FB TW PIN NWS
BioRank 5554

Hakan Akkaya

Doğum tarihi : 31.Temmuz.1982
Hakan Akkaya kaç yaşında : 42
Kilo & Boy :
Burcu : Aslan
Meslek : Tasarımcı
Hakan Akkaya doğum yeri : Ordu

Hakan Akkaya Biyografisi

Hakan Akkaya, 31 temmuz 1982 tarihinde Ordu’da doğmuştur. İlk orta ve lise öğrenimini de Ordu’da tamamladıktan sonra Üniversite için Ankara’ya gitmiştir. Babası Ordu’da turizm ve İnşaat işleriyle meşguldü. 21 yaşında babasını kaybetti. Bir kız kardeşi var.
Üniversiteye, Ankara Bilkent Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde başladı, ama bitirmeden ikinci sene modacı olmak için ayrıldı.

19 yaşında İstanbul’a taşındı. İstasyon Sanat Merkezi, Moda Tasarımı Bölümünde Moda Eğitimi aldı.

İlk kez 21 yaşında iken erkek, kadın koleksiyonlarını hazırladı. İlk işi Batik Örme’deydi, ardından 2008 - 2009 yılları arası ALTINYILDIZ / FABRİKA’da, 2005’ten 2008’e SARAR’da, 2002 - 2005 yılları arası ise BOYNER’de Tasarım Departmanı Yöneticiliği yaptı. 1999 - 2002 yılları arasında ise BATİK’te - Genel Müdür Asistanı ve Tasarım görevlerinde bulundu.

2005 yılında Nişantaşı’nda açtığı home ofis ve “Hang by Hakan Akkaya” adında bir markası var. Hakan Akkaya, işadamları, iş kadınları, ünlü oyuncular hatta Dubai şeyhlerinin vazgeçemediği bir modacı oldu.

Çok zengin bir ailenin çocuğu olan Hakan Akkaya moda hayatına aslında çok küçük yaşlarda girmiş. Bilenler bilir, 1987 yılında Cesur ve Güzel adlı yabancı bir dizi yayınlanıyordu televizyonda. Hakan Akkaya’nın babaannesi diziyi hiç kaçırmadan takip edermiş. Dizi moda dünyasında geçtiğinden ilk moda aşkı o yıllarda başlamış. Kendisini dizide ki patronlardan Ridge Forrester yerine koyarmış.

Show TV ekranlarında yayınlanan “Bugün Ne Giysem” adlı yarışma proğramında Sırp Asıllı eski manken İvana Sert ve yine tasarımcı,modacı olan Uğurkan Erez‘le birlikte jüri üyeliği yapmıştır.

23 Mart 2015 tarihinde Show TV’de başlayan, sunuculuğunu Özge Ulusoy’un yaptığı “Bugün Yıldız Benim” adlı yarışmada sesine, stiline, tarzına güvenen ev hanımları yarışacak, jüri koltuğunda Mert Ekren, modacı Hakan Akkaya ve türkücü Songül Karlı olacak.

2016 yılının başında başlayacak olan 5.sezon İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasında jüri koltuğunda Hakan Akkaya da oturacak.

Nur Yerlitaş ve Kemal Doğulu’nun olmadığı bu yeni sezonda İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasında yine sunuculuğu Öykü Serter yaparken, jüride Neslihan Yargıcı, İvana Sert, Hakan Akkaya ve Uğurkan Erez olacak.

Kaynak:Biyografi.info

Hakan Akkaya hakkında haberler

Tüm Hakan Akkaya haberleri

Hakan Akkaya için yapılan aramalar

Hakan Akkaya, Hakan Akkaya biyografi, Hakan Akkaya hayatı, Hakan Akkaya özgeçmişi, Hakan Akkaya hakkında, Hakan Akkaya doğum yeri, Hakan Akkaya fotoğraf, Hakan Akkaya video, Hakan Akkaya resim, Hakan Akkaya kimdir?, Hakan Akkaya kaç yaşında?, Hakan Akkaya nereli, Hakan Akkaya memleketi