FB TW PIN NWS
Karakomik Filmler 2

Karakomik Filmler 2 (2020)

Türkçe adı : Karakomik Filmler 2
Yönetmen : Cem Yılmaz
Senarist :
Yapım / Dağıtım : CMYLMZ Fikir Sanat / Nulook
Oyuncular : Cem Yılmaz, Özkan Uğur, Cem Davran, Büşra Develi, Emin Gürsoy, Özge Özpirinçci, Çağlar Çorumlu, Celil Nalçakan, Tansu Biçer, Necip Memili, Tülin Özen, Acun Ilıcalı, Saba Tümer, Gülden Avşaroğlu
Gösterim tarihi :
Türü : Komedi
Süre : 1s 54dk
Ülke : Türkiye
Websitesi :

Film Özeti

Karakomik Filmler 2" Deli ve Emanet adında iki filmde oluşuyor. Deli, en büyük hayali sevdiği kızın karşısında oturmak olan bir taksicinin, gece mesaisinde başına gelenler olayları konu ederken; Emanet, yetenek yarışmalarına katılıp bu sayede şöhret olmanın hayalini kuran bir danşçının hikayesini konu ediyor.

Cem Yılmaz'ın "iki film birden" konseptli Karakomik Filmler projesinin, Deli ve Emanet adlı iki orta metraj yapımdan oluşan ikinci halkası Karakomik Filmler 2'de, yönetmen koltuğuna, filmin senaryosunu ve başrolünü üstlenen Cem Yılmaz otururken oyuncu kadrosu Cem Yılmaz, Çağlar Çorumlu, Özge Özpirinçci, Celil Nalçakan, Necip Memili, Tülin Özen, Özkan Uğur, Cem Davran, Tansu Biçer, Emin Gürsoy, Saba Tümer, Gülden Avşaroğlu isimlerinden oluşturulmuş.

İlk film Deli, tam bir dram. Taksici Güven, mahalledeki kim olduğunu bile bilmediği kıza platonik aşkla tutkundur, tek hayali de onun gözlerinin içine bakarak geçireceği sakin bir hayat. Bir gece taksisine aldığı müşteriler yüzünden hayatı altüst olur. Başına gelmedik kalmaz ve sonunda hayali gerçekleşir, ama hangi koşullarda!

İkinci film, Emanet’te ise acıklı başlamasına rağmen kahkaha atmaya hazırlanın. Her biri başka bir tiyatro olan televizyon reality şovlarıyla dalga geçtiği bu film, gerçekten toplumsal bir eleştiriyi de gündeme getirdiği için çok başarılı. Üstelik gerçek kahramanları da oynamaya ikna etmiş: Saba Tümer, evlilik programı sunucusu, Acun Ilıcalı ise yetenek yarışması programıyla filmde kanlı canlı rol yapıyor.

Her biri kurmaca olan bu programların birinde şöhret meraklısı Çağlar Çorumlu’nun dansçı rolüyle Cem Yılmaz’dan daha çok güldürdüğünü söylemeliyim. Cem Yılmaz da bu bölümde dansçı ama sonradan evlilik programına müstakbel damat adayı olarak katılıyor. Özge Özpirinçci’nin de hayli başarılı bir rolü var bu bölümde.

Karakomik Filmler 2 fragmanı

Filme ait fragman, trailer ve özet videolarını izleyebilirsiniz :

Ziyaretçi yorumları