FB TW PIN NWS
BioRank 8163

Ethem Özışık

Doğum tarihi : 22.Kasım.1977
Ethem Özışık kaç yaşında : 47
Kilo & Boy :
Burcu : Yay
Meslek : Senarist
Ethem Özışık doğum yeri : Almanya

Ethem Özışık Biyografisi

2021 yılında yayınlanan, (MİT) Milli İstihbarat Teşkilatı'nda çalışan özel bir ekibin iş hayatı ile birlikte özel hayatını da konu edinen “Teşkilat” adlı televizyon dizisinin senaryosunu yazdı.

Ethem Özışık, 22 Kasım 1977 tarihinde Almanya’da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini İzmit’te tamamladı. 1996 yılında girdiği Marmara Üniversitesi Radyo Tv Sinema bölümünden 2005 yılında mezun oldu.

Sinema ve edebiyata merakı olan Ethem Özışık, birkaç yıl başka işlerde çalıştıktan sonra bir arkadaşı vasıtasıyla sevdiği işi yapma imkânı bulmuş; senaristliğe başlamıştır.

Ethem Özışık'ın yazdığı ilk senaryo 2012 yılında gösterime giren gençlik dizisi "Sudan Bıkmış Balıklar" oldu. Yapım döneminde çok ilgi görmediği için kısa bir süre geçmesinin ardından yayın hayatına son verildi.

2015 – 2017 yıllarında Kanal D ekranlarında yayınlanan ve başrollerini İlker Kaleli, Burçin Terzioğlu ve Musa Uzunlar'ın paylaştığı “Poyraz Karayel” dizisinin senaryosunu yazdı.

2017 - 2019 yılları arasında Star TV'de gösterilmeye başlayan, yapımcılığını Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın üstlendiği, senaryosunu Ethem Özıșık'ın kaleme aldığı, yönetmenliğini Yağız Alp Akaydın'ın yaptığı ve bir Özel Kuvvet Timi'nin hikayesini konu alan “Söz” adlı dizinin oyuncu kadrosunda Tolga Sarıtaş, Deniz Baysal, Aybüke Pusat, Nihat Altınkaya, Meriç Aral, Serhat Kılıç, Mehmet Özgür, Sarp Akkaya, Eren Vurdem, Çağan Atakan Arslan (Soldier) gibi isimler vardır.

Ethem Özışık, senaryo yazmaya devam ederken bir yandan da İstanbul Film Akademi’de senaryo dersleri vermektedir.

2021 yılında senaryosunu yazdığı “Maraşlı” dizisinde başrolde Burak Deniz, Alina Boz, Serhat Kılıç, Kerem Atabeyoğlu, Rojda Demirer, Saygın Soysal oynadı.

2021 yılında yapımcılığını Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın yaptığı, senaryosunu Ethem Özışık’ın yazdığı, yönetmenliğini Yağız Alp Akaydın’ın yaptığı, konusu (MİT) Milli İstihbarat Teşkilatı'nda çalışan özel bir ekibin iş hayatı ile birlikte özel hayatını da konu edinen “Teşkilat” adlı televizyon dizisinde Çağlar Ertuğrul, Deniz Baysal, Mesut Akusta, Ezgi Eyüboğlu, Tuncer Salman, Ezgi Şenler, Mehmet Usta, Nihat Altınkaya, Yavuz Bingöl, Serdar Yeğin başrollerde oynadı.

Kitapları :
2017 - Poyraz Karayel-Bir Mucize Olsun

Ödülleri :
2015 - Pantene Altın Kelebek Ödülleri - En İyi Senaryo Ödülü (Poyraz Karayel)

Filmleri ve Dizileri :
Senaryo:
2021 - Teşkilat (Tv Dizisi)
2021 - Maraşlı (Tv Dizisi)
2020 - Yarım Kalan Aşklar (Tv Dizisi)
2017 - 2019 - Söz (Tv Dizisi)
2017 - Yüz Yüze (1 bölüm) (Tv Dizisi)
2015 - 2017 - Poyraz Karayel (Tv Dizisi)
2013 - Arkadaşım Max (Tv Dizisi)
2013 - 2014 - Sana Bir Sır Vereceğim (Tv Dizisi)
2012 - Sudan Bıkmış Balıklar (Tv Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Ethem Özışık için yapılan aramalar

Ethem Özışık, Ethem Özışık biyografi, Ethem Özışık hayatı, Ethem Özışık özgeçmişi, Ethem Özışık hakkında, Ethem Özışık doğum yeri, Ethem Özışık fotoğraf, Ethem Özışık video, Ethem Özışık resim, Ethem Özışık kimdir?, Ethem Özışık kaç yaşında?, Ethem Özışık nereli, Ethem Özışık memleketi