FB TW PIN NWS
BioRank 87

Kıvanç Tatlıtuğ

Doğum tarihi : 27.Ekim.1983
Kıvanç Tatlıtuğ kaç yaşında : 41
Kilo & Boy :
Burcu : Akrep
Kıvanç Tatlıtuğ doğum yeri : Adana

Kıvanç Tatlıtuğ Biyografisi

Gümüş ve Aşk-ı Memnu dizileri ile yıldızı parlayan dizi ve sinema oyuncusu. Profesyonel basketbol oyunculuğu ve mankenlik de yapmıştır.
Kıvanç Tatlıtuğ 27 Ekim 1983 tarihinde, beş çocuklu ailenin bir ferdi olarak Adana'da doğdu. Ortaöğrenimini Yenice Özel Çağ Lisesi'nde tamamladıktan sonra Pastane işleten babası Erdem Tatlıtuğ’un geçirdiği ciddi bir kalp ameliyatından sonra ailesi ile birlikte 1997 yılında İstanbul'a yerleşti. İstanbul Kalamış Lisesi'nden mezun oldu. Annesinin adı Nurten’dir.

Aktörlük ve mankenlik yapmadan önce uzun süre basketbol ile uğraştı. Adana'da Fiskobirlik, Çukurova ve Tarsus Amerikan klüplerinde başladığı amatör basketbol kariyerini İstanbul'a yerleştikten sonra profesyonel seviyeye taşıdı. Ülkerspor ile (2 yıl) başlayan birinci lig macerası, Beşiktaş (1 yıl) ve Fenerbahçe (1yıl) basketbol kulüplerinde devam etti; fakat tekrar geri döndüğü Beşiktaş ile beraber antreman çalışmaları yaptığı sırada sakatlanarak basketbol hayatını noktalamak zorunda kaldı.

Annesinin teşvikleriyle başladığı mankenlik kariyeri, iki yıl kadar sürdü. Mankenlik ajanslarıyla çalışan profesyonel bir manken olan Tatlıtuğ, 2002 yılında düzenlenen Best Model yarışmasını kazanarak Türkiye birincisi oldu ve Best Model of the World'e katılmaya hak kazandı.

2002 yılında katıldığı Best Model of the World yarışmasını kazanmasıyla beraber uluslararası arenada kendini gösterme fırsatı yakalayan Tatlıtuğ, Success Ajans'ın teklifini kabul ederek modellik yapmak üzere Paris'e yerleşti ve orada 1.5 yıl yaşadı. 2002 yılında, Kainat Güzeli Azra Akın ile tanıştı ve çiftin ilişkisi 2008 yılına kadar devam etti. 2011 yılında barışan çift 2013 şubatında yine ayrıldıktan sonra tekrar 2013 martında barıştılar ama bu sefer evlilik kararı aldıklarını duyurdular.

2005 yılında, Gümüş adlı dizide Songül Öden ile beraber başrolleri paylaştı. Gümüş, Türkiye ve Arap ülkelerinde çok popüler hale gelince bazı ülkelerde "genel ahlaka aykırı" olduğu gerekçesiyle yayınının durdurulması gündeme geldi fakat bu durum hiç gerçekleşmedi.

2007 yılında Gümüş'ün bitmesinin ardında Menekşe ile Halil dizisinde ve Amerikalılar Karadenizde 2 adlı filmde rol aldı. 2008 yılında, başrollerini Beren Saat ile beraber paylaştığı ve Halid Ziya Uşaklıgil'in aynı adlı eserinden uyarlanan Aşk-ı Memnu dizisine başladı. Bu dizide canlandırdığı Behlül Haznedar karakteri, Tatlıtuğ'a Altın Kelebek Ödülleri'nde "En iyi erkek oyuncu" ödülünü kazandırdı.

Kıvanç Tatlıtuğ, Devlet Tiyatrosu oyuncusu Laçin Ceylan'dan bir süre oyunculuk dersleri almıştır.

2009 yılında, kendisinden 13 yaş büyük olan Meltem Cumbul ile bir ilişki yaşayan Kıvanç Tatlıtuğ, bu ilişkiyi ağustos ayında noktaladı.

2010 yılında “Ezel” dizisinde, dizinin bitmesine doğru kadroya katıldı ve “Sekiz” adlı yan karakteri canlandırdı. Bunun dışında birkaç reklam filminde de yer aldı.

2013 yılında yayına giren Yılmaz Erdoğan'ın çektiği “Kelebeğin Rüyası” adlı filmde yer almıştır. Kıvanç Tatlıtuğ, veremli bir genci canlandırmak için 20 kilo verdiği filmde Yılmaz Erdoğan da o dönem iki şairin hocalığını yapan ünlü şair Behçet Necatigil'i canlandırdı.

2013 yılının mart ayında Kıvanç Tatlıtuğ ve İlker Ayrık Akbank reklam filminde rol aldılar.

Ailesine çok düşkün olan Kıvanç Tatlıtuğ, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Kıvanç Tatlıtuğ ve Farah Zeynep Abdullah'ın başrolünde 2014'ün Şubat ayında Star Tv'de oynamaya başlayan, Nermin Bezmen’in romanından uyarlanan Kurt Seyit ve Şura adlı dizi film Hilal Saral yönetmenliğinde çekimlerine Kocaeli-Kartepe’de 2013 aralık ayında başladı.

Kıvanç Tatlıtuğ, 19 Şubat 2016 tarihinde stil danışmanı Başak Dizer ile Paris’te evlendi. 2022 yılında Kurt Efe Tatlıtuğ adında bir oğlu oldu.

Kıvanç Tatlıtuğ, 2023 yılında Kerem Çatay'ın Ay Yapım yapımcılığında Sopranos dizisinden uyarlanan "Aile" adlı dizide 'Aslan' karakterine hayat verecek. Dizide Nur Sürer, Serenay Sarıkaya, Nejat İşler, Emel Göksu ve Canan Ergüder gibi isimlerle kamera karşısına geçecek.

Ödülleri :
2009 - 36.Altın Kelebek Tv Yıldızları Ödülleri, En İyi Erkek Oyuncu (Dram) (Aşk-ı Memnu)
2012 - 39.Altın Kelebek Tv Yıldızları Ödülleri, En İyi Erkek Oyuncu (Dram) (Kuzey Güney 1. Sezon)
2013 - Yılın Yıldızları, En Beğenilen Erkek Dizi Oyuncusu (Kuzey Güney)
2014 - 46. Siyad Türk Sineması Ödülleri ,En iyi erkek oyuncu (Kelebeğin Rüyası)

Film ve Diziler :
2023 - Aile (Aslan Soykan) (TV Dizisi)
2023 - Boğa Boğa (Yalın) (TV Dizisi Netflix)
2023 - İstanbul İçin Son Çağrı (Mehmet Yılmaz) (TV Dizisi Netflix)
2022 - Aşıklar Bayramı (Avukat Yusuf) (Film Netflix)
2022 - Yakamoz S-245 (Arman)(TV Dizisi Netflix)
2021 - Into the Night (Arman)(TV Dizisi Netflix)
2019 - Organize İşler: Sazan Sarmalı (Horoz Dövüşçüsü Saruhan) (Sinema Filmi)
2018 - 2019 - Çarpışma (Kadir Adalı)(TV Dizisi)
2018 - Hadi Be Oğlum (Ali) (Sinema Filmi)
2017 - Siyah Beyaz (TV Dizisi)
2016 - Cesur Ve Güzel (Cesur Alemdaroğlu) (TV Dizisi)
2014 - Kurt Seyit ve Şura (Kurt Seyit)(TV Dizisi)
2013 - Kelebeğin Rüyası (Muzaffer Tayyip Uslu)(TV Dizisi)
2011 - 2012 - Kuzey Güney (Kuzey) (TV Dizisi)
2010 - Oyuncak Hikayesi 3 (Seslendirme)
2010 - Ezel (Sekiz/Ramiz)(TV Dizisi)
2008 - Menekşe ile Halil (Halil Tuğlu)(TV Dizisi)
2008 - 2009 - Aşk-ı Memnu (Behlül Haznedar) (TV Dizisi)
2007 - Amerikalılar Karadeniz´de 2 (Muzaffer) (Sinema Filmi)
2005 - Gümüş (Mehmet Sadoğlu) (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Kıvanç Tatlıtuğ hakkında haberler

Tüm Kıvanç Tatlıtuğ haberleri

Kıvanç Tatlıtuğ videoları

Tüm Kıvanç Tatlıtuğ videoları

Kıvanç Tatlıtuğ filmleri

Tüm Kıvanç Tatlıtuğ filmleri

Kıvanç Tatlıtuğ için yapılan aramalar

Kıvanç Tatlıtuğ, Kıvanç Tatlıtuğ biyografi, Kıvanç Tatlıtuğ hayatı, Kıvanç Tatlıtuğ özgeçmişi, Kıvanç Tatlıtuğ hakkında, Kıvanç Tatlıtuğ doğum yeri, Kıvanç Tatlıtuğ fotoğraf, Kıvanç Tatlıtuğ video, Kıvanç Tatlıtuğ resim, Kıvanç Tatlıtuğ kimdir?, Kıvanç Tatlıtuğ kaç yaşında?, Kıvanç Tatlıtuğ nereli, Kıvanç Tatlıtuğ memleketi