FB TW PIN NWS
BioRank 3625

Büşra Develi

Doğum tarihi : 25.Ağustos.1993
Büşra Develi kaç yaşında : 31
Kilo & Boy :
Burcu : Başak
Meslek : Dizi Oyuncusu
Büşra Develi doğum yeri : İzmit

Büşra Develi Biyografisi

2015 yılında “Tatlı Küçük Yalancılar” adlı dizide oynadı.

Büşra Develi, 25 Ağustos 1993 tarihinde İzmit’de doğmuştur. 4 kız kardeştirler. İlköğrenimin ardından ailesiyle birlikte Antalya'ya taşındı. Orta öğrenim ve lise eğitimini Antalya'da tamamladı. Daha sonra hedefleri doğrultusunda tiyatro ve oyunculuk üzerine eğitim almak için İstanbul'a taşındı. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Ana Sanat Dalı böülümünde okumaya başladı. Dizi çekimleri yüzünden okulunu dondurmak zorunda kaldı.

Büşra Develi, 2015 yılında İlyas Yalçıntaş'ın İncir şarkısının klibinde oynadı.

Büşra Develi, 2015 yılında Cem Karcı yönetmenliğindeki “Tatlı Küçük Yalancılar” adlı dizide Bensu Soral, Şükrü Özyıldız, Burak Deniz, Melisa Şenolsun, Beste Kökdemir, Dilan Çiçek Deniz, Merve Çağıran, Tülay Günal ile birlikte oynadılar.

180 cm. boyunda ve 55 kğ. olan ve ilk defa bir dizide oynayan Büşra Develi’yi seyredenler oyuncu Juliette Binoche’e benzetmektedir.

2017 yılında yapımını Ay Yapım’ın üstlendiği, yazar Azra Kohen’in "Fi Çi Pi" adlı kitap dizisinden Tv.dizisine uyarlanarak çevrimiçi dizi platformu olan Puhu TV üzerinden yayınlanan "Fİ" dizinin başrollerinde Serenay Sarıkaya, Ozan Güven, Mehmet Günsür, Berrak Tüzünataç, ve Büşra Develi rol aldı. Diğer rollerde ise Ayşenur Çetin, Tülay Günal, Osman Sonant, Özge Özpirinçci, Saadet Aksoy, Emir Benderlioğlu, Defne Kayalar oynamıştır.

2017 yılında yönetmenliğini Can Ulkay'ın, senaristliğini ise Yiğit Güralp'in yaptığı Türkiye ve Güney Kore ortak yapımı savaş filmi "Ayla: The Daughter of War" da Astsb. Süleyman'ın gençliğini İsmail Hacıoğlu canlandırırken yaşlılık halini Çetin Tekindor canlandırmıştır. 1950 yılında başlayan Kore Savaşı sırasında yaşanan gerçek bir hikayeden uyarlanan filmde diğer rollerde ise Taner Birsel, Ali Atay, Meral Çetinkaya, Duygu Yetiş, Murat Yıldırım, Büşra Develi, Erkan Petekkaya, Esra Dermancıoğlu, Damla Sönmez, Altan Erkekli, Sinem Öztürk, Chaby Han (Çabi), Nilgün Kasapbaşoğlu, Burç Kümbetlioğlu, Caner Kurtaran, Kim Seol, Kyung-jin Lee gibi oyuncular rol aldı. Filmin müziklerini ise Fahir Atakoğlu yaptı.

Filmleri ve Dizileri :
2022 - Erkek Severse (Zeynep Uysal) (TV Dizisi)
2021 - Akıncı (Nergis) (TV Dizisi)
2020 - Karakomik Filmler 2 (Sinema Filmi)
2018 - Mehmed: Bir Cihan Fatihi (Eleni) (TV Dizisi)
2018 - Hadi Be Oğlum (Leyla) (Sinema Filmi)
2017 - Arada (Lara) (Sinema Filmi)
2017 - Fi (Bilge Görgün) (TV Dizisi)
2017 - Ayla: The Daughter of War (Nimet (1950)) (Sinema Filmi)
2016 - Tatlı İntikam (Rüzgar) (TV Dizisi)
2015 - Tatlı Küçük Yalancılar (Selin) (Tv dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Büşra Develi filmleri

Tüm Büşra Develi filmleri

Büşra Develi için yapılan aramalar

Büşra Develi, Büşra Develi biyografi, Büşra Develi hayatı, Büşra Develi özgeçmişi, Büşra Develi hakkında, Büşra Develi doğum yeri, Büşra Develi fotoğraf, Büşra Develi video, Büşra Develi resim, Büşra Develi kimdir?, Büşra Develi kaç yaşında?, Büşra Develi nereli, Büşra Develi memleketi