FB TW PIN NWS
BioRank 193

İvana Sert

Doğum tarihi : 25.Ekim.1979
İvana Sert kaç yaşında : 45
Kilo & Boy :
Burcu : Akrep
Meslek : Model, Tasarımcı
İvana Sert doğum yeri : Belgrad, Sırbistan

İvana Sert Biyografisi

Eski manken, stilist ve moda tasarımcısıdır.
İvana Sert, 25 Ekim 1979 tarihinde Sırbistan, Belgrad'da doğmuştur. Asıl adı İvana Smiljkovic'dir. Sırbistanda 'Belgrad Güzeli' seçildikten sonra, Miss Yugoslavya'ya katılır ve ardından Türkiye'de düzenlenen Miss Globe'a davet edilir. 2002 yılında Türkiye'ye yerleşti. Annesi Tama Smiljkovic'dir.

16 yaşına kadar bale ve piyano eğitimi almış olmasına rağmen mankenlik yapmakta karar almış ve mankenliğe başlamıştır. Şimdilerde ise stilist ve moda tasarımı ile uğraşmaktadır.

İstanbul Nişantaşında açığı “İkon” isimli mağaza ile de Türkiye’de ünlü markaların ürünlerini satan İvana Sert, Sex and the City’de başrol oyuncusu için tasarladığı yüzüğü de satışa sundu.

Burası artık benim ülkem oldu. 'Sırbistan mı, Türkiye mi?' diye sorarsanız, cevabım 'Türkiye' olur diyor İvana Sert. Sırpça, İngilizce ve Türkçe bilmektedir.

Bugün Ne Giysem? adlı yarışma programında 2010 yılında jüri üyesi olarak yer aldı.

İvana Sert, 2011 yılında Yok Böyle Dans adlı yarışmaya katıldı. Jüri üyeleri Sait Sökmen, Tan Sağtürk, Acun Ilıcalı ve Azra Akın olurken, sunucular; Burcu Esmersoy ve Cem Ceminay oldu. Yarışmacılar ise ; Özge Ulusoy, Helin Avşar, Alp Kırşan, Aydın, Altay, İlhan Mansız, Nez, İvana Sert, Cem Ceminay, Özlem Yıldız, Almeda Abazi, Aşkın Nur Yengi, Hakan Peker, Şenol İpek ve Burcu Çetinkaya'dır.

iş adamı müteahhit Yurdal Sert ile 2004 yılında yaptığı evliliğinden “Kayon Ateş” (d.31 Ekim 2006) adında bir oğlu vardır. 17 Eylül 2013 tarihinde boşandı.

İvana Sert MAYIS 2012 de Daikin Klima reklamında oynadı.

2012 yılında "Yalan Dünya" adlı dizinin otuz dördüncü bölümünde konuk oyuncu olarak yer aldı. 2012 yılında Show TV'nin En Büyük Show adlı programının sunuculuğunu yaptı.

Ayrıca 2012 yılında "Bizimlesin" adlı kitabını yayımladı.

2015 yılında yönetmenliğini İlker Ayrık’ın yaptığı “Yapışık Kardeşler” sinema filminde İlker Ayrık, Hakan Bulut, Suzan Kardeş, Suat Sungur, Erdal Tosun, Ayberk Atilla, Fırat Tanış ve İvana Sert ile beraber oynadı.

İvana Sert, 2014 yılının Eylül ayında başlayan ve Öykü Serter’in sunuculuğunu Uğurkan Erez ile beraber yaptığı “Bu Tarz Benim” adlı yarışma programında Nur Yerlitaş, ve Kemal Doğulu ile birlikte jüri görevi yaptı.

7 Aralık 2014 tarihinde "Bu Tarz Benim" adlı yarışmaya Metin Arolat konuk jüri üyesi olarak katılırken Emine Ün de şarkıları ile geceye renk katacak.

İvana Sert 2014 yılında Sinan Akıman ile birlikte oldu.

2015 yılı ocak ayında Tv8 kanalında başlayan ve Öykü Serter’in sunuculuğunu yaptığı 2.sezon “Bu Tarz Benim” adlı yarışma programında Uğurkan Erez, Nur Yerlitaş, ve Kemal Doğulu ile birlikte jüri görevi yaptı.

2016 yılının başında başlayan 5.sezon İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasında jüri koltuğunda Neslihan Yargıcı ve Hakan Akkaya da oturdu.

Nur Yerlitaş ve Kemal Doğulu’nun olmadığı bu yeni sezonda İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasında yine sunuculuğu Öykü Serter yaparken, jüride Neslihan Yargıcı, İvana Sert, Hakan Akkaya ve Uğurkan Erez oldu.

21 Kasım 2016 tarihinde başlayan “İşte Benim Stilim” 7. Sezon yarışması Tv8 ekranlarında yayınlanacak ve sunuculuğunu yine Öykü Serter'in yaptığı yarışmanın jüri üyeleri Nur Yerlitaş, İvana Sert, Kemal Doğulu ve Uğurkan Erez olacaktır. Konuk jüri olarak Kerimcan Durmaz haftanın bir günü yarışmada olacak.

9 Mart 2017 tarihinde 'İşte Benim Stilim' Yarışma programında jürisi içinde yaşanan olaylar sonunda Nur Yerlitaş ile tartışan Ivana Sert'in işine son verildi. Ancak 3 gün sonra aralarında anlaşma sağlanarak 'İşte Benim Stilim' Yarışmasındaki jüri görevine geri döndü.

2019 yılında şarkıcılığa başlayan İvana Sert, sözleri Şehrazat (müzisyen)'ın, müziği de Murat Yeter'in yaptığı "İmalat Hatası" şarkıyı kliplendirdi.

Kemal Doğulu’nun Acun Ilıcalı'nın kurduğu dijital platform Exxen'de yer alacak yeni programı için ayrılınca; 5 Ocak 2021 tarihinde Doya Doya Moda'ya Kemal Doğulu'nun yerine İvana Sert getirildi. Böylece Doya Doya Moda jüri üyeleri İvana Sert, Seray Sever, Gülşah Saraçoğlu ve Uğurkan Erez oldu.

Filmleri ve Dizileri :
2018 - Antep Fıstığı (Simge)(Sinema filmi)
2018 - Karımı gördünüz mü? (Makbule Geçer)(Sinema filmi)
2015 - Yapışık Kardeşler (Vahsi Cazibe) (Sinema filmi)
2012 - Yalan Dünya (Konuk Oyuncu) (34. Bölüm)(Tv Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

İvana Sert hakkında haberler

Tüm İvana Sert haberleri

İvana Sert kitapları

Tüm İvana Sert kitapları

İvana Sert filmleri

Tüm İvana Sert filmleri

İvana Sert için yapılan aramalar

İvana Sert, İvana Sert biyografi, İvana Sert hayatı, İvana Sert özgeçmişi, İvana Sert hakkında, İvana Sert doğum yeri, İvana Sert fotoğraf, İvana Sert video, İvana Sert resim, İvana Sert kimdir?, İvana Sert kaç yaşında?, İvana Sert nereli, İvana Sert memleketi