FB TW PIN NWS
BioRank 941

İnci Pars

Doğum tarihi : 01.Ocak.1980
İnci Pars kaç yaşında : 44
Kilo & Boy :
Burcu : Oğlak
İnci Pars doğum yeri : Girne, Kıbrıs

İnci Pars Biyografisi

2016 İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasına katıldı.

İnci Pars , 1 Ocak 1980 tarihinde Kıbrıs, Girne’de doğmuştur. Tam adı İnci Melis Pars'dır. Lise son sınıfa kadar Kıbrıs'ta öğrenim gördü. 18 yaşındayken KKTC Güzeli seçildi.

1998 yılında Kuzey Kıbrıs yapımı bir televizyon filmi olan “Aşk ve Barış” ile sinema hayatına başladı. Başrollerini Meral Konrat ve Karahan Çantay’ın oynadığı bu filmde Meral Konrat’ın kızını canlandırdı.

Bundan bir süre sonra da 2001 yılında İstanbul’a taşındı. Boğaziçi Üniversitesi Turizm Otelcilik Bölümünde okudu. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Actor Studio’da oyunculuk eğitimi aldı.

İnci Pars, sevilen 2010 yılında komedi dizisi Yahşi Cazibe'de Hande Katipoğlu'nun arkadaşı Tutkunaz karakterini canlandırdı.

2013 yılında “Babam Sınıfta Kaldı” adlı dizide Cem Davran, Melis Tüzüngüç, İnci Pars, Mesut Yar, Defne Samyeli, Halit Akçatepe, Ani İpekkaya ile birlikte oynadı.

2015 yılında Gani Müjde’nin yazıp yönettiği “Geym of Bizans” adlı sinema filminde Olivia karakterini canlandırdı. Başrollerini Tolgahan Sayışman, Murat Dalkılıç, Gonca Vuslateri, Gürkan Uygun, Ünal Yeter ve Tuvana Türkay gibi isimlerin paylaştığı film 15 Ocak 2016’da vizyona girdi.

2016 yılında 1 Ocak akşamı TV 8 ekranlarında başlayacak olan İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasına katıldı. Yine Öykü Serter'in sunuculuğunu yapacağı yarışmada jüri koltuğunda ise İvana Sert, Hakan Akkaya, Neslihan Yargıcı ve Uğurkan Erez olacak. Yarışmacılar ise Aslızen, Berna Öztürk, Elif Ece Uzun, Esra Balamir, Esra Sönmezer, Gizem Özdilli, Hatice Çarpar, İnci Pars, Neslihan Önder, Nil Karataş, Pelin Suade, Sevil Uyar, Simge Tertemiz, Tuğçe Özbudak, Yasemin Öztürk, Yeşim Erçetin olacaktır.

2 Aralık 2016 tarihinde vizyona giren ve senaryosunu Gupse Özay'ın yazdığı "Görümce" adlı filmin yönetmenliğini Kıvanç Baruönü yaparken başrolde Gupse Özay oynadı, diğer oyuncular ise Buğra Gülsoy, Eda Ece, Zeynep Kankonde, İnci Pars, Anıl Tetik, Larissa Gacemer, Demet Akbağ, Ayberk Atilla, Ayşegül İşsever oldu.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2016 - Görümce (İnci) (Sinema Filmi)
2015 - Geym of Bizans (Olivia) (Sinema Filmi)
2015 - Değiştir Bakalım (Sinema Filmi)
2013 - Babam Sınıfta Kaldı (Aylin) (TV Dizisi)
2012 - Harem (Maça Kızı) (TV Dizisi)
2011 - Ana Yüreği (Nihal) (TV Dizisi)
2010 - Yasemince (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)
2010 - 2011 - Yahşi Cazibe (Tutkunaz) (TV Dizisi)
2008 - Kirpi (Hande) (Sinema Filmi)
2007 - Hayal ve Gerçek (Ayfer) (TV Dizisi)
2006 - Dök İçini Rahatla (TV Dizisi)
2003 - Kurtlar Vadisi 1. Sezon (Nazife Candan) (TV Dizisi)
2003 - Hayat Bilgisi (Rahmeli) (TV Dizisi)
2000 - Hayat Bağları (Gözde) (TV Dizisi)
1998 - Aşk ve Barış(TV Filmi)


Kaynak:Biyografi.info

İnci Pars videoları

Tüm İnci Pars videoları

İnci Pars filmleri

Tüm İnci Pars filmleri

İnci Pars için yapılan aramalar

İnci Pars, İnci Pars biyografi, İnci Pars hayatı, İnci Pars özgeçmişi, İnci Pars hakkında, İnci Pars doğum yeri, İnci Pars fotoğraf, İnci Pars video, İnci Pars resim, İnci Pars kimdir?, İnci Pars kaç yaşında?, İnci Pars nereli, İnci Pars memleketi