FB TW PIN NWS
BioRank 5983

Anastasia Thsilimpou

Doğum tarihi : 12.Kasım.1997
Anastasia Thsilimpou kaç yaşında : 26
Kilo & Boy :
Burcu : Akrep
Meslek : Dizi Oyuncusu
Anastasia Thsilimpou doğum yeri : Atina, Yunanistan

Anastasia Thsilimpou Biyografisi

2015 yılında “Muhteşem Yüzyıl: Kösem Sultan” dizisinde (Kösem Sultan’ın çocukluğunu canlandırdı.

Anastasia Thsilimpou, 12 Kasım 1997 tarihinde Yunanistan’ın başşehri Atina’da doğmuştur.

Henüz lise 3’de öğrenimine devam eden Anastasia Tsilimpiou, ülkesinin küçük yıldızlarından biri. Küçüklüğünden beri reklam filmlerinde oynayan Anastasia Thsilimpou, önce bir modellik ajansına kaydoldu. Sonra reklam filmleri için kamera karşısına geçmeye başladı. Sonra da dizi oyunculuğuna başladı. 8 yaşında iken Yunanistan’da oynayan bir dizi olan “Melek Kalbi” dizisinde oynadı. Bu dizi sayesinde onu bütün Yunanistan tanıdı. Daha sonra Ada adlı bir başka yapımda rol aldı.

Anastasia Thsilimpou, sadece kamera karşısında değil tiyatro sahnesinde de tiyatro oyunculuğu yapmaktadır. Özellikle de “Annie Sullivan Mucizesi” adlı oyunu Yunanistan’da büyük ses getirdi.

Anastasia Thsilimpou, 2015 yılının Eylül ayında ilk kez bir Türk dizisinde başrol oynayacak.

12 Kasım 2015 tarihinde Star TV’de başlayacak olan, yapımcı Timur Savcı’nın yapımcılığını üstlendiği, ‘Kösem Sultan’ dizisinde Safiye Sultan’ı Hülya Avşar canlandıracak. Kösem Sultan’ı ise Beren Saat canlandıracak. Ekin Koç'un canlandırdığı I. Ahmet'in eşi olacak olan Kösem Sultan'ın çocukluğunu ve gençliğini Yunan oyuncu Anastasia Thsilimpou 9 bölüm canlandıracak.

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları :
2008 – 2009 - Annie Sullivan Mucizesi

Filmleri ve Dizileri:
2015 - Muhteşem Yüzyıl: Kösem Sultan (Kösem Sultan) (TV Dizisi)
2010 - 2011 - Ada (TV Dizisi)
2006 - Melek Kalbi (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Anastasia Thsilimpou için yapılan aramalar

Anastasia Thsilimpou, Anastasia Thsilimpou biyografi, Anastasia Thsilimpou hayatı, Anastasia Thsilimpou özgeçmişi, Anastasia Thsilimpou hakkında, Anastasia Thsilimpou doğum yeri, Anastasia Thsilimpou fotoğraf, Anastasia Thsilimpou video, Anastasia Thsilimpou resim, Anastasia Thsilimpou kimdir?, Anastasia Thsilimpou kaç yaşında?, Anastasia Thsilimpou nereli, Anastasia Thsilimpou memleketi