FB TW PIN NWS
BioRank 686

Efecan Dianzenza

Doğum tarihi : 14.Temmuz.1990
Efecan Dianzenza kaç yaşında : 34
Kilo & Boy :
Burcu : Yengeç
Meslek : Şarkıcı
Efecan Dianzenza doğum yeri : Londra, İngiltere

Efecan Dianzenza Biyografisi

Survivor 2016 Gönüllüler yarışmacısı

Efecan Dianzenza, 14 Temmuz 1990 tarihinde İngiltere, Londra’da doğmuştur. Annesi Türk, babası İngilizdir. 3 yaşında Türkiye’ye geldi ve çocukluğunu İzmir Karşıyaka’da geçirdi.

9 yaşında Karşıyaka Spor Kulübü’nün alt yapısında futbol oynamaya başladı. 14 yaşında Antalya Spor Kulübüne transfer oldu. Müziğe de arkadaşlar aracılığıyla Antalya’da merhaba dedi.

Evine küçük çaplı stüdyo kurup yüzlerde şarkı kaydetti ve underground albümler yaptı. 2 sene Antalya’da yaşadıktan sonra spor ve müzik hayatını İstanbul’da devam ettirdi. İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü ile anlaştı.

Bu süreçte müzik hayatını İstanbul’da underground anlamda devam ettirdi. Profesyonel anlamda gece kulüplerinde dj’lik yapmaya başladı.

Liseden mezun olunca üniversite sınavlarına girip Anadolu Üniversitesi’nde Spor Akademisi Antrenörlük bölümünü kazandı ve futbolu bıraktı.

2010 yılında Model of Models yarışmasında Türkiye 1.si olarak moda ve mankenlik sektörüne girmiş oldu. Hemen ardından Endonezya’da düzenlenen Mister İnternational yarışmasında Türkiye’yi temsil ederek dünya 6.sı oldu.

Efecan Dianzenza aynı zamanda R&B müzikle uğraştığı ve melez olduğu için Türk basını ona yerli Will Smith adını yakıştırdı.

Modellik hayatı sürerken Petek Dinçöz’ün sihirbaz adlı şarkısı için beraber kamera karşısına geçti. 2011’de çalışmasına başladığı Ruj İzi adlı single’ını 2012 yılında sevenleriyle buluşturup müzik hayatına gerçek anlamda merhaba dedi.

7 Şubat 2016 tarihinde başlayacak olan “Survivor 2016” yarışmasına Efecan Dianzenza da gönüllüler takımında katılacak.

7 Şubat 2016 tarihinde TV8 ekranlarında başlayacak olan ve sunuculuğunu Acun Ilıcalı’nın yapacağı “Survivor 2016” yarışması gönüllüler takımında; Aylin Şallı, Damla Can, Efecan Dianzenza, Gizem Kerimoğlu, Gizem Memiç, Gülnihal Candan, İbrahim Giydirir, Semih Öztürk, Serkay Tütüncü, Zafer Mete yarışacak.

Ünlüler takımında ise: Çağan Atakan Arslan (Soldier), Ebru Öztürk, Eda Akkaya, Ezgi Avcı, İbrahim Yattara, Nagihan Karadere, Serkan Ercan (Ütopya), Tuğba Özay, Yılmaz Morgül, Yunus Günçe ve Seda Tetik yarışacaktır.

Ünlüler Takımında yer alan Serkan Ercan (Ütopya) dokunulmazlık oyununda sol bacağından ciddi şekilde sakatlanmıştı. MR çekilmesi için hastaneye gönderildikten sonra ayağında meydana gelen sakatlık nedeniyle doktor raporu ile 14 Şubat 2016 tarihinde yarışmaya veda etti.

Serkan Ercan'ın sakatlanması sonrası Survivor yarışmacı adaylarından Spartalı Mehmet Ünlüler Takımına Serkan'ın yerine dahil oldu. 14 Şubat 2016 tarihinde yapılan Dokunulmazlık Oyununu kazanan Ünlüler Takımı tek yarışmacı adayı kalan Yağmur Özdemir'i de takımlarına kattı.

Albümleri :
2012 - Ruj İzi (Single)


Kaynak:Biyografi.info

Efecan Dianzenza videoları

Tüm Efecan Dianzenza videoları

Efecan Dianzenza filmleri

Tüm Efecan Dianzenza filmleri

Efecan Dianzenza için yapılan aramalar

Efecan Dianzenza, Efecan Dianzenza biyografi, Efecan Dianzenza hayatı, Efecan Dianzenza özgeçmişi, Efecan Dianzenza hakkında, Efecan Dianzenza doğum yeri, Efecan Dianzenza fotoğraf, Efecan Dianzenza video, Efecan Dianzenza resim, Efecan Dianzenza kimdir?, Efecan Dianzenza kaç yaşında?, Efecan Dianzenza nereli, Efecan Dianzenza memleketi