FB TW PIN NWS
BioRank 5881

Büşra Yalçın

Doğum tarihi : 12.Temmuz.1997
Büşra Yalçın kaç yaşında : 27
Kilo & Boy :
Burcu : Yengeç
Meslek : Sporcu
Büşra Yalçın doğum yeri : Tokat

Büşra Yalçın Biyografisi

2 Şubat 2019 tarihinde Tv8'de başlayacak olan Survivor 2019 Türkiye – Yunanistan’da yarışacak.

Büşra Yalçın, 12 Temmuz 1997 tarihinde Tokat ilimizde doğmuştur. Tam adı Büşra Nur Yalçın’dır. İstanbul, Bahçelievler’de ikamet eden Büşra Yalçın, Çanakkale’de 18 Mart Üniversitesi'nde Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümü son sınıfta okumaktadır. İlkokul 4. sınıfında voleybol ile tanıştı ve okul takımında oynamaya başladı.

1.78 cm boyunda ve 58 kg olan Büşra Yalçın, İstanbul Bahçelievler Voleybol Kulübünde 12 yıl voleybol oynadı. 2013-2018 yılları arasında profesyonel olarak Bahçelievler Voleybol takımda oynadı. Ayrıca Bahçelievler kulübünde 2 yıllık İdari Menajerlik görevini geride bıraktı ve hem oyuncu hem de idari menajer olarak kariyerine devam ediyor.

Başarılı sporcunun gelecekteki hedefi iyi bir kulüp menajeri ve spor okullarında yöneticilik yaparak Türk Voleyboluna, Türk sporuna katkıda bulunmak olarak belirtti.

Büşra Yalçın, İstanbul Bahçelievler Voleybol İdari Menajeri ve Başkanvekili olarak görev yapmakta iken 2017 yılında Yeşilyurt'ta oynanan Türkiye Kadınlar Voleybol 1’inci ligi maçında Yeşilyurt Spor Kulübü Başkanı tarafından saldırıya uğradı ve yaralandı.

2 Şubat 2019 tarihinde Tv8'de başlayacak olan Survivor 2019 TürkiyeYunanistan’da yarışacak. Türkiye ekibinde Atakan Işıktutan, Bora Edin, Büşra Yalçın, Ecem Onaran, Hakan Kanık, Hikmet Tuğsuz, Kader Karakaya, Melisa Emirbayer, Okay Köksal, Seda Ocak, Sude Burcu, Yusuf Karakaya adlı yarışmacılar olacak.

2 Temmuz 2019 tarihinde Bodrum'dan canlı yayınla ekranlara gelen Survivor 2019'un şampiyonu Yusuf Karakaya oldu.Kaynak:Biyografi.info

Büşra Yalçın için yapılan aramalar

Büşra Yalçın, Büşra Yalçın biyografi, Büşra Yalçın hayatı, Büşra Yalçın özgeçmişi, Büşra Yalçın hakkında, Büşra Yalçın doğum yeri, Büşra Yalçın fotoğraf, Büşra Yalçın video, Büşra Yalçın resim, Büşra Yalçın kimdir?, Büşra Yalçın kaç yaşında?, Büşra Yalçın nereli, Büşra Yalçın memleketi