FB TW PIN NWS
BioRank 608

Berna Öztürk

Doğum tarihi : 28.Mart.1984
Berna Öztürk kaç yaşında : 40
Kilo & Boy :
Burcu : Koç
Meslek : Müzisyen
Berna Öztürk doğum yeri : İstanbul

Berna Öztürk Biyografisi

2016 İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasına katıldı.

Berna Öztürk, 28 Mart 1984 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Bilge Öztürk (d.1978) ve Belda Öztürk (d.1979) adlarında iki ablası vardır. Liseyi Özel Ayazağa Işık lisesinde bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu.

Televizyon, sinema ve tiyatro çalışmalarını beraber yürütürken kendini ifade edeceği yolu müzik olarak belirlemiş ve 1999 yılında başladığı DJ’lik hayatına 2001‘den itibaren profesyonel olarak devam etmiştir. Berna Öztürk, Almanya, Hollanda, İngiltere, Filipinler, Mısır, Tayland, İsviçre başta olmak üzere dünyanın birçok yerinde sayısız performanslar gerçekleştiren, Türkiye’nin en tanınmış DJ’lerindendir.

Berna Öztürk, dönem magazin basınında Tarkan’ın baldızı olarak anıldı. 16 yaşından itibaren mankenlik ve modellik yaptı. Hobileri arasında davul çalmak ve resim yapmak da bulunan Berna Öztürk, su sporlarına da fazlasıyla meraklı.

Başarılı DJ Berna Öztürk, su sporlarına da fazlasıyla meraklı. İyi bir kite board eğitmeni de olan DJ Berna ablası Bilge ile birlikte Salih Alexander Çakır ve Seda Çelenk’in sahibi olduğu kite board akademi de hem yarışmalara hazırlanıyor hem de bu zevkli sporu öğrenmek isteyenlere eğitmenlik yapıyor.

2001 yılından bu yana İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin bir çok şehrinde ve yurt dışında birçok organizasyonda performans gösteren Berna Öztürk izleyenlerin ve dinleyenlerin büyük beğenisini topladı.

2008 yazında çıkarmış olduğu ve Türkiye‘nin ilk bayan dj albümü olma özelliğini taşıyan “Dancing In The Sun” isimli albümüyle büyük bir çıkış yakaladı.

2004 yılında 'Balans ve Manevra' adlı sinema filminde oynayan Öztürk, aldığı drama eğitiminin ardından 2003 yılında basında çok ses getiren Almula Merter’in yönetmenliğinde 'Vajina Monologları' oyununda rol aldı.

2013 yılında Sony Music etiketiyle yayımlanan single’ında 70’li yıllarda Seyyal Taner’in yorumuyla ünlenen, Türkçe sözleri Ülkü Aker tarafından yazılmış, müziği ise ünlü besteci Enrico Macias imzası taşıyan “Son Verdim Kalbimin İşine” şarkısını yepyeni düzenlemeleriyle seslendirdi.

2016 yılında 1 Ocak akşamı TV 8 ekranlarında başlayacak olan İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasına katıldı. Yine Öykü Serter'in sunuculuğunu yapacağı yarışmada jüri koltuğunda ise İvana Sert, Hakan Akkaya, Neslihan Yargıcı ve Uğurkan Erez olacak. Yarışmacılar ise Aslızen, Berna Öztürk, Elif Ece Uzun, Esra Balamir, Esra Sönmezer, Gizem Özdilli, Hatice Çarpar, İnci Pars, Neslihan Önder, Nil Karataş, Pelin Suade, Sevil Uyar, Simge Tertemiz, Tuğçe Özbudak, Yasemin Öztürk, Yeşim Erçetin olacaktır.

21 Ocak 2017 tarihinde Dominik’de Acun Ilıcalı’nın sunumu ile Tv8 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Survivor 2017 yarışmasına katıldı.

Survivor 2017 yarışmasında ünlüler takımında İlhan Mansız, Furkan Kızılay, Serhat Akın, Seda Demir, Berna Öztürk, Tarık Mengüç, Çılgın Sedat, Sema Apak, Pınar Saka, Adem Kılıçcı, Şahika Ercümen, Sabriye Şengül, Fatih Hürkan olacak.

Survivor 2017 yarışmasında gönüllüler takımında Eser West, Ogeday Girişken, Volkan Çetinkaya, Gökhan Gözükan, Tuğçe Melis Demir, Fulya Şahin, Denisa, Elif Şadoğlu, Burçak Tuncer, Berna Keklikler, Erdi Ünver, Anıl Karakurt, Sadin Bakır, Yiğit İzik olacak.

Berna Öztürk 21 Şubat 2017 tarihinde yapılan eleme konseyinde elendi. 22 Haziran 2017 tarihinde Kıbrıs'ta yapılan final gecesinde en çok oyu alan Ogeday Girişken birinci oldu.

Albümleri :
2008 - Dancing In The Sun
2013 - Son Verdim Kalbimin İşine (single)

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları :
2003 - Vajina Monologları - Yönetmen: Almula Merter

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2004 - Saçsaça Başbaşa (Feryal) (TV Dizisi)
2004 - Görünmez Adam (Ayşe) (TV Dizisi)
2004 - Balans ve Manevra (Barmeid) (Sinema Filmi)
2004 - Kuzenlerim 3. Sezon (Sibel ) (TV Dizisi)
2000 - Karlar Eriyince (Sinema Filmi)

Sanat Yönetmeni
2014 - Asayiş Berkkemal (Sanat Yönetmeni) (TV Dizisi)
2010 - Umut Yolcuları (Sanat Yönetmeni) (TV Dizisi)
2009 - Ayrılık (Sanat Yönetmeni) (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Berna Öztürk videoları

Tüm Berna Öztürk videoları

Berna Öztürk için yapılan aramalar

Berna Öztürk, Berna Öztürk biyografi, Berna Öztürk hayatı, Berna Öztürk özgeçmişi, Berna Öztürk hakkında, Berna Öztürk doğum yeri, Berna Öztürk fotoğraf, Berna Öztürk video, Berna Öztürk resim, Berna Öztürk kimdir?, Berna Öztürk kaç yaşında?, Berna Öztürk nereli, Berna Öztürk memleketi