FB TW PIN NWS
BioRank 2482

Erhan Çelik

Doğum tarihi : 02.Eylül.1972
Erhan Çelik kaç yaşında : 52
Kilo & Boy :
Burcu : Başak
Meslek : TV sunucusu
Erhan Çelik doğum yeri : Polatlı, Ankara

Erhan Çelik Biyografisi

Erhan Çelik, 2 Eylül 1972 tarihinde Ankara, Polatlı’da doğmuştur. İlkokulu Polatlı’da okudu. Ortaokulu ve liseyi de Polatlı’da bitirdikten sonra üniversitede işletme tahsili gördü.
90’lı yılların başında Polatlı televizyonu kuruldu. Orada haber sunmaya başladı.

1996 yılında TGRT Ankara Haber Bürosu'nda polis-adliye, gece muhabiri olarak işe başladı. Daha sonra Reha Muhtar ekibinde Show TV Ankara Haber Bürosu'nda çalıştı. Bu sırada Ankara Kocatepe’de Aczmendilerin yaptığı eylemi çekti. Sonra haberin yazılı kısmını yapan müdürlerinin yüzünden canlı yayında Reha Muhtar tarafından Show TV'den kovuldu. İşsiz kalmışken gidip askerliğini yaptı.

2000 yılında Kanal 7'ye geçerek “Bu Kadar Olur” diye bir “reality show”, “İskele Sancak” programı'nı ve Ahmet Hakan’ın yerine ana haberi sunmaya başladı. 7 yıl bu görevine devam etti. Daha sonra 12 Nisan 2013 tarihinde Habertürk'de çalışmaya başladı. Eski spikerlerden Jülide Gülizar’dan diksiyon ve spikerlik üzerine dersler aldı.

Show TV'de Basın Kulübü programı'nı ve Ana Haber Bülteni'ni sundu. 1 Ocak 2014 tarihiden itibaren de itibaren Habertürk Tv Genel Yayın Yönetmenliği görevine atandı. Bu görevinin yanısıra Show Haber’in Genel sorumluluğunu sürdürmeye devam etti.

8 Temmuz 2014 tarihinde Show Haber’in Genel sorumluluğunu sona erdirdi. Habertürk Tv Genel Yayın Yönetmenliğine devam etti. 05 Ocak 2015 tarihinde bu görevden de istifa etti.

Erhan Çelik, ilk eşi Avukat İlknur Türker'den Kayra Erhan Çelik (d.2 Nisan 2010) adında bir çocuğu vardır. 2013 yılında boşandılar.

Erhan Çelik, 28 Eylül 2014 tarihinde şarkıcı Gülben Ergen ile İzmir'in Selçuk ilçesinin Şirince köyünde evlendi. Kasım 2016 ayında boşanacaklarını açıkladılar. 6 Aralık 2016 tarihinde Küçükçekmece Adliyesi'nde görülen boşanma davasında tek celsede boşandılar.

27 Temmuz 2016 tarihinde TRT ile anlaşarak TRT1 ana haberi sunmaya başladı.

27 Temmuz 2016 itibariyle TRT 1 kanalının ana haberlerini sunan Erhan Çelik 6 Ekim 2017 tarihinde TRT'den ayrıldığını açıkladı.

Erhan Çelik, CNN Türk'ten ayrılan Nevşin Mengü'nin yerine akşam bültenini sundu.

Bünyesinde bir çok uluslararası holdingi bulunduran Thmany Ajans'ın başkanlığını yürüten Erhan Çelik aynı zamanda CNR Uluslararası Fuarcılık Holding'in İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor.

Erhan Çelik, 13 Ekim 2019 tarihinde Doktor Özlem Gültekin ile İzmir'de evlendi.

Kaynak:Biyografi.info

Erhan Çelik hakkında haberler

Tüm Erhan Çelik haberleri

Erhan Çelik için yapılan aramalar

Erhan Çelik, Erhan Çelik biyografi, Erhan Çelik hayatı, Erhan Çelik özgeçmişi, Erhan Çelik hakkında, Erhan Çelik doğum yeri, Erhan Çelik fotoğraf, Erhan Çelik video, Erhan Çelik resim, Erhan Çelik kimdir?, Erhan Çelik kaç yaşında?, Erhan Çelik nereli, Erhan Çelik memleketi