FB TW PIN NWS
BioRank 2250

Hasan Yalnızoğlu

Doğum tarihi : 20.Ekim.1974
Hasan Yalnızoğlu kaç yaşında : 49
Kilo & Boy :
Burcu : Terazi
Hasan Yalnızoğlu doğum yeri : İstanbul

Hasan Yalnızoğlu Biyografisi

Hasan Yalnızoğlu, 20 Ekim 1974 tarihinde İstanbul Üsküdar'da doğmuştur. Aslen Rize Fındıklı’lıdır. İlk okulu Üsküdar'da tamamladı. Ortaokul ve liseyi Pendik Kaynarca’da okudu. 6 yaşında jimnastikle başlayıp aynı zamanda çok sevdiği futbolla da ilgilendi. Sonraki yıllarda yüzme sporunda başarılar kazandı. Ailesinin Pendik'e taşınarak semt değişikliği yapması ve tesis yetersizliği sebebi ile çok sevdiği jimnastik ve yüzme sporundan uzak kaldı. En yakın spor salonu Kung Fu branşında olduğu için çalışmalara burada devam etti. Liseyi bitirmeden okula ara verip 4 sene eğitim hayatından uzak kaldı ve bu 4 yıl bir tekstil fabrikasında çalıştı. Bir yandan da tekvando sporunda hem sporculuk, hem de eğitmenlik yaptı. Aynı yıllarda Beşiktaş Spor Kulübü'nde kürek sporu ile ilgilendi. Türkiye'de ilk kürek yarışında Türkiye rekoru kırıp ülkemizi dünyada temsil edip derece elde etti.
Daha sonra ara verdiği liseyi bitirip, İstanbul Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu spor Yönetimi bölümünden mezun oldu. Hasan Yalnızoğlu 1.92 cm boyunda ve 95 Kg ağırlığındadır.

Aynı zamanda 17 yıldır manken olan Hasan Yalnızoğlu Amerikan güreşi sporcusudur. 2010' da Amerikan Güreşi ile ilgilenmeye başlayıp Turkish Power Wrestling'de sıkı bir eğitimden sonra Turkish Power Ağır Sıklet Şampiyonu olmuştur. 29 Ocak 2011 tarihinde Ankara'da Atatürk Spor Salonunda yaptığı unvan maçında Turkish Power Şampiyonluk Kemerini Kırkpınar Şampiyonlarından Warrior lakaplı Savaş Yıldırım'a karşı yaptığı karşılaşmadan sonra kazandı. 2. Maçında ise 12 Şubat 2011'de Kayseri Kadir Has Kongre ve Spor Merkezinde yaptığı mücadelede ise unvanını Soldier'a (Çağan Atakan Arslan) karşı korudu. 08 Mayıs 2011 tarihinde unvan koruma maçına çıktı. Dünyanın en güçlü adamı olarak tanınan Strong Man (Ersin Kuruel) ile ringe çıkan Camoka, Bursa Atatürk Spor Salonunda kemerini yine tartışmalı bir kararla koruyabildi.

03 Haziran 2012 günü Bursa Atatürk Spor Salonunda Contender Barbar (Alpay Selvi) ile yapılacak olan maça; 2012 Survivor Türkiye'de yarışmasında yarışmacı olarak Dominik’de olduğu için katılamadı ve “Turkish Power Ağır Sıklet Şampiyonu” unvanının askıya alınmasına sebep oldu.

Camoka lakabıyla ringe çıkan Hasan Yalnızoğlu, Bilgehan Demir ile kurdukları Kickboks Federasyonu’na bağlı olarak Turkish Power isimli yerli Amerikan güreşi takımı ile turnuvalar düzenlediler. Bir sene gibi kısa bir süre içinde de 21 sporcusu olan bir topluluk haline geldiler. Alman bir antrenörün çalıştırdığı Turkish Power takımında yer almak için; 22 yaşın üzerinde ve lisanslı sporcu olmak, sigara ve alkol kullanmamak gerekliymiş.

Spor kariyerinde birçok başarısı olan Yalnızoğlu, daha sonradan dans ve oyunculuk alanında da önemli başarılar elde etmiştir. Sinema filmlerinde de rol almıştır.

Kenan İmirzalıoğlu'nun birinci olduğu 1997 yılındaki “Best Model” yarışmasında Hasan Yalnızoğlu ikinci olmuştur. Hasan Yalnızoğlu, Best Model'de Kenan İmirzalıoğlu ile birlikte jüriden 28 puan aldı. Puanlar eşit çıkınca jüri başkanı organizatör Erkan Özerman, tercihini Kenan İmirzalıoğlu'ndan yana kullandı ve Kenan İmirzalıoğlu Best Model seçildi. Ardından Erkan Özerman, Hasan Yalnızoğlu’nu Hindistan'da yapılan “Mister International”yarışmasına götürdü. Hasan Yalnızoğlu bu yarışmada da ikinci seçilerek dünya ikincisi oldu.

Koreograf Uğurkan Erez’den koreografi öğrenirken dansa merak saldı. “Sultans Of The Dance” seçmeleri olduğunu öğrendiğinde girdi ve kazandı. Altı ay sonra da baş dansçı oldu. Hasan Yalnızoğlu 1999 yılında “Sultans of the Dance” ve “Anadolu Ateşi” Dans grubunda baş dansçı olarak görev almıştır. 2002 yılında sahnedeki performansını gören yapımcı “Abdullah Oğuz” Hasan Yalnızoğlu'na "Karaoğlan" dizisinde Camoka rolünü vererek sinema ve dizi hayatını başlattı. Son Osmanlı Yandım Ali, Keloğlan Kara Prens e Karşı, Karaoğlan ve Kösem Sultan filmlerinde çok önemli karakterleri canlandırdı. Ve aynı yıllarda tiyatro ile ilgilendi ve halen tiyatroya devam etmektedir.

Survivor Hasan Yalnızoğlu 2 Aralık 2007 tarihinde kendi gibi dansçı ve 3 yıl önce Müslüman olup Ayşenur adını alan Rus asıllı Tatiana Ruichiana ile evlendi.

Hasan Yalnızoğlu, 2012 yılında Show Tv’de yayınlanmaya başlayan Survivor Ünlüler Gönüllüler yarışmasında, Gönüllüler takımında yer aldı. Yarışmada Nihat Altınkaya birinci olmuş, Hasan Yalnızoğlu burada da ikinci olmuştur.

Yarışmada Ünlüler takımında Alp Kırşan, Almeda Abazi, Anıl Tetik, Doğuş, Merve Büyüksaraç, Mustafa Topaloğlu, Nihat Altınkaya, Sibel Tüzün olmuştur. Gönüllüler takımında Hasan Yalnızoğlu, Ece Begüm Yücetan, Asena Erdem, Cevher Pekçiçek, Gülen Sezmiş, Hayim Kohen, Serhat Özcan, Şansın Tokyay yarışmıştır.

Hasan Yalnızoğlu, Off-Road yarışlarına katılarak, düzenlenen mini Survivor yarışmasına da hakemlik yaptı.

Hasan Yalnızoğlu, 2011 yılında “İstanbul Sanat Topluluğu” gurubunda “Silindir şapka” tiyatro oyununda görev almıştır. 2008 yılında ise Tiyatro Om’un sahnelediği “Örselenmiş Ruhlar Resmi Geçidi: Shakespeare Sahnede” Adlı Oyununda oyuncu ve yönetmen yardımcısı görevindeydi.

22 Şubat 2015 tarihinde TV8 ekranlarında başlayan “Survivor All Star” yarışmasına; Turabi Çamkıran, Hilmi Cem İntepe, Merve Oflaz ve Pascal Nouma, Hasan Yalnızoğlu, Anıl Tetik, Nadya Zagli, Ece Begüm Yücetan, Doğukan Manço, Bozok Gören, Özlem Çalın, Duygu Çetinkaya, Taner Özdeş, Almeda Abazi, Serenay Aktaş, Berna Canbeldek, Seda Aktuğlu, Hakan Hatipoğlu, Merve Aydın, Sahra Işık, Fulya Keskin katıldı.

14 Şubat 2015 tarihinde Nihat Doğan, Özgecan Aslan cinayeti ile ilgili yazdığı tepki çeken tweet’i nedeniyle “Survivor All Star” kadrosundan çıkarıldı yerine eski futbolcu Ahmet Dursun katıldı.

İlk olarak Turabi Çamkıran finale çıkmayı garantilemişti. 1 Temmuz 2015 tarihinde TV 8'de yayınlanan Survivor All Star yarışmasından sonra yapılan SMS oylamasında Merve Aydın finale kalan ikinci isim oldu.

Rol aldığı Filmler ve diziler :
2019 - Halka (Çağatay Erkmen) (TV Dizisi)
2017 - Vallahi Hortladı (Kral Namsis)(Sinema Filmi)
2017 - Atçalı Kel Mehmet (Sinema Filmi)
2014 - Kızıl Elma (Golyat) (TV Dizisi)
2013 - Karaoğlan (Camako) (Sinema Filmi)
2012 - Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam (TV Dizisi)
2011 - Gümüş Lale
2011 - Burası Osmanlı 1711 / Sır Kanunu
2010 - Mahpeyker: Kösem Sultan (Sinema Filmi)
2010 - İncir Reçeli (Sinema Filmi)
2009 - Kahve Bahane
2007 - Dede Korkut Hikayeleri
2007 - Korkusuzlar (TV Dizisi)
2007 - Tılsım Adası (TV Dizisi)
2007 - Son Osmanlı Yandım Ali (Sinema Filmi)
2006 - Keloğlan Kara Prense Karşı (Sinema Filmi)
2005 - Sen Ne Dilersen< (Sinema Filmi)
2002 – Karaoğlan (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Hasan Yalnızoğlu videoları

Tüm Hasan Yalnızoğlu videoları

Hasan Yalnızoğlu kitapları

Tüm Hasan Yalnızoğlu kitapları

Hasan Yalnızoğlu filmleri

Tüm Hasan Yalnızoğlu filmleri

Hasan Yalnızoğlu için yapılan aramalar

Hasan Yalnızoğlu, Hasan Yalnızoğlu biyografi, Hasan Yalnızoğlu hayatı, Hasan Yalnızoğlu özgeçmişi, Hasan Yalnızoğlu hakkında, Hasan Yalnızoğlu doğum yeri, Hasan Yalnızoğlu fotoğraf, Hasan Yalnızoğlu video, Hasan Yalnızoğlu resim, Hasan Yalnızoğlu kimdir?, Hasan Yalnızoğlu kaç yaşında?, Hasan Yalnızoğlu nereli, Hasan Yalnızoğlu memleketi