FB TW PIN NWS
BioRank 408

Yusuf Taha Lüleci

Doğum tarihi : 07.Kasım.2000
Yusuf Taha Lüleci kaç yaşında : 24
Kilo & Boy :
Burcu : Akrep
Meslek : Dizi Oyuncusu
Yusuf Taha Lüleci doğum yeri : Sakarya

Yusuf Taha Lüleci Biyografisi

Yusuf Taha Lüleci, 7 Kasım 2000 tarihinde Sakarya’da doğmuştur. İstanbul'da Nişantaşı Üniversitesi’nde Yeni Medya okumaktadır. Yusuf Taha Lüleci'nin boyu: 182cm'dir.

Başkent İletişim Bilimleri Akademisinde Cihan Ünal, Zeynep Koltuk, Ali İpin, Mahmut Gökgöz gibi usta isimlerden oyunculuk eğitimi alan Yusuf Taha Lüleci, 2019 yılında oyunculuk hayatına ilk adımlarını atmıştır. “Çukur” ve “Söz” dizisinde yardımcı oyuncu olarak yer almıştır. Yönetmen koltuğunda Nisan Dağ’ın oturduğu “Bir Nefes Daha – When I’m Done Dying” adlı sinema filminde “DJ” olarak yer almıştır.

Yusuf Taha Lüleci, web sitesinde “Korkuyu hisset, ama yine de yap!” mottosunun ona ilham verdiğini belirtmiştir.

Yusuf Taha Lüleci, 2015 yılında yapılan “İstanbul Open Cup” kickboks şampiyonasında Marmara Bölge Şampiyonu olmuştur. Fakat bir yıl sonra kickboks kariyerini özel sebeplerden dolayı sonlandırmıştır.

2021 yılında “Sen Kimsin Ki?” isimli bir podcast yayını yaparak yüksek dinleyici kitlesine ulaşan Yusuf Taha Lüleci, “En Çok Dinlenen Podcast Yayınları” sıralamasına girmeyi başarmıştır ve Podcast kültürünün öncülerinden biri olmuştur. Sen Kimsin Ki? Podcast yayınının açıklaması şu şekildedir: “Yusuf Taha Lüleci tarafından yapılan bu Podcast yayınında; Yıllardır ele alınması gereken konular üstümüze vazife olmayacak şekilde, bir dost niteliğinde masaya yatırılıp, sırtı sıvazlanıp, ince eleyip sık dokuyup sizlere sunuluyor. Kulaklığınızı takın ve bu münakaşaya ortak olun.”

Sen Kimsin Ki? Podcast yayınında toplumsal konular gülünç ve mizahi bir şekilde ele alınarak hem okuyucuyu eğlendirmek hem de eğlendirirken düşündürmek esas alınmıştır.

Uzun zamandır bir dergi çıkarmayı isteyen Yusuf Taha Lüleci, 2021 Temmuz ayında “Makro Dergi” isimli bir dijital dergi kurmuştur. Her ay farklı temalarla bir Dijital Dergi yayınlanmaktadır. Aynı zamanda, Makro Dergi web sitesinde yer alan Makro Blog kısmında yazarlar; moda, müzik, psikoloji, spor, gezi yazısı, eğitim, sanat gibi konularda yazılar paylaşmaktadır. Makro Dergi ekibinin ürettiği içerikler, “Engelsiz Okuyalım Projesi” ekibiyle birlikte görme engelli bireyler için seslendirilerek bütün dijital müzik platformlarında yayınlanmaktadır.

Hayata ve insana dair şeylere önem veren Yusuf Taha Lüleci, yaşadığı olayları ve yaşamamasına rağmen fark ettiği durumları insanlara aktarmaktan keyif almaktadır. Bu aktarımın da “Dijital Medya” ile mümkün olduğunu bilen Yusuf Taha Lüleci, Dijital Medyaya dair eğitimler alarak bu konuda uzmanlaşmıştır.

Sertifikalar:

• Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)
ODTÜ Bilgeİş

• Dijital Ortamda Bilgi
BTK – Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu

• Toplantı Yönetimi
Boğaziçi Enstitüsü

• İnternette Güvenlik
BTK – Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu

• Blokzincir Temel Kavramlar ve Uygulamalar Teknolojisi
BTK – Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu

• Dijital Pazarlama Uzmanlığı
İstanbul İşletme Enstitüsü

• Bilgi İhbar Merkezi ve Sosyal Medya Şikayet Süreçleri
BTK – Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu

• Piyasa Analizi
Global Enstitü

• Güvenli İçerik
BTK – Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu

• Güçlü Marka Oluşturma Stratejileri
İstanbul İşletme Enstitüsü

• Dijital Dünyada Bilinç
BTK – Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu

• Nöropazarlama
Global Enstitü

• Güvenli İnternet Hizmeti
BTK – Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu

• Sosyal Medya Uzmanlığı
İstanbul İşletme Enstitüsü

• Sosyal Medya Yönetimi
Global Enstitü

• Diksiyon ve Etkili Konuşma
Başkent İletişim Bilimleri Akademisi

• Klasik ve Temel Oyunculuk
Başkent İletişim Bilimleri Akademisi

Filmleri ve Dizileri:
2019 - Çukur (Tv dizisi)
2019 - Söz (Tv dizisi)
2020 - Bir Nefes Daha – When I’m Done Dying


Kaynak:Biyografi.info

Yusuf Taha Lüleci için yapılan aramalar

Yusuf Taha Lüleci, Yusuf Taha Lüleci biyografi, Yusuf Taha Lüleci hayatı, Yusuf Taha Lüleci özgeçmişi, Yusuf Taha Lüleci hakkında, Yusuf Taha Lüleci doğum yeri, Yusuf Taha Lüleci fotoğraf, Yusuf Taha Lüleci video, Yusuf Taha Lüleci resim, Yusuf Taha Lüleci kimdir?, Yusuf Taha Lüleci kaç yaşında?, Yusuf Taha Lüleci nereli, Yusuf Taha Lüleci memleketi