FB TW PIN NWS
BioRank 1488

Yusuf Karakaya

Doğum tarihi : 02.Ekim.1994
Yusuf Karakaya kaç yaşında : 30
Kilo & Boy :
Burcu : Terazi
Meslek : Sporcu
Yusuf Karakaya doğum yeri : Elazığ

Yusuf Karakaya Biyografisi

2 Şubat 2019 tarihinde Tv8'de başlayacak olan Survivor 2019 Türkiye – Yunanistan’da yarışacak.

Yusuf Karakaya, 2 ekim 1994 tarihinde Elazığ’da çiftçi bir ailenin oğlu olarak doğmuştur.

Yusuf Karakaya, profesyonel Kickboks-Muay Thai sporu ile uğraşıyor. 14 yaşından beri sporla uğraşıyor, uluslararası ve Türkiye geneli amatör başarıları var.

14 yaşında arkadaşının önerisiyle kickbox’a başladı. En büyük hayali bir gün çok büyük bir sporcu olmaktı. Başlarda ailesi sporculuğun gelecek vadetmediğini düşünerek bu duruma karşı çıktı. Ailesinden habersiz olarak, Antalya‘da bir spor kulübünde kick box yapmak için Elazığ‘dan ayrıldı. Sokaklarda yattı. Antrenörün teklifi üzerine, antrenmanlar sonrası salonu temizlemesi karşılığı salonda yatmaya başladı. 3 yıl kariyerine bu şekilde devam etti.

Antalya AKA Spor Kulübü sporcusu olarak eğitildi. Muay Thai'ye olan sevgisi nedeni ile bu sporun memleketi olarak kabul edilen Tayland'da eğitim görmek istediğinden 2013 yılında İngilizcesi olmadan Tur34turizm'in sponsorluğunda Tayland'a gitti. Tayland'ın en önde gelen stadyumlarından birisi olan Bangla Boxing Stadium'da 14 profesyonel müsabakaya çıktı ve bunlardan 10'unu kazanarak büyük başarı elde etti.

W.P.M.F Profesyonel Muay Thai Federasyonu tarafından düzenlenen ve dünyanın en prestijli organizasyonları arasında gösterilen Queen's Cup'ta mücadele ederek rakibi Amerikalı Trevor'u nakavt ederek şampiyonluk kemerinin sahibi oldu.

15 yaşında amatör, 17 yaşında profesyonel muay thai kariyerine başlayan Yusuf Karakaya geçmişinde Bangla şampiyonluk kemeri Kral ve Kraliçe kupaları, uluslar arası muay thai şampiyonluk kemerini kazanmıştır. 1,5 yıl Tayland tecrübesinden sonra dövüş kariyerine Türkiye de devam etmektedir.

2 Şubat 2019 tarihinde Tv8'de başlayacak olan Survivor 2019 TürkiyeYunanistan’da yarışacak. Türkiye ekibinde Atakan Işıktutan, Bora Edin, Büşra Yalçın, Ecem Onaran, Hakan Kanık, Hikmet Tuğsuz, Kader Karakaya, Melisa Emirbayer, Okay Köksal, Seda Ocak, Sude Burcu, Yusuf Karakaya adlı yarışmacılar olacak.

2 Temmuz 2019 tarihinde Bodrum'dan canlı yayınla ekranlara gelen Survivor 2019'un şampiyonu Yusuf Karakaya oldu.

Dominik’te Acun Ilıcalı tarafından düzenlenen Exatlon Cup'da 2019'da bu yıl Türkiye, Kolombiya, Romanya ve Meksika yarışacak.

2019 yılının son aylarında Dominik’te düzenlenen Exatlon Cup'da Türkiye takımında Emre Durak, Yusuf Karakaya, Melisa Emirbayer, Seda Ocak, Yiğit Dikmen, Okay Köksal, Sema Aydemir ve Damla Can yarışacak.

Kaynak:Biyografi.info

Yusuf Karakaya videoları

Tüm Yusuf Karakaya videoları

Yusuf Karakaya için yapılan aramalar

Yusuf Karakaya, Yusuf Karakaya biyografi, Yusuf Karakaya hayatı, Yusuf Karakaya özgeçmişi, Yusuf Karakaya hakkında, Yusuf Karakaya doğum yeri, Yusuf Karakaya fotoğraf, Yusuf Karakaya video, Yusuf Karakaya resim, Yusuf Karakaya kimdir?, Yusuf Karakaya kaç yaşında?, Yusuf Karakaya nereli, Yusuf Karakaya memleketi