FB TW PIN NWS
BioRank 2491

Nihat Altınkaya

Doğum tarihi : 28.Eylül.1979
Nihat Altınkaya kaç yaşında : 45
Kilo & Boy :
Burcu : Terazi
Nihat Altınkaya doğum yeri : Karabük

Nihat Altınkaya Biyografisi

Esas adı Nihat Alptuğ Altınkaya olan Nihat Altınkaya, 28 Eylül 1979 tarihinde Karabük’de doğdu. Aslen Rize’li olup, doğma büyüme Karabük’lüdür. İstanbul’da yaşıyor. İlk, orta ve liseyi Karabük’te okudu. Karabük Demir Çelik Lisesi Voleybol Takımında ve Emlak Bankası Spor Kulübünde oynayan Nihat Alptuğ Altınkaya sporcu kişiliğiyle de tanınır. Özellikle su sporlarına ilgi duymaktadır.Ayvalık'ta bir gece kulübünde güvenlik görevlisi da olarak çalışmıştır. Daha sonra İstanbul'a taşındığında buradaki gece kulüplerinde çalışırken boks eğitimi almış Fenerbahçe Boks Kulübü'nde yer almıştır.
Fotomodelik ve mankenlik yapan Nihat Alptuğ Altınkaya, karizmatik ve ağır tavırları, mahsun bakışları ile hayranlarının ilgisini çekmektedir.

Nihat Alptuğ Altınkaya, profesyonel anlamda Ekol Drama Sanat Evinde Sanatsal eğitim almıştır.

Dizi oyunculuğuna “Binbir Gece” dizisi ile giriş yapmış ve ardından “Kurtlar Vadisi” dizisinde rol almıştır.

Fotomodel olan Nihat Altınkaya, birçok sanatçının klibinde yer almıştır. Bunlar arasında Funda Arar'ın “Özledim” parçasının klibinde, Yaşar'ın “Sevda Sinemalarda” adlı parçasının klibinde, Nilgül'ün “Konuşamıyorum” ve “Sen” adlı parçalarının klibinde, Aylin Aslım’ın “ Ahh” klibi gösterilebilir. “Menekşe ile Halil” dizisinde Mithat'ın adamı Semih karakterini canlandırmaktadır. Yaprak Dökümü'nde Levent Tuncel karakterini canlandırmaktadır. “Tekin Acar Cosmetics”, “Tekstil Bank”, “Biskrem Dark”, “Vodafone Değişim Başladı” gibi çeşitli reklam filmlerinde oynamıştır. Karaca' nın katalog çekimlerinde yer almıştır.

Nihat Altınkaya, daha önce de 2005 yılında "Fear Factör" yarışmasında da yer almıştır.

Survivor Ünlüler Gönüllüler'in ikincisi olan Survivor 2012'ye katılan Nihat Alptuğ Altınkaya yarışmaya katıldığı sırada 33 yaşında bulunmaktadır. Bu yarışmada birinci olmuştur.

Survivor Ünlüler Gönüllüler'in ikincisi olan Survivor 2012'ye katılan ihat Altınkaya yarışma için Dominik’e gitti. 2012 yılında Acun Ilıcalı'nın sunduğu bu yarışmada Nihat Altınkaya birinci olmuştur. Yarışmada Ünlüler takımında yarışanlar Alp Kırşan, Almeda Abazi, Anıl Tetik, Doğuş, Merve Büyüksaraç, Mustafa Topaloğlu, Nihat Altınkaya, Sibel Tüzün olmuştur. Gönüllüler takımında Hasan Yalnızoğlu, Ece Begüm Yücetan, Asena Erdem, Cevher Pekçiçek, Gülen Sezmiş, Hayim Kohen, Serhat Özcan 2, Şansın Tokyay yarışmıştır.

Nihat Altınkaya, Aralık 2010 tarihinde İmre Altınkaya ile evlendi, Melek (d. 2012 ) ve Ayşe (d. Mayıs 2013) iki kızı vardır.

23 Ocak 2015 tarihinde Atv'de başlayan "Kara Ekmek" adlı dizinin ikinci sezonunda diziye dahil oldu. Başrolleri paylaşanlar Engin Hepileri, Özlem Yılmaz, Altan Erkekli, Ahmet Levendoğlu, Ushan Çakır, Gülçin Santırcıoğlu, Anıl İlter, Başak Daşman, Elif Can Ongurlar gibi oyunculardır.

3 Nisan 2017 Tarihinde Star TV'de gösterilmeye başlayan, yapımcılığını Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın üstlendiği, yönetmenliğini Yağız Alp Akaydın’ın üstlendiği, senaryosunu Ethem Özışık’ın yazdığı ve bir Özel Kuvvet Timi'nin hikayesini konu alan "Söz" dizisinin başrollerinde Tolga Sarıtaş, Nihat Altınkaya, Aybüke Pusat, Meriç Aral, Çağan Atakan Arslan (Soldier), Serhat Kılıç, oynamaktadır.

2021 yılında yapımcılığını Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın yaptığı, senaryosunu Ethem Özışık’ın yazdığı, yönetmenliğini Yağız Alp Akaydın’ın yaptığı, konusu (MİT) Milli İstihbarat Teşkilatı'nda çalışan özel bir ekibin iş hayatı ile birlikte özel hayatını da konu edinen “Teşkilat” adlı televizyon dizisinde Çağlar Ertuğrul, Deniz Baysal, Mesut Akusta, Ezgi Eyüboğlu, Tuncer Salman, Ezgi Şenler, Mehmet Usta, Nihat Altınkaya, Yavuz Bingöl, Serdar Yeğin başrollerde oynadı.

Rol aldığı Dizi ve Filmler :
2021 - Teşkilat (Hulki) (TV Dizisi)
2019 - Elimi bırakma (Barış Yaman) (TV Dizisi)
2017 - 2019 -Söz (Yarbay Erdem) (TV Dizisi)
2016 - Yüksek Sosyete (Levent) (TV Dizisi)
2015 - Kara Ekmek (TV Dizisi)
2013 - Tozlu Yollar (TV Dizisi)
2013 - Karadayı (Sinan Koca) (TV Dizisi)
2010 - En Mutlu Olduğum Yer (Kemal) (Sinema Filmi)
2009 - 2010 - Unutulmaz (Aras)(TV Dizisi)
2009 - Turquaze (Ediz) (Sinema Filmi)
2009 - Kahramanlar (Mete) (TV Dizisi)
2009 - Aşk Üçgeni (Tarık) (TV Filmi)
2009 - Yaprak Dökümü 4. Sezon (Levent Tuncel ) (TV Dizisi)
2008 - Kırmızı Işık (TV Dizisi)
2008 - Dudaktan Kalbe (Umut Altuğ)(TV Dizisi)
2007 - Menekşe ile Halil (Semih) (TV Dizisi)
2007 - Kurtlar Vadisi Pusu (Ajan) (TV Dizisi)
2006 - Binbir Gece (Fuat)(TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Nihat Altınkaya için yapılan aramalar

Nihat Altınkaya, Nihat Altınkaya biyografi, Nihat Altınkaya hayatı, Nihat Altınkaya özgeçmişi, Nihat Altınkaya hakkında, Nihat Altınkaya doğum yeri, Nihat Altınkaya fotoğraf, Nihat Altınkaya video, Nihat Altınkaya resim, Nihat Altınkaya kimdir?, Nihat Altınkaya kaç yaşında?, Nihat Altınkaya nereli, Nihat Altınkaya memleketi