FB TW PIN NWS
BioRank 2853

Tuvana Türkay

Doğum tarihi : 03.Ekim.1990
Tuvana Türkay kaç yaşında : 34
Kilo & Boy :
Burcu : Terazi
Meslek : Dizi Oyuncusu
Tuvana Türkay doğum yeri : Üsküdar, İstanbul

Tuvana Türkay Biyografisi

Tuvana Türkay, 3 Ekim 1990 tarihinde İstanbul Üsküdar’da doğmuştur. Babası Bulgaristan göçmeni annesi ise Rizelidir. İstanbul Güneş Kolejinden mezun olduktan sonra Beykent üniversitesi Radyo tv sinema bölümünde okumaya başladı.
9 yaşında reklam filmlerinde oynamaya başladı. Tuvana Türkay, Kent Şeker, Türk Telekom, Only Ped, Akbank, Ayyıldız GSM, Kek Reklamı, Coca Cola gibi birçok reklam filminde oynadı. “Akademi Neo”dan oyunculuk dersleri aldı. Bunun haricinde bir sene 1 sene şan ve diksiyon dersleri aldı.

Tuvana Türkay 2012- 2013 yılları arasında milli futbolcu Sercan Yıldırım ile birlikte oldu.

Tuvana Türkay , 2014 yılında "Kara Para Aşk" adlı dizide Tuba Büyüküstün, Engin Akyürek, Erkan Can, Aytaç Arman, Nebahat Çehre ile birlikte oynadı.

27 Mart 2015 tarihinde vizyona girenn "Güvercin Uçuverdi" adlı sinema filminde Atalay Demirci baş rolde oynadı. İlk sinema filminde Atalay Demirci’ye duayen oyuncular Salih Kalyon, Zerrin Sümer, Ali Erkazan, Erdal Tosun ve Ayşen Gruda ve Tuvana Türkay eşlik edecekler.

Tuvana Türkay, 2015 yılında Enbe Orkestrası’nın albümünde sözü müziği kendisine ait olan Ara Ne Olursun isimli parçayı seslendirdi ve büyük beğeni kazandı.

16 Aralık 2016 tarihinde sinemalarda vizyona giren “Sen Sağ Ben Selamet” adlı sinema filminde Burçin Bildik, Tuvana Türkay, Ufuk Özkan, Lale Başar, Ayçin İnci, Hakan Karahan, Hasan Küçükçetin, Murat Kocacık ve Müge Üzel ile beraber rol aldı.

Tuvana Türkay, 2017 yılının yaz aylarında 25 Film’in yapımcılığını, Berat Özdoğan ve Selim Demirdelen’in yönetmenliğini üstlendiği ve senaryosunu Rahşan Çiğdem İnan’ın yazdığı “Deli Gönül” adlı dizide oynadı. “Deli Gönül”ün oyuncu kadrosunda başrol oyuncuları Tuvana Türkay ve Murat Ünalmış’ın yanı sıra Ogün Kaptanoğlu, Macit Sonkan, Nilgün Karababa, Mine Tüfekçioğlu, Barış Yalçın, Zuhal Yalçın, Yılmaz Şerif, Hayal Ada Topakkaya gibi usta ve genç birçok oyuncu yer alıyor.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2020 - Ağır Romantik (Aslı) (Sinema Filmi)
2019 - Yasak Elma (Leyla Celebi)(TV Dizisi)
2017 - Kızlarım İçin (Kumru)(TV Dizisi)
2017 - Deli Gönül (Fatmanur Güzel) (TV Dizisi)
2017 - Bir Nefes Yeter (Nefes)(Sinema Filmi)
2016 - Somuncu Baba: Aşkın Sırrı (Necmiye) (Sinema Filmi)
2016 - Sen Sağ Ben Selamet (Doğa) (Sinema Filmi)
2016 - Oyunbozan (Ece) (TV Dizisi)
2016 - Olanlar Oldu (Aslı) (Sinema Filmi)
2015 - Güvercin Uçuverdi (Sema Taşkın) (Sinema Filmi)
2015 - En Güzeli (Gizem) (Sinema Filmi) 2015
2015 - Bizans Oyunları: Geym of Bizans (Ayçörek) (Sinema Filmi)
2014 - Kara Para Aşk (Bahar Çınar) (TV Dizisi)
2013 - Eksik sayfalar (Aysegül) (Sinema Filmi)
2012 - Esir Sultan (Albina)(TV Dizisi)
2010 - 2012 - Yer Gök Aşk (Bade Palalı) (TV Dizisi)
2010 - Nakş-ı Dil Sultan (Nakş-ı Dil Sultan) (TV Dizisi)
2009 - Ayrılık (2) (Kevok) (TV Dizisi)
2007 - Cumhur Cemaat )(TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Tuvana Türkay filmleri

Tüm Tuvana Türkay filmleri

Tuvana Türkay için yapılan aramalar

Tuvana Türkay, Tuvana Türkay biyografi, Tuvana Türkay hayatı, Tuvana Türkay özgeçmişi, Tuvana Türkay hakkında, Tuvana Türkay doğum yeri, Tuvana Türkay fotoğraf, Tuvana Türkay video, Tuvana Türkay resim, Tuvana Türkay kimdir?, Tuvana Türkay kaç yaşında?, Tuvana Türkay nereli, Tuvana Türkay memleketi