FB TW PIN NWS
BioRank 443

Gizem Özdilli

Doğum tarihi : 13.Ağustos.1972
Gizem Özdilli kaç yaşında : 52
Kilo & Boy :
Burcu : Aslan
Meslek : Model
Gizem Özdilli doğum yeri : Ankara

Gizem Özdilli Biyografisi

2016 İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasına katıldı.

Gizem Özdilli, 13 Ağustos 1972 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Ayşe Özdilli adında kız kardeşi vardır.

Liseyi bitirdikten sonra ilk olarak Tülin Zerafet Okulu ve Miraj Ajans'a bağlı olarak mankenlik yaptı. Ankara'da bir sene mankenlik yaptıktan sonra mesleğine İstanbul'da devam etti. Estetik ameliyatlar geçirdi. Burnunu yaptırdı, göğüslerine silikon taktırdı, dudaklarını şişirdi. Bir süre sonra şarkıcılık yapmaya başladı.

Dönemin yine kendisi gibi ünlü mankenleri Doğa Bekleriz ve Nigar Talibova ile “Adrenalin” adını verdikleri bir müzik grubu kurdu. Bir müddet sonra gurup dağıldı. Bu aynı gurup İstanbul, Ortaköy'de "Models" isimli bir kafe de işletmiştir.

2006 yılında “Kam” adı altında bir albüm çıkardı. Daha sonra da şarkıcılığı bıraktı. 2012 yılında çıkardığı “Gizem’in Mutfak Aşkı” isimli yemek kitabıyla dünyanın en prestijli ödülleri arasında gösterilen ve birçok ülkeden yemek kitaplarının yarıştığı Gourmand World Cookbooks Awards 2012 yarışmasında, ilk beşe girmeyi başardı.

Daha önce de erkek arkadaşları oldu ancak en çok Beşiktaş Spor Kulübü'nün eski başkanı Serdar Bilgili ile birlikteliği konuşuldu.

Gizem Özdilli, 15 Ağustos 2011 tarihinde Ankaralı işadamı Ufuk Ataç ile imam nikahı ile evlendi. Eşi resmi nikah için gün vermeyince ilişkisini ertesi gün bitirdi.

2016 yılında 1 Ocak akşamı TV 8 ekranlarında başlayacak olan İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasına katıldı. Yine Öykü Serter'in sunuculuğunu yapacağı yarışmada jüri koltuğunda ise İvana Sert, Hakan Akkaya, Neslihan Yargıcı ve Uğurkan Erez olacak. Yarışmacılar ise Aslızen, Berna Öztürk, Elif Ece Uzun, Esra Balamir, Esra Sönmezer, Gizem Özdilli, Hatice Çarpar, İnci Pars, Neslihan Önder, Nil Karataş, Pelin Suade, Sevil Uyar, Simge Tertemiz, Tuğçe Özbudak, Yasemin Öztürk, Yeşim Erçetin olacaktır.

5 Şubat 2016 gecesi yapılan final gecesinde 2016 İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasında birinci olarak 100 bin liralık ödülü kazandı.

Albümleri
2006 - Kam

Kitapları :
2012 - Gizem’in Mutfak Aşkı

Filmleri ve Dizileri :
1999 - Gece Şahinleri (Nazlı)(TV Filmi)
1993 - Solan Gül (TV Dizisi)
1993 - Danimarkalı Gelin (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Gizem Özdilli videoları

Tüm Gizem Özdilli videoları

Gizem Özdilli kitapları

 • Aşkın Lezzeti Aşkın Lezzeti

  Yarın tarihi : 2015-12-16


  Yayınevi : ALFA YAYINLARI


  Hobi » Yeme-İçme

 • Gizem'in Mutfak Aşkı Gizem'in Mutfak Aşkı

  Yarın tarihi : 2012-05-24


  Yayınevi : NEMESİS KİTAP


  Hobi » Yeme-İçme

Tüm Gizem Özdilli kitapları

Gizem Özdilli için yapılan aramalar

Gizem Özdilli, Gizem Özdilli biyografi, Gizem Özdilli hayatı, Gizem Özdilli özgeçmişi, Gizem Özdilli hakkında, Gizem Özdilli doğum yeri, Gizem Özdilli fotoğraf, Gizem Özdilli video, Gizem Özdilli resim, Gizem Özdilli kimdir?, Gizem Özdilli kaç yaşında?, Gizem Özdilli nereli, Gizem Özdilli memleketi