FB TW PIN NWS
BioRank 4608

Boran Kuzum

Doğum tarihi : 01.Ekim.1992
Boran Kuzum kaç yaşında : 32
Kilo & Boy :
Burcu : Terazi
Meslek : Dizi Oyuncusu
Boran Kuzum doğum yeri : Ankara

Boran Kuzum Biyografisi

Vatanım Sensin” dizisinde Vasili'nin oğlu Leon karakterini canlandırdı.

Boran Kuzum, 1 Ekim 1992 tarihinde Ankara’da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Ana Sanat Dalı Oyunculuk Bölümünden mezun oldu.

Boran Kuzum, tiyatro, reklam ve kısa filmlerde yer aldıktan sonra 2015 yılında senaryosunu Nazan Kesal ile Berkun Oya’nın yazdığı, yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin’in yaptığı “Analar ve Anneler” adlı dizide oyunculuğa başlarken, Sinem Kobal, Hazar Ergüçlü, Binnur Kaya, Okan Yalabık, Nazan Kesal, Ulaş Tuna Astepe, Metin Akdülger, Burak Tamdoğan, Öner Erkan, Kıvanç Kasabalı, Bestemsu Özdemir ile beraber oynadı.

2015 yılında yapımcı Timur Savcı’nın yapımcılığını üstlendiği, ‘Kösem Sultan’ dizisinde; Kösem SultanBeren Saat canlandırdı. Dizide Ekin Koç'un canlandırdığı I. Ahmet'in eşi olacak olan Kösem Sultan'ın çocukluğunu ve gençliğini Yunan oyuncu Anastasia Thsilimpou 9 bölüm canlandırdı. 18 Kasım 2016 tarihinde başlayan ikinci sezonunda ise birince bölümde görünüp diziden ayrılmış olup Kösem Sultan'ın yaşlılık halini ise Nurgül Yeşilçay canlandırmaya devam etti. Tülin Özen I. Ahmet'in annesi Handan Sultan'ı canlandırdı. Boran Kuzum da I. Mustafa’yı canlandırmıştır.

Boran Kuzum, 2017 yılında Anton Çehov’un yazdığı tiyatro oyunu “Martı”da Ecem Uzun, Fırat Tanış, ve Gonca Vuslateri başta olmak üzere, Serdar Orçin, Sevil Akı, Şerif Erol, Yasin Bardakçı ve Cem Cücenoğlu’dan oluşan bir kodro ile tiyatro sahnelerinde oynadı.

Boran Kuzum , 2016 - 2018 yıllarında yönetmenliğini Burak Arlıel ve Taylan Biraderler’in yaptığı “Vatanım Sensin” dizisinde Vasili'nin oğlu Leon karakterini canlandırırken Bergüzar Gökçe Korel, Halit Ergenç, Onur Saylak, Şebnem Hassanisoughi, Senan Kara, Baki Davrak, Kubilay Aka, Miray Daner, Pınar Deniz, Celile Toyon, Fatih Artman, Okan Yalabık ile birlikte rol aldı.

2017 yılında yönetmenliğini Onur Ünlü’nün yaptığı “Cingöz Recai” aflı sinema filminde Kenan İmirzalıoğlu, Haluk Bilginer, Meryem Uzerli, Serkan Keskin, Musa Uzunlar, Hakan Boyav, Cem Cücenoğlu, Kenan Ece, Eser Eyüboğlu, Ushan Çakır, Günay Karacaoğlu, Selim Bayraktar, Fatih Artman ile beraber rol aldı.

2018 yılında yönetmenliğini Hilal Saral'ın yaptığı, senaryosunu Melek Gençoğlu'nun yazdığı “Şahin Tepesi” adlı dizide Zerrin Tekindor, Ebru Özkan, Murat Aygen, Boran Kuzum, Aybüke Pusat, Esra Dermancıoğlu, Kaan Taşaner, Leyla Tanlar ve Mustafa Mert Koç ile birlikte rol aldı.

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları :
2017 - Martı : Anton Çehov - Pürtelaş Tiyatro

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2021 - Drunk on Love (Ala Ad-din)(Sinema Filmi)
2020 - Saygı (Savaş)(TV Dizisi)
2020 - Menajerimi Ara (Boran Kuzum)(TV Dizisi)
2020 - Mesti Aşk (Sinema Filmi)
2019 - Biz Böyleyiz (Emrah) (Sinema Filmi)
2019 - Hakan: Muhafız (Okhan) (TV Dizisi)
2018 - Şahin Tepesi (Efe Akdora)(TV Dizisi)
2017 - Cingöz Recai (Cüneyt)(Sinema Filmi)
2016 - 2018 - Vatanım Sensin (Vasili'nin oğlu Leonidas Papadopoulos) (TV Dizisi)
2015 - Muhteşem Yüzyıl: Kösem (I. Mustafa) (TV Dizisi)
2015 - Analar ve Anneler (Suat) (TV Dizisi)
2014 - Bir Adam Yaratmak (Gazeteci) (Kısa film)
2012 - Aşka Dokunmak (Hakan) (Kısa film)


Kaynak:Biyografi.info

Boran Kuzum için yapılan aramalar

Boran Kuzum, Boran Kuzum biyografi, Boran Kuzum hayatı, Boran Kuzum özgeçmişi, Boran Kuzum hakkında, Boran Kuzum doğum yeri, Boran Kuzum fotoğraf, Boran Kuzum video, Boran Kuzum resim, Boran Kuzum kimdir?, Boran Kuzum kaç yaşında?, Boran Kuzum nereli, Boran Kuzum memleketi