FB TW PIN NWS
BioRank 529

Aslızen

Doğum tarihi : ??.??.1977
Aslızen kaç yaşında : 47
Kilo & Boy :
Burcu :
Aslızen doğum yeri : Kanlıca, İstanbul

Aslızen Biyografisi

2016 İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasına katıldı.

Aslızen, 1977 yılında İstanbul, Kanlıca’da doğmuştur. Tam adı Aslızen Yentur’dur. Annesi ile babası boşanmış olduğundan babaannesinin yanında büyümüştür. Kandilli Kız Lisesi’nin ortaokul kısmında okurken, okulu şarkıcı olma hayali ile terk etti. 17 yaşında iken annesini bulmak ve şarkıcı olmak için evden kaçmıştır. İki yaz sokaklarda yaşamıştır.

Çocukluğunda sokak çocuğu olarak zor bir hayat geçirmiş. Yaz günlerini Bebek parkında yatıp kalkarak geçirir, kış günleri ise gizli gizli otellere girip, asansör boşluklarında, kapı arkalarında falan uyuyormuş. Sonra tesadüfen ona çok babalık yapan, çok yardımcı olan hatta evini açan reklâm ve TV piyasasında olan Nahit Altıparmak ile tanıştı. Derken çalışmaya başladı. İlk olarak Rumelihisarı'nda bir barda çalıştı. Hem barda çalışıyor hem de arada bir şarkı söylüyordu. Herkes gittikten sonrada orada uyuyordu. Aynı yerde karnını da doyuruyordu. İlk parasını orada kazanmaya başladı. Sonra Eylül Bar'ın sahibesi Ayten Hanım, 15 yıldır manevi annesi olarak görür. Ona hep sahip çıkmış, elinden tutmuştu. Onun yanında da çalıştı ve kazandığı parayla kendisine bir odalı ev tuttu. Öyle, öyle bugünlere kadar geldi.

Yedi yaşında Arif Sağ ile ilk halk konserine çıktı. Sonrasında Sezen Aksu’yu keşfedince o tarzdan caydı.

Önceleri, Meral Okay sayesinde 14 tane dizi filmde oynadı, bir firmanın reklâm yüzü oldu, bir sinema filminde oynadı. Buralardan kazandığı para ile evine stüdyo kurdu, bir aranjör arkadaşıyla stüdyoya kapanıp, şarkı yapmaya başladı. Bu dönem içinde, çevresini kullanarak, bestelerini ünlü isimlere verdi. Derken ilk şarkısını İzel Çeliköz seslendirdi. Sonra arkası geldi.

Aslızen, Sezen Aksu, Emel Müftüoğlu gibi birçok ünlünün vokalistliğini yaptı.

Şimdiye kadar birçok ünlüye bestelerini veren Aslızen, profesyonel sanat hayatına 2000 yılında 23 yaşında iken başlamıştır. Nota bilmeyen Aslızen’in bir ekibi var, bir de stüdyo kurmuş olup, onlar şarkılarını notaya dökmektedir.

Aslızen Yentur, Ferhat Göçer’in “Cennet”, Fatih Ürek’in söylediği “Hadi, Hadi” şarkılarıyla ünlendi ama İzel Çeliköz’ün “Sayın Herşeyi Bilen”, Hakan Peker’in “Gel Otur Şöyle”, Rober Hatemo’nun “Yan Bahçe”, Demet Akalın’ın “Kader ve İhanet”, Pınar Aylin’in “Aşk Kılıcı”, Tuğba Özerk’in “Maşallah Kahpe Dünya”, söz yazarı ya da bestecisi olduğu şarkılardan sadece birkaçıdır.

Bugüne kadar, Ferhat Göçer, Fatih Ürek, Demet Akalın, İbrahim Tatlıses, İzel Çeliköz, Hakan Peker, Rober Hatemo, Tuğba Özerk, Yıldız Kaplan, Pınar Aylin, Şebnem Bal, Hilal Cebeci, Esra Balamir, Gizem Özdilli, Yeşim Erçetin gibi şarkıcılara şarkılarını vermiştir.

2008 yılında ilk albümü ‘Şerefe’ piyasaya çıktı. Aslızen, 2012 yılında dört yıllık bir aradan sonra ikinci stüdyo albümü 'Işık' ile dinleyicileriyle tekrar buluştu.

Aslızen, 9 Şubat 2009 tarihinde o zaman Denizlispor’un kalecisi Okan Karabulut ile evlendi. Mayra Esma Karabulut (d.2010) adında bir kız çocuğu vardır. Ailesi ile birlikte İzmir Karşıyaka’da yaşayan Aslızen, 16 Ağustos 2015 tarihinde İzmir’de eşinden boşandı.

2016 yılında 1 Ocak akşamı TV 8 ekranlarında başlayan İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasına katıldı. Yine Öykü Serter'in sunuculuğunu yapacağı yarışmada jüri koltuğunda ise İvana Sert, Hakan Akkaya, Neslihan Yargıcı ve Uğurkan Erez oldu. Yarışmacılar ise Aslızen, Berna Öztürk, Elif Ece Uzun, Esra Balamir, Esra Sönmezer, Gizem Özdilli, Hatice Çarpar, İnci Pars, Neslihan Önder, Nil Karataş, Pelin Suade, Sevil Uyar, Simge Tertemiz, Tuğçe Özbudak, Yasemin Öztürk, Yeşim Erçetin oldu.

Aslı Zen, 26 Mayıs 2017 tarihinde Bilal Yıldız ile İzmir'de evlendi. 2019 yılında boşandı.

Albümleri :
2008 - Şerefe
2012 - Işık
2014 - Berduş
2015 - Rüyalar
2015 - İzmir Yansın
2015 - Sevemedim Ayrılığı
2016 - Beyaz Geceler
2018 - Hayat

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2008 - Sıcak (Ayşe)(Sinema Filmi)
2008 - Dalgakıran (TV Dizisi)
2009 - Parmaklıklar Ardında 3. Sezon (türkücü mahkum) (TV Dizisi)
2004 - Büyük Umutlar (Nurten) (TV Dizisi)
2005 - Avrupa Yakası 2. Sezon (Bölüm Oyuncusu) (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Aslızen videoları

Tüm Aslızen videoları

Aslızen için yapılan aramalar

Aslızen, Aslızen biyografi, Aslızen hayatı, Aslızen özgeçmişi, Aslızen hakkında, Aslızen doğum yeri, Aslızen fotoğraf, Aslızen video, Aslızen resim, Aslızen kimdir?, Aslızen kaç yaşında?, Aslızen nereli, Aslızen memleketi