FB TW PIN NWS
BioRank 4479

Kıvanç Baruönü

Doğum tarihi : 11.Ekim.1969
Kıvanç Baruönü kaç yaşında : 55
Kilo & Boy :
Burcu : Terazi
Kıvanç Baruönü doğum yeri : Zonguldak

Kıvanç Baruönü Biyografisi

2018 yılında senaryosunu Ata Demirer’in yazdığı “Hedefim Sensin” filminin yönetmenliğini yaptı.

Kıvanç Baruönü, 11 Ekim 1969 tarihinde Zonguldak’da doğmuştur. Yayla Özel İlkokulundan mezun olduktan sonra TED Zonguldak Koleji’nde okudu. Lise yıllarında başlayan tiyatro sevdası üniversite yıllarında da devam etti. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümünden mezun oldu.

Kıvanç Baruönü, üniversite yıllarında 32.Gün programında muhabir olarak görev yaptı. Türkiye’nin ilk özel radyolarından biri olan Zonguldak Genç Radyo ve Klas Radyo’da programcı ve yayın yönetmeni olarak uzun yıllar çalıştı. Number One müzik kanalını kurdu. Türkiye'de özel radyoların geliştirilmesinde ve Türkiye’de özel radyo ve televizyon yasasının çıkması sürecinde aktif olarak rol aldı. Anadolu’da pek çok noktada yerel istasyonlar kurarak bu ağın gelişmesini sağladı. Number One Music TV kanalının kurulmasıyla; Televizyon programlarına döndü ve müzik videolarının klip yönetmeni olarak çalışmaya başladı. 1990'ların başından 2000'lere kadar birçok müzik videosunu İzzet Öz Production bünyesinde yönetti ve çeşitli TV Müzik Ödülleri aldı.

Kıvanç Baruönü, Uzun zaman Savaş Ay’ın hazırlayıp sunduğu A TAKIMI isimli haber programında danışman ve görsel yönetmen olarak çalıştı. Yönetmen ve post prodüksiyon şefi olarak “Dansöz” ve “GORA” filmlerinde ve “Kelebeğin Rüyası” filmlerinde prodüksiyon tasarımcısı olarak çalıştı.

Halen yönetmen olarak reklam, müzik ve sinema alanında çalışmaya devam ediyor.

İlk yönetmenlik filmi 2014 yılında yapımcılığını Necati Akpınar’ın yaptığı, senaryosunu Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı baş rollerinde Tolga Çevik, Ezgi Mola, Murat Başoğlu, Erkan Can, Ersin Korkut, Mustafa Uzunyılmaz’ın oynadığı “Patron Mutlu Son İstiyor” filmi oldu.

2015 yılında senaryosunu yazıp yönetmenliğini de yaptığı “Kocan Kadar Konuş” adlı filmde Ezgi Mola, Murat Yıldırım, Nevra Serezli, Ebru Cündübeyoğlu, Eda Ece, Begüm Öner, Şebnem Sönmez, Burak Topaloğlu rol almıştır.

2016 yılında ise Kocan Kadar Konuş:Diriliş ve Görümce filmini çekti.

2 Aralık 2016 tarihinde vizyona giren ve senaryosunu Gupse Özay'ın yazdığı "Görümce" adlı filmin yönetmenliğini Kıvanç Baruönü yaparken başrolde Gupse Özay oynadı, diğer oyuncular ise Buğra Gülsoy, Eda Ece, Zeynep Kankonde, İnci Pars, Anıl Tetik, Larissa Gacemer, Demet Akbağ, Ayberk Atilla, Ayşegül İşsever oldu.

2017 yılında senaryosunu Cem Yılmaz’ın yazdığı “Arif V 216” filminin yönetmenliğini yaptı. Filmde Cem Yılmaz, Ozan Güven, Seda Bakan, Özkan Uğur, Zafer Algöz, Özge Özberk, Farah Zeynep Abdullah, Çağlar Çorumlu, Kerem Alışık, Mert Fırat, Gupse Özay, Zeynep Kankonde, Özgür Emre Yıldırım, Murat Arkın, Ediz Hun, Mustafa Sandal, Ahu Yağtu, Şükrü Özyıldız, Maria Anastasiyeva gibi oyuncular oynamıştır.

2018 yılında senaryosunu Ata Demirer’in yazdığı “Hedefim Sensin” filminin yönetmenliğini yaparken, filmde Ata Demirer, Demet Akbağ, Gonca Vuslateri, Tarık Ünlüoğlu, İlker Aksum, Erkan Can rol aldı.

İlk bölümü 1 Ocak 2021'de Acun Ilıcalı'nın yeni kurduğu dijital içerik platformu Exxen'de yayınlanan yönetmenliğini Kıvanç Baruönü'nün yaptığı "İşte Bu Benim Masalım" adlı dizide Aleyna Tilki başrolde olarak Cemal Can Canseven ve Merve Sevin ile birlikte oynadı. Ayrıca dizide Aleyna'nın anneannesi rolünde Nevra Serezli, Asuman rolünde Zeynep Kankonde ve Ünsal rolünde Kamil Güler rol almıştır.

Filmleri ve Dizileri :
Yönetmen :
2021 - İşte Bu Benim Masalım (Tv Dizisi)
2018 - Hedefim Sensin (Sinema Filmi)
2017 - Arif V 216 (Sinema Filmi)
2016 - Kocan Kadar Konuş: Diriliş (Sinema Filmi)
2016 - Görümce (Sinema Filmi)
2015 - Kocan Kadar Konuş (Sinema Filmi)
2014 - Patron Mutlu Son İstiyor (Sinema Filmi)

Senaryo :
2016 - Kocan Kadar Konuş: Diriliş (Sinema Filmi)
2015 - Kocan Kadar Konuş (Sinema Filmi)

Kurgu :
2000 - Dansöz (Kurgu) (Sinema Filmi)

Yapım Ekibi :
2013 - Kelebeğin Rüyası (Yapım Tasarım) (Sinema Filmi)

Yönetmen Ekibi :
2000 - Dansöz (Yönetmen Yardımcısı) (Sinema Filmi)

Efektler :
2003 - G.O.R.A (Görsel Efekt Süpervizörü) (Sinema Filmi)


Kaynak:Biyografi.info

Kıvanç Baruönü için yapılan aramalar

Kıvanç Baruönü, Kıvanç Baruönü biyografi, Kıvanç Baruönü hayatı, Kıvanç Baruönü özgeçmişi, Kıvanç Baruönü hakkında, Kıvanç Baruönü doğum yeri, Kıvanç Baruönü fotoğraf, Kıvanç Baruönü video, Kıvanç Baruönü resim, Kıvanç Baruönü kimdir?, Kıvanç Baruönü kaç yaşında?, Kıvanç Baruönü nereli, Kıvanç Baruönü memleketi