FB TW PIN NWS
BioRank 3149

Burç Kümbetlioğlu

Doğum tarihi : 14.Eylül.1980
Burç Kümbetlioğlu kaç yaşında : 44
Kilo & Boy :
Burcu : Başak
Meslek : Dizi Oyuncusu
Burç Kümbetlioğlu doğum yeri : Sivas

Burç Kümbetlioğlu Biyografisi

Fox Tv'de oynamaya başlayan "Savaşçı" adlı Tv dizisinde Astsubay Kıdemli Başçavuş Bayram Bayat karakterini canlandırmaktadır.

Burç Kümbetlioğlu, 14 Eylül 1980 tarihinde Sivas’ta doğmuştur. 22 yaşına kadar Sivas’da okuyup büyümüştür. Zonguldak’da Bülent Ecevit Üniversitesi Maliye Bölümünden mezun olmuştur. Yüksek lisans eğitimini de başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra İstanbul’a gidip oyunculuk mesleğine başlamak için oyunculuk dersleri almıştır.

Burç Kümbetlioğlu, İstanbul’da iki arkadaşı ile ortak bir reklam ajansı açtı ve sonra da ortaklarla anlaşamayıp ayrıldı. Sigorta şirketinde bireysel emeklilik satan finansal danışman olarak çalıştı. Askerliğini yaptıktan sonra 9 ay boşta gezdi.

İlk dizisi 2009 yılında Orhan Kemal'in aynı adlı romanından uyarlanan Faruk Teber'in yönetmenliğini yaptığı “Hanımın Çiftliği” dizisinde şoför Ahmet rolü ile dizi oyunculuğuna başlarken dizide; Mehmet Aslantuğ, Özgü Namal, Ebru Özkan, Caner Cindoruk, Mehmet Çevik, Necip Memili, Gözde Kansu, Ali Düşenkalkar, Fikret Kuşkan ile birlikte rol aldı.

Burç Kümbetlioğlu, 2015 yılında TRT’de oynayan “MİlaT” adlı dizide keskin nişancı Sinan Taşer karakterini canlandırırken, Ufuk Bayraktar, Burcu Kara, Başak Sayan, İlhan Şeşen, Demir Karahan, Mustafa Uğurlu, Volkan Ünal, İsmail Filiz, gibi oyuncularla birlikte rol almıştır.

2017 yılında yönetmenliğini Can Ulkay'ın, senaristliğini ise Yiğit Güralp'in yaptığı Türkiye ve Güney Kore ortak yapımı savaş filmi "Ayla: The Daughter of War" da Astsb. Süleyman'ın gençliğini İsmail Hacıoğlu canlandırırken yaşlılık halini Çetin Tekindor canlandırmıştır. 1950 yılında başlayan Kore Savaşı sırasında yaşanan gerçek bir hikayeden uyarlanan filmde diğer rollerde ise Taner Birsel, Ali Atay, Meral Çetinkaya, Duygu Yetiş, Murat Yıldırım, Büşra Develi, Erkan Petekkaya, Esra Dermancıoğlu, Damla Sönmez, Altan Erkekli, Sinem Öztürk, Chaby Han (Çabi), Nilgün Kasapbaşoğlu, Burç Kümbetlioğlu, Caner Kurtaran, Kim Seol, Kyung-jin Lee gibi oyuncular rol aldı. Filmin müziklerini ise Fahir Atakoğlu yaptı.

9 Nisan 2017 tarihinde Fox Tv'de oynamaya başlayan Limon Film’in yapımcılığını üstlendiği, senaryosunu Süleyman Çobanoğlu yazdığı, yönetmenliğini Volkan Kocatürk ve Eray Koçak'ın yaptığı "Savaşçı" adlı Tv dizisinde başrollerde Berk Oktay, Murat Serezli, Yıldız Çağrı Atiksoy, Fırat Albayram, Burç Kümbetlioğlu, Bahadır Vatanoğlu, Uğur Biçer, Alican Albayrak, Hakan Dinçkol ve Doğan Bayraktar oynadı.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2017 - Savaşçı (Astsubay Kıdemli Başçavuş Bayram Bayat) (TV Dizisi)
2017 - Ayla (Celal) (Sinema Filmi)
2016 - Hayati Tehlike (Sinema Filmi)
2015 - Tabula Rosa (Gabris) (Sinema Filmi)
2015 - Sarıkamış Çocukları (Sinema Filmi)
2015 - Milat (Sinan Taşer (Mit Elemanı)) (TV Dizisi)
2015 - Eve Dönüş (Yılmaz) (TV Dizisi)
2014 - Çırağan Baskını (Abdülhamit II) (TV Dizisi)
2014 - Kırımlı (Kılıçbay ) (Sinema Filmi) -
2014 - Ayhan Hanım (Sinema Filmi) -
2013 - Ben Onu Çok Sevdim (Zafer) (TV Dizisi)
2012 - Veda (Doktor Mahir) (TV Dizisi)
2012 - Biz Babasız Büyüdük (Selma'nın Eşi) (Sinema Filmi)
2011 - Sen De Gitme (Doktor Timuçin) (TV Dizisi)
2011 - Anneler ile Kızları (Ferman) (TV Dizisi)
2010 - Tavşanım (Baba)(Kısa Film)
2009 - Kanal-İ-zasyon (Haber Editörü) (Sinema Filmi)
2009 - 2010 - Hanımın Çiftliği (şoför Ahmet) (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Burç Kümbetlioğlu filmleri

Tüm Burç Kümbetlioğlu filmleri

Burç Kümbetlioğlu için yapılan aramalar

Burç Kümbetlioğlu, Burç Kümbetlioğlu biyografi, Burç Kümbetlioğlu hayatı, Burç Kümbetlioğlu özgeçmişi, Burç Kümbetlioğlu hakkında, Burç Kümbetlioğlu doğum yeri, Burç Kümbetlioğlu fotoğraf, Burç Kümbetlioğlu video, Burç Kümbetlioğlu resim, Burç Kümbetlioğlu kimdir?, Burç Kümbetlioğlu kaç yaşında?, Burç Kümbetlioğlu nereli, Burç Kümbetlioğlu memleketi