FB TW PIN NWS
BioRank 738

Sabriye Şengül

Doğum tarihi : 12.Kasım.1988
Sabriye Şengül kaç yaşında : 36
Kilo & Boy :
Burcu : Akrep
Meslek : Boksör
Sabriye Şengül doğum yeri : Vakfıkebir, Trabzon

Sabriye Şengül Biyografisi

Survivor 2017 yarışmasına katıldı.

Sabriye Şengül, 12 Kasım 1988 taeihinde Trabzon'da Vakfıkebir İlçesinde üç kız kardeşin ortancası olarak doğmuştur. Babası kamyon şoförü, annesi ise ev hanımıdır. 2015 yılında annesi, babasının alkol sorunu yüzünden boşanmıştır. Lise mezunudur. Spora Lisede okul takımında hentbol oynayarak başladı. 2006 yılında boks yapmaya başladı. Boks yapmaya başladıktan altı ay sonra amatör kızlarda Türkiye Boks Şampiyonu oldu.

Amatör olarak boks yaptığı dönemde Trabzon Belediyesi’nde çalışıyordu. Sonra Fenerbahçe Kulübü’ne geçti.

Sabriye Şengül, boksa başlamasını şöyle özetliyor:

Önceleri hentbol oynuyordum. Hırslı, mücadeleci ve pes etmeyen bir yapım var. Antrenmanlarda ve maçlarda bu yapımdan dolayı sertleştiğim oldu. Hocalarım, ‘Sabriye hentbolcular bize lazım. Sen boks ile uğraş’ deyince neden olmasın dedim. Boksta ve Kickboskta 3 Türkiye şampiyonluğum var. Uluslararası boks şampiyonluğum ve K1 Dünya Karması şampiyonluğum bulunuyor

Sabriye Şengül, Türkiye’de Boksta ve Kickboskta 3 Türkiye şampiyonluğu, uluslararası boks şampiyonluğu ve K1 Dünya Karması şampiyonluğu kazandı. 2015 yılından itibaren de profesyonelliğe imza attı. Kick boks'ta mağlubiyeti yok. Profesyonel kick boks'ta dünya şampiyonu oldu.

23 Nisan 2016 tarihinde İstanbul'da WKU Dünya Şampiyonluğu için kemer maçına çıkan Sabriye Şengül, Belçikalı Rakibi Vanessa De Waelle’yi puanla yenerek dünya şampiyonu oldu. Türkiye'de altın kemer sahibi olan ilk ve tek kadın sporcumuzdur.

21 Ocak 2017 tarihinde Dominik’de Acun Ilıcalı’nın sunumu ile Tv8 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Survivor 2017 yarışmasına katıldı.

Survivor 2017 yarışmasında ünlüler takımında İlhan Mansız, Furkan Kızılay, Serhat Akın, Seda Demir, Berna Öztürk, Tarık Mengüç, Çılgın Sedat, Sema Apak, Pınar Saka, Adem Kılıçcı, Şahika Ercümen, Sabriye Şengül, Fatih Hürkan olacak.

Survivor 2017 yarışmasında gönüllüler takımında Eser West, Ogeday Girişken, Volkan Çetinkaya, Gökhan Gözükan, Tuğçe Melis Demir, Fulya Şahin, Denisa, Elif Şadoğlu, Burçak Tuncer, Berna Keklikler, Erdi Ünver, Anıl Karakurt, Sadin Bakır, Yiğit İzik olacak.

22 Haziran 2017 tarihinde Kıbrıs'ta yapılan final gecesinde en çok oyu alan Ogeday Girişken birinci oldu.

Sabriye Şengül, 19 Kasım 2018 tarihinde Avusturya Viyana'da yapılan Vendetta profesyonel Dünya Kick Boxing şampiyonluk ISKA kemer maçında Avusturyalı rakibi Christin Fedller'i yenerek 2. kez Dünya şampiyonu oldu.

26 Şubat 2019'da Survivor Türkiye Yunanistan’da yeni yarışmacı olarak katıldı.

23 Kasım 2019 tarihinde Hollandalı rakibi Denise Kielholtz ile Londra’da kafes dövüşüne çıktı. Dövüşünün 32. saniyesinde nakavt olarak maçı kaybetti.

Sabriye Şengül, 2021 yılında Kırmızı Yol dizisinin oyuncuları arasına katıldı.

Filmleri ve Dizileri :
2021 - Kırmızı Yol (Tv Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Sabriye Şengül için yapılan aramalar

Sabriye Şengül, Sabriye Şengül biyografi, Sabriye Şengül hayatı, Sabriye Şengül özgeçmişi, Sabriye Şengül hakkında, Sabriye Şengül doğum yeri, Sabriye Şengül fotoğraf, Sabriye Şengül video, Sabriye Şengül resim, Sabriye Şengül kimdir?, Sabriye Şengül kaç yaşında?, Sabriye Şengül nereli, Sabriye Şengül memleketi