FB TW PIN NWS
BioRank 3337

Can Ulkay

Doğum tarihi : 27.Kasım.1964
Can Ulkay kaç yaşında : 60
Kilo & Boy :
Burcu : Yay
Meslek : Yönetmen
Can Ulkay doğum yeri : İstanbul

Can Ulkay Biyografisi

Can Ulkay, 27 Kasım 1964 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. 1987 yılında eski adıyla Tatbiki Güzel Sanatlar Fakültesi, yeni adıyla Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema - TV bölümünden mezun oldu.
Can Ulkay, TRT İstanbul Televizyonu'nda çalıştı. 1985 yılında stajyer asistan olarak reklam filmi hayatına başladı. Can Ulkay 1994 yılından beri reklam filmi yönetmenliğine devam etmektedir. Bu süre içinde yaklaşık 1000 reklam filmine yönetmenlik yapmıştır. Şu anda reklamcılık hayatına Dijital Sanatlar'da yönetmen olarak devam etmektedir.

Can Ulkay, 2011 yılında Bergüzar Gökçe Korel'in oynadığı penti reklamı filminin de yönetmenliğini yaptı. 2013 yılında Sertab Erener'in “öyle de güzel” şarkısınına klib yönetmenliği yaptı. 2014 yılında Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan'ın reklam filmlerinin yönetmenliğini yaptı.

2017 yılında yönetmenliğini Can Ulkay'ın, senaristliğini ise Yiğit Güralp'in yaptığı Türkiye ve Güney Kore ortak yapımı savaş filmi "Ayla: The Daughter of War" da Astsb. Süleyman'ın gençliğini İsmail Hacıoğlu canlandırırken yaşlılık halini Çetin Tekindor canlandırmıştır. 1950 yılında başlayan Kore Savaşı sırasında yaşanan gerçek bir hikayeden uyarlanan filmde diğer rollerde ise Taner Birsel, Ali Atay, Meral Çetinkaya, Duygu Yetiş, Murat Yıldırım, Büşra Develi, Erkan Petekkaya, Esra Dermancıoğlu, Damla Sönmez, Altan Erkekli, Sinem Öztürk, Chaby Han (Çabi), Nilgün Kasapbaşoğlu, Kim Seol, Kyung-jin Lee gibi oyuncular rol aldı. Filmin müziklerini ise Fahir Atakoğlu yaptı.

Ayla filmi, güçlü kadrosuyla Yabancı Dilde En İyi Film dalında Türkiye’nin Oscar adayı oldu.

Filmleri ve Dizileri :
Yönetmen :
2019 - Türk İşi Dondurma (Sinema Filmi)
2018 - Müslüm (Sinema Filmi)
2017 - Ayla: The Daughter of War (Sinema Filmi)
2015 - Sarıkamış Çocukları (Sinema Filmi)

Kurgu :
2015 -Sarıkamış Çocukları (Sinema Filmi)


Kaynak:Biyografi.info

Can Ulkay filmleri

Tüm Can Ulkay filmleri

Can Ulkay için yapılan aramalar

Can Ulkay, Can Ulkay biyografi, Can Ulkay hayatı, Can Ulkay özgeçmişi, Can Ulkay hakkında, Can Ulkay doğum yeri, Can Ulkay fotoğraf, Can Ulkay video, Can Ulkay resim, Can Ulkay kimdir?, Can Ulkay kaç yaşında?, Can Ulkay nereli, Can Ulkay memleketi