FB TW PIN NWS
BioRank 2318

Karahan Çantay

Doğum tarihi : 21.Aralık.1973 Ölüm tarihi : 07.Mart.2021
Karahan Çantay kaç yaşında öldü : 48
Kilo & Boy :
Burcu : Yay
Karahan Çantay doğum yeri : Ankara
Ölüm yeri : Tayland

Karahan Çantay Biyografisi

Türkiye’nin İlk erkek güzeli

Karahan Çantay, 21 Aralık 1973 tarihinde öğretmen bir baba ile ev hanımı bir annenin oğlu olarak Ankara’da doğmuştur. Balıkesir'de büyümüştür. İlk, orta ve liseyi Balıkesir’de tamamladı. Üniversite sınavlarında da, en büyük ideali olan ODTÜ'ye dereceyle girdi. 1990 yılında ODTÜ Matematik Bölümü’nü kazandı. Son sınıfa kadar okudu. Mankenliğe başlayınca okulu bıraktı. 2000 yılında okuldan atıldı.

1995 yılında “Mr Turkey” model yarışmasının birincisi oldu. 1996 yılında ilk kez İstanbul'da düzenlenen Mr World erkek güzellik yarışmasında Türkiye'yi temsil etmiş ve Tom Nuyens ile Gabriel Soto'nun ardından üçüncü oldu.

Mankenlik, fotomodellik derken, dizilerde de rol aldı. 1999 yılında 'uyuşturucu bulundurmak ve nakletmek' suçundan hakkında dava açıldı.

Sibel Can'la arasında Londra'da aşk dedikoduları çıktı. Sonra da ortadan kayboldu.

Harika Avcı, Sibel Can ve Zeynep Uludağ gibi isimlerle televizyon dizilerinde başrolü paylaştı. Oynadığı dizi ve filmler Zehirli Sarmaşık, Sibel, Gizli Aşk, Böyle mi Olacaktı, Kumkapı Olayı-Üzgünüm, Altın Vuruş. Bunların haricinde Zeki Müren anısına tiyatro gösterisi ve Hande Ataizi ile birlikte Zorro'nun Aşkı'nda oynadı.

2000 yılının Mart atında Bülent Ersoy’un “Seni Ben Ellerin Olsun Diye mi Sevdim" adlı şarkının klibinde oynadı.

Bildiği Japoncayı unutmamak için Japonca kitaplar okumakta. ABD, New York'ta yaşayan Karahan Çantay, New York Havaalanı'nda taksicilik yaptı.

Uzun süre önce Tayland'a yerleşen Karahan Çantay, matematik öğretmenlik yaptığı Tayland'da 7 Mart 2021 tarihinde geçirdiği trafik kazasında 48 yaşında öldü.

Filmleri :
1995 - Gizli Aşk
1997 - Böyle mi Olacaktı
1997 - Altın Vuruş
1998 - Sibel
2000 - Kumkapı Olayı-Üzgünüm
2000 - Zehirli Çiçek

Kaynak:Biyografi.info

Karahan Çantay için yapılan aramalar

Karahan Çantay, Karahan Çantay biyografi, Karahan Çantay hayatı, Karahan Çantay özgeçmişi, Karahan Çantay hakkında, Karahan Çantay doğum yeri, Karahan Çantay fotoğraf, Karahan Çantay video, Karahan Çantay resim, Karahan Çantay kimdir?, Karahan Çantay kaç yaşında?, Karahan Çantay nereli, Karahan Çantay memleketi