel para yönetimi uzmanı Özlem Denizmen
Şifalı bitkiler, kür tarifleri ile İbrahim Saraçoğlu ve Ahmet Maranki
Çocuk doktoru Hayri Gözlükgiller
Meltem Açıkel ile Püf Noktaları
Programın aşçısı İtalyan Şef Danilo Zanna'dır.

7 Aralık 2015'ten 12 Haziran 2020'ye kadar Show TV'de hafta içi her sabah yayımlanan Zahide Yetiş'le programını sundu.

Zahide Yetiş bir kere evlenip boşandı.

Zahide Yetiş, işadamı Cem Arısoy ile Paris'te 16 Eylül 2014 tarihinde evlendi. 19 Eylül 2014 tarihinde de İstanbul Kuruçeşme'de düğün yaptı. Aras adında bir oğlu vardır. 2023 yılında boşandı.

2020 yılında Kanal D'de hafta içi her gün yayımlanan "Zahide Yetiş'le Gelin Görün" adlı yarışmayı sundu. Yarışma kısa sürdü ve 65. bölümü ile final yaptı. 30 Ağustos 2021 tarihinden itibaren ise Atv'de hafta içi her gün yayımlanan "Zahide Yetiş'le Mutfak Bahane" adlı yemek yarışmasının 24 Haziran 2022 tarihine kadar sunuculuğunu yaptı.

İstanbul'da ve İzmir'de evi olan Zahide Yetiş, çoğunlukla İzmir'deki evde oğlu ile birlikte yaşamaktadır.

Kitapları :
2013 - Dinle! Hayat Sana Fısıldıyor

Kaynak:Biyografi.info

Zahide Yetiş hakkında haberler

  • Zahide Yetiş annesini yitirdi 15 Ocak 2015 Zahide Yetiş annesini yitirdi

    Zahide Yetiş annesini yitirdi Atv ekranlarında "Zahide ile Yetiş Hayata" isimli programı hazırlayıp sunan Zahid...

Tüm Zahide Yetiş haberleri

Zahide Yetiş kitapları

Tüm Zahide Yetiş kitapları

Zahide Yetiş için yapılan aramalar

Zahide Yetiş, Zahide Yetiş biyografi, Zahide Yetiş hayatı, Zahide Yetiş özgeçmişi, Zahide Yetiş hakkında, Zahide Yetiş doğum yeri, Zahide Yetiş fotoğraf, Zahide Yetiş video, Zahide Yetiş resim, Zahide Yetiş kimdir?, Zahide Yetiş kaç yaşında?, Zahide Yetiş nereli, Zahide Yetiş memleketi