FB TW PIN NWS
BioRank 1012

Mesut Yar

Doğum tarihi : 18.Nisan.1966
Mesut Yar kaç yaşında : 58
Kilo & Boy :
Burcu : Koç
Mesut Yar doğum yeri : İstanbul

Mesut Yar Biyografisi

Mesut Yar, 18 Nisan 1966 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Çocukluğu Kurtuluş semtinde geçti. Meslek Lisesinden mezun oldu.
İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Protohistorya ve Önasya Arkeolojisi bölümünü 1993 yılında bitirdi. İstanbul Yıldız Teknik üniversitesinde gazetecilik okumaya başladı ama olmadı. Sonra İstanbul Üniversitesinde Müzecilik ihtisası yaptı.

İlk barter işi Benetton’a kazak karşılığında tiyatro oyunu yazmak ve onların mağaza çalışanlarına tiyatro eğitimi vermek oldu.

Hulki Cevizoğlu’nun çıkarttığı derginin İstanbul işlerini yaptı. TRT’de Turnike programını sunarken sunucu Güner Ümit’e temel fıkraları ve programın girişinde yaptığı o esprileri yazarak metin yazarlığı yaptı. Bu şekilde televizyon ile tanışmış oldu.

Gazetecilik mesleğine stajyer muhabir olarak 1985 yılında başladı. Hürriyet, Sabah, Posta gibi gazetelerde muhabirlik, editörlük ve köşe yazarlığı yaptı. Bir ekiple Yön Dergisi’ni çıkardı. Yön Dergisi kapanınca oradaki arkadaşlarınla Kanal E’yi yani CNBC-E’yi kurma kararı aldı. Test yayınında başladığı televizyonculuğuna hala devam ediyor.

1994 yılında Kanal E televizyonunun kurucuları arasında oldu. Burada “By Night” adlı talk show programını yaptı. Daha sonra da Show TV, Number One TV, HBB TV, Kanal 6, Star TV, Cine 5, atv gibi ulusal kanallarda yapımcılık, sunuculuk ve anchormanlik yaptı.

Sabah-Atv Grubuna bağlı Kanal 1, Atv Avrupa, Türkçe Tv gibi kanallarda genel müdürlük yaptı.

Mesut Yar, Posta Gazetesinde izleme kritiği yaptığı Televizyon Hastası isimli bir köşesinde yazmaktadır. Çeşitli hikâye, şiir, ve roportaj kitapları yayınlandı.

CNN TÜRK'de hafta içi her akşam Burada Laf Çok programını sunmaktadır.

2015 yılının Şubat ayında sunuculuğunu Emre Altuğ, jürisi görevini Rasim Öztekin'in yaptığı TRT1 de yayınlanan "Bak Hele Bak" adlı yapımda konuk oyuncu oldu.

Mesut Yar, üç kere evlenip iki kere boşanmıştır.
Mesut Yar, ilk eşi ile 1993 yılında evlendi. Boşandı. Batuhan (d.1993) adında bir oğlu vardır.
Mesut Yar, 2012 yılında üçüncü evliliğini Ajanda PR adlı şirketin sahibi Ferda Çekem ile yaptı.

2015 yılında başrollerinde Çetin Altay, Arzu Yanardağ ve Mesut Yar’ın oynadığı “Olur İnşallah” adlı sinema filminde Mehtap Bayri, Müfit Kayacan, Sümer Tilmaç ile birlikte oynadı.

2016 yılında Yavuz Seçkin'in senaryosunu yazıp yapımcılığını üstlendiği "Yıldızlar da Kayar: Das Borak" adlı sinema filminde Yavuz Seçkin başrolde oynarken diğer rollerde Larissa Gacemer, Serenay Aktaş, Ali Rıza Tanyeli, Veysel Diker, Altan Erkekli, Altan Gördüm ve Ümit Karan oynadı. Konuk oyuncu olarak Saba Tümer, Bülent Serttaş ve Mesut Yar da filmin kadrosuna dahil oldu.

3 Ekim 2016 tarihinden itibaren Deniz Akkaya ve Seren Serengil ile birlikte Star TV'de Duymayan Kalmasın adlı magazin programının sunuculuğunu yapmaya başladı. Mesut Yar, 13 Ekim 2016 tarihinde programdan ayrıldı. Deniz Akkaya da 2 Ocak 2017 tarihinde programdan ayrıldı.

2016 yılında Kanal D'ye transfer olan Mesut Yar, daha sonra Star TV ve NTV'de Mesut Yar ile Bugün başlıklı programı sundu.

Mesut Yar, 6 Aralık 2023 tarihinde çalıştığı Sözcü TV kanalından ayrılarak CHP'den Datça Belediye Başkanı aday adayı oldu.

Filmleri ve Dizileri :
2016 - Yıldızlar da Kayar: Das Borak (Konuk oyuncu) (Sinema Filmi)
2015 - Olur İnşallah (Belediye Bşk.)(Sinema Filmi)
2015 - Geym of Bizans (Otopsis)(Misafir Oyuncu) (Sinema Filmi)
2015 - Buyur Burdan Bak (Kendisi) (Tv Programı )
2015 - Bak Hele Bak (konuk oyuncu) (Tv Programı )
2014 - Şimdi Onlar Düşünsün (TV Dizisi)
2013 - Karınca Kapanı (Televizyon Programcısı) (Sinema Filmi)
2013 - Babam Sınıfta Kaldı (Nazım) (TV Dizisi)
2011 - Burada Laf Çok (Sunucu) (Tv Programı )
2010 - Gecekondu (Kendisi) (Tv Programı )
2008 - Elveda Rumeli (Subay)2. Sezon (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Mesut Yar videoları

Tüm Mesut Yar videoları

Mesut Yar kitapları

Tüm Mesut Yar kitapları

Mesut Yar filmleri

Tüm Mesut Yar filmleri

Mesut Yar için yapılan aramalar

Mesut Yar, Mesut Yar biyografi, Mesut Yar hayatı, Mesut Yar özgeçmişi, Mesut Yar hakkında, Mesut Yar doğum yeri, Mesut Yar fotoğraf, Mesut Yar video, Mesut Yar resim, Mesut Yar kimdir?, Mesut Yar kaç yaşında?, Mesut Yar nereli, Mesut Yar memleketi