FB TW PIN NWS
BioRank 2325

Şükrü Özyıldız

Doğum tarihi : 18.Şubat.1988
Şükrü Özyıldız kaç yaşında : 36
Kilo & Boy :
Burcu : Kova
Şükrü Özyıldız doğum yeri : İzmir

Şükrü Özyıldız Biyografisi

Şükrü Özyıldız, 18 Şubat 1988 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Çocukluğu İzmir’de geçmiştir. Annesi Rum, babası Karadenizli’lidir. 9 yaşında annesini kaybetti. Bir kız kardeşi vardır.
İTÜ Gemi Makineleri Mühendisliği’ni kazanıp İstanbul’a geldi. Bir sene okuyup yeniden sınava girdi ve Ege Üniversitesi’nde işletme okumaya başladı.

Erasmus programı öğrenci değişimi için Portekiz’e gitti. Küçüklüğünden beri Muay Thai ve Jiu-Jitsu yapıyordu. Orada kafes dövüşlerine katıldı. Kafes dövüşünü daha sonra bıraktığını belirten Şükrü Özyıldız hiperaktifliğini setlerde bastırdığını belirtti.

Yurtdışında bir workshopa katılmıştır. Müjdat Gezen Sanat Merkezinde oyunculuk eğitimi aldı. Tiyatro oyunlarında, reklamlarda ve dizilerde rol aldı.

Davul ve perküsyon kullanmakta ustadır.

Şükrü Özyıldız, 2013 yılında Star TV ekranlarında yayınlanan “Benim Hala Umudum Var” dizisinde başrollerini Gizem Karaca ve Berk Oktay ile paylaşmıştır.

Cool bir stil; tişört, gömlek, deri ceket ve altına da jean giyindiğini söyleyen Şükrü Özyıldız, çekimlerde de kolundan çıkarmadığı bilekliğini çok seviyor. Bir de kemer takmadan ve yazın güneş gözlüğü olmadan dışarı çıkmaz. Ayrıca; deri ceketsiz bir kış geçirmeyeceğini de ifade etmektedir.

2013 yılında ilk sinema filmi “Neva” da başrol oynadı. 2013 yılında Star TV ekranlarında yayınlanan “Benim Hâlâ Umudum Var” dizisinde başrollerini Gizem Karaca ve Berk Oktay ile paylaştı.

2014 yılında Şükrü Özyıldız, “Şeref Meselesi” adlı dizide Kerem Bursin ve Yasemin Allen ile başrolleri paylaştı.

2015 yılında Özcan Deniz’in senaryosunu yazıp yönettiği "Sevimli Tehlikeli" filminde başrolü üstlendi.

Şükrü Özyıldız, 2015 yılında “Tatlı Küçük Yalancılar” adlı dizide Bensu Soral, Büşra Develi, Burak Deniz, Melisa Şenolsun, Beste Kökdemir, Dilan Çiçek Deniz ile birlikte oynadılar.

2016 yılında yönetmen Andaç Haznedaroğlu'nun çektiği "Herşey Aşktan" adlı sinema filminde Şükrü Özyıldız Burak karakterini canlandırırken Hande Doğandemir, Mithat Can Özer, Hakan Meriçliler, Öznur Serçeler ile birlikte oynadı.

2016 yılında show Tv'de oynayacak olan ve yapımcılığını, Endemol Shine Türkiye'nin üstlendiği "Kış Güneşi" adlı dizide Şükrü Özyıldız ve Aslı Enver başrolde oynarken; Mahir Günşiray, Şenay Gürler, Hakan Gerçek, Başak Parlak, Berrak Kuş ve Hakan Boyav diğer rollerde yer alacaktır.

2018 yılında yapımcılığını yönetmen Ferzan Özpetek’in Necati Akpınar ile birlikte üstlendiği, senaristliğini Murat Dişli'nin yaptığı yönetmenliğini ise ilk kez yönetmen koltuğuna oturan Serra Yılmaz'ın yaptığı 2016 yapımı İtalyan filmi (Perfetti Sconosciuti) Perfect Stranger'den esinlenerek çekilen Cebimdeki Yabancı adlı sinema filminde başrollerini Belçim Bilgin, Buğra Gülsoy, Çağlar Çorumlu, Leyla Lydia Tuğutlu, Serkan Altunorak, Şebnem Bozoklu ve Şükrü Özyıldız paylaştı.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2021 - Akıncı (Akıncı / Fatih) (TV Dizisi)
2019 - Jet Sosyete (Levent)(TV Dizisi)
2019 - Alice Müzikali (Hatter) (Sinema Filmi)
2018 - Nefes Nefese (Yusuf Alacan)(TV Dizisi)
2018 - Cebimdeki Yabancı (Sinema Filmi)
2017 - Çoban Yıldızı (Seyit Zahir) (TV Dizisi)
2017 - Arif V 216 (Ayhan Işık) (Sinema Filmi)
2016 - Kış Güneşi (Efe/Mete) (TV Dizisi)
2016 - Her Şey Aşktan (Burak) (Sinema Filmi)
2015 - Tatlı Küçük Yalancılar (Eren) (TV Dizisi)
2015 - Sevimli Tehlikeli (Zarok Çocuk) (Sinema Filmi)
2015 - Ekşi Elmalar (Özgür) (Sinema Filmi)
2014 - Şeref Meselesi (Emir) (TV Dizisi)
2014 - Ulan İstanbul (Emir) (TV Dizisi)
2013 - Neva (Ilgın) (Sinema Filmi)
2013 - Benim Hala Umudum Var (Ozan) (TV Dizisi)
2012 - Uçurum (Tolga) (TV Dizisi)
2011 - Derin Sular (Toprak) (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Şükrü Özyıldız için yapılan aramalar

Şükrü Özyıldız, Şükrü Özyıldız biyografi, Şükrü Özyıldız hayatı, Şükrü Özyıldız özgeçmişi, Şükrü Özyıldız hakkında, Şükrü Özyıldız doğum yeri, Şükrü Özyıldız fotoğraf, Şükrü Özyıldız video, Şükrü Özyıldız resim, Şükrü Özyıldız kimdir?, Şükrü Özyıldız kaç yaşında?, Şükrü Özyıldız nereli, Şükrü Özyıldız memleketi