FB TW PIN NWS
BioRank 771

Jess Molho

Doğum tarihi : 04.Ekim.1976
Jess Molho kaç yaşında : 48
Kilo & Boy :
Burcu : Terazi
Jess Molho doğum yeri : İstanbul

Jess Molho Biyografisi

Jess Molho, 4 Ekim 1976 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Jess’in Babası Türk, annesi İtalyan, kendisi ise çifte vatandaştır. İtalyan Musevisi olan Jess Molho yahudidir. Işık Lisesi’ni bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi İktisat Bölümü’nü bitirdi. Ardından Yeditepe Üniversitesi Radyo Televizyon bölümünde de Yüksek Lisansını yaptı.
1994 Yılından itibaren de TV sunuculuğu yapmaktadır. Bir çok program, yarışma vb etkinliklerde sunuculuk yaptı. Üniversitede okurken Number One TV’de VJ’lik yapıp, gençlik programları hazırladı. 989 bölüm “Yemek Bahane” isimli sabah programını başarıyla sundu. Ve hemen ardından “Kabul Günü” isimli sabah programına başladı.

Tümay Özokur ajansına bağlı olarak çalışmaktadır.

2004 - 2011 yılları arasında “Sihirli Annem” adlı dizide İnci Türkay, Şahap Sayılgan, Nevra Serezli, Defne Joy Foster, Suat Sungur, Zuhal Topal ile birlikte oynadı.

Star TV ekranlarında yayınlanan jüriliğini Mustafa Ceceli, Murat Boz ve Hadise’nin yaptığı “O Ses Çocuklar” yarışmasının sunuculuğunu yaptı. 2007 yılında “Oryantal Star” yarışma programını Ebru Akel ile birlikte sundu.

2007 yılı içinde düzenlenen ve Star TV'de yayınlanan, Jüri üyeleri; Avrasya Sirki kurucusu Servet Yalçın, Yönetmen Ezel Akay, Pakize Suda, Neco ve Levent Kırca ve sunuculuğunu Süheyl Uygur'un üstlendiği yarışma programı “Ünlüler sirki”nde Furkan Kızılay (Havuç), Cengiz Küçükayvaz, şarkıcı Tarık Mengüç, manken ve sunucu Buket Saygı, oyuncu Arzu Yanardağ, manken Noella, dansçı Zümre, şarkıcı Seda Üren ve manken Tuğba Özay ile yarıştı. Furkan Kızılay’ın birinci olduğu yarışmada Jess Molho ikinci olmuştur.

2008 yılında “Prenses Perfinya” adlı dizide oynadı.

2009 yılında Kanaltürk ekranlarında “Jess'le Hepsi 1 İnci” adlı programı sundu. Fox TV’de “Yaş 15” adlı programını sunduktan sonra 2010 yılı itibari ile Türkmax televizyonuna transfer olup “Her Şey Tadında” isimli sabah kuşağı programını sundu.

26 Mart 2012'de TRT Çocuk'ta yayına başlayan gerçek ve animasyon karakterlerin bir arada olduğu “Köstebekgiller” adlı dizide İnci Türkay, Asena Keskinci, Yiğit Ege Yazar, Orhan Aydın, Oğuz Oktay, Can Bartu Aslan, Gözde Kısa, Deniz Özerman, Cem Kılıç, Ruhi Sarı ile birlikte rol aldı.

Jess Molho, 2002 yılında Zeynep Molho ile evlendi. Tibet (d.2007) adında bir oğlu ve Maya (d.2012) adında bir kızı vardır.

2016 yılının ilk sezonunda TV8 ekranlarında Deniz Akkaya ve Funda Özkalyoncuoğlu ile birlikte Aramızda Kalmasın adlı programda sunuculuk yaptı.

2016 yılının ikinci sezonunda Jess Molho, hafta içi her sabah TV 8’de yayınlanan “Aramızda Kalmasın” programını Funda Özkalyoncuoğlu ve Sena Keçeli ile birlikte sundu. 21 Ocak 2017 tarihinde Funda Özkalyoncuoğlu ve Sena Keçeli'nin işine son verilince “Aramızda Kalmasın” programını Jess Molho, Hakan Ural ve Duygu Çetinkaya ile beraber sunmaya devam etmektedir.

Jess Molho, ayrıca Survivor 2017'nin çekimlerinden dolayı Dominik'te bulunan Acun Ilıcalı'nın yerine 22 Ocak 2017 tarihinden itibaren bir süre O Ses Türkiye'yi sunmaya başladı.

Bugüne kadar yüze yakın organizasyonun sunuculuğunu yaptı.

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları:
2018 - Şen Makas :Paul Portner - Tiyatrokare

Filmleri ve Dizileri :
2019 - Çat Kapı Aşk (Aras)(Sinema Filmi)
2014 - Kardeş Payı (TV Dizisi)
2012 - İşler Güçler (TV Dizisi)
2012 - Köstebekgiller (Profesör Fikri Güzel)(Tv Programı)
2010 - Yahşi Cazibe (Deniz) (TV Dizisi)
2009 - SüpüRRR (Alper) (Sinema Filmi)
2008 - Prenses Perfinya (Hakan) (TV Dizisi)
2008 - Memur Muzaffer (Tv muhabiri) (TV Dizisi)
2007 - Sardunya Sokağı (Cemil) (TV Dizisi)
2007 - Mahşer (TV Dizisi)
2006 - Yaprak Dökümü (Görkem) (TV Dizisi)
2004 - 2011 - Sihirli Annem (TV Dizisi)
2002 - Çocuklar Duymasın (TV Dizisi)
2000 - Çarli İş Başında (TV Dizisi)
2000 - Dadı (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Jess Molho hakkında haberler

Tüm Jess Molho haberleri

Jess Molho videoları

Tüm Jess Molho videoları

Jess Molho filmleri

Tüm Jess Molho filmleri

Jess Molho için yapılan aramalar

Jess Molho, Jess Molho biyografi, Jess Molho hayatı, Jess Molho özgeçmişi, Jess Molho hakkında, Jess Molho doğum yeri, Jess Molho fotoğraf, Jess Molho video, Jess Molho resim, Jess Molho kimdir?, Jess Molho kaç yaşında?, Jess Molho nereli, Jess Molho memleketi