FB TW PIN NWS
BioRank 598

Kenan İmirzalıoğlu

Doğum tarihi : 18.Haziran.1974
Kenan İmirzalıoğlu kaç yaşında : 50
Kilo & Boy :
Burcu : İkizler
Kenan İmirzalıoğlu doğum yeri : Bala, Ankara

Kenan İmirzalıoğlu Biyografisi

Deli Yürek, Ezel, Alacakaranlık gibi Türk televizyonlarının en çok izlenen dizilerinde baş rol oyunculuğu yapmış olan dizi ve sinema oyuncusu.
Kenan İmirzalıoğlu, Mustafa ve Yıldız İmirzalıoğlu çiftinin en küçük çocukları olarak, 18 Haziran 1974 tarihinde, Ankara’ya bağlı olan Bala’da Üçem Köyü'nde dünyaya geldi. Derviş ve Yasemin adında kardeşleri vardır. İlköğretimini Bala’da tamamladıktan sonra orta öğretimini tamamlamak için Ankara’ya teyzesinin yanına taşındı. Orta ve lise öğrenimini Ankara’da yaptı.

İlk denemesinde üniversite sınavını kazanamayarak ailesinin yanına dönmüş olsa da, bir sonraki üniversite sınavını kazanarak Yıldız Teknik Üniversitesi’ne yerleşen İmirzalıoğlu, burada Matematik okudu. Üniversitedeki arkadaşlarının ısrarları üzerine katıldığı modellik yarışmasından başarıyla ayrılması üzerine modellik kariyerine başladı ve 1995 yılında Türkiye’nin En İyi Modeli seçildi. Türkiye birincisi olarak katıldığı Best Model of the World yarışmasını da kazanan İmirzalıoğlu, bu yarışmayı kazanan ilk Türk erkeği oldu.

Televizyon ve sinema ekranlarıyla tanışması ise, ünlü yönetmen Osman Sınav’ın sayesinde gerçekleşti. Sınav’ın desteğiyle takıldığı Deli Yürek dizisinin seçmelerinde başarılı oldu ve 1999-2002 yılları arasında yayın hayatını sürdüren dizide, Yusuf Miroğlu karakterini canlandırdı. Başarılı oyuncu, dizinin devamı olarak gösterilebilecek olan sinema filmi Deli Yürek: Bumerang Cehennemi’nde rol alarak sinemaya da atıldı. Deli Yürek süreci bittikten sonra dil eğitimi için Amerika'ya gitti. Amerika’dan dönünce bir çok film ve dizi için teklif aldı. Uğur Yücel'in yazıp yönettiği Alacakaranlık dizisini kabul etti. Daha sonra aynı kadronun hazırladığı Yazı Tura adlı sinema filminde rol aldı.

2003-2005 yılları arasında, Taylan Biraderler’in yönettiği ve Uğur Yücel ile beraber başrollerini oynadığı Alacakaranlık adlı polisiye dizide Ferit Çağlayan karakterini canlandırdı. 2006’da Suat Yalaz’ın eserinden sinemaya uyarlanan, yönetmenliğini Mustafa Şevki Doğan’ın üstlendiği Son Osmanlı Yandım Ali’de rol aldı. Alacakaranlık’ı 2005-2007 yılları arasında Selin Demiratar ile beraber başrollerini paylaştığı Acı Hayat ve 2009 yılından itibaren yayınlanmakta olan Ezel adlı diziler izledi. Cansu Dere ile beraber başrolünü paylaştığı ve de usta yönetmen Uluç Bayraktar tarafından yönetilen dizi, Türk televizyonlarının en çok izlenen aksiyon ve drama dizilerinden birisi oldu.

2001 yılında çekilen Bumerang Cehennemi’nden sonra bir süre sinemaya ara veren İmirzalıoğlu, 2004 yılında başrollerini Olgun Şimşek ile paylaştığı ve Uğur Yücel tarafından yazılıp yönetilen Alacakaranlık ile sinemaya geri döndü. Her ne kadar başarılı bir gişe başarısı kazanamamış olsa da, Alacakaranlık film festivallerinde ve eleştirmenlerin gözünde büyük bi başarı kazandı.

2007 yılında vizyona giren Kabadayı’da efsanevi oyuncu Şener Şen ile beraber çalışma fırsatını yakalayan İmirzalıoğlu, bu filmde canlandırdığı uyuşturucu bağımlısı mafya babası Devran rolüyle sevenlerinin gönlünde taht kurmayı başardı. Ünlü oyuncunun rol aldığı son sinema film, 22 Ocak 2010 tarihinde vizyona giren Ejder Kapanı oldu. Akrep Celal adlı bir başkomseri canlandırdığı film sayesinde, ikinci kez Uğur Yücel ile beraber çalışma fırsatı bulan İmirzalıoğlu, filmden beklentilerinin yüksek olduğunu belirtti.

Uzun süredir, Alacakaranlık’ta beraber rol aldığı oyuncu Zeynep Beşerler ile beraber olan ünlü oyuncu, gece hayatından fazla haz etmiyor ve evinde sakin bir yaşam sürdürmeyi tercih ediyor.

2012'de Osman Sınav'ın Yönetmenliğini üstlendiği Tuğçe Kazaz ile Başrollerini paylaştığı Uzun Hikaye adlı Sinema Filminde oynadı. Yine 2012 yılında başlayan Karadayı adlı dizide Bergüzar Gökçe Korel ile başrolü paylaştı.

Kenan İmirzalıoğlu, Aralık 2014'den beri Sinem Kobal ile birliktedir. 14 Mayıs 2016 tarihinde Cunda Adası’nda evlendiler. 21 Ekim 2020 tarihinde Lalin adını verdikleri kızı doğdu.

20 Mart 2018 tarihinde yönetmenliğini Cevdet Mercan’ın yaptığı ve Kanal D ekranlarında yayınlanmaya başlayan “Mehmed: Bir Cihan Fatihi” adlı dizide Fatih Sultan Mehmed’i Kenan İmirzalıoğlu canlandırırken Çandarlı Halil Paşa’yı Çetin Tekindor canlandırmıştır.

Kenan İmirzalıoğlu, 2019 yılının son aylarına doğru başlayan yeni sezon "Kim Milyoner Olmak İster" programının sunuculuğunu yaptı.

Kenan İmirzalıoğlu, 2020 yılında başorülünü Ahmet Mümtaz Taylan ve Melisa Sözen'le paylaştığı "Alef" dizisinde hırslı bir dedektif olan Kemal karakterine hayat veriyor.

Ödüller :
2005 - Adana Altın Koza Film Festivali-En İyi Erkek Oyuncu (Yazı Tura)
2010 - Sadri Alışık Sinema Ödülleri-Ayhan Işık Jüri Özel Ödülü (Ejder Kapanı]
2010 - İsmail Cem Televizyon Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu Ödülü (Ezel)
2010 - 37.Altın Kelebek Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu Ödülü (Ezel)
2013 - 4. Antalya Televizyon Ödülleri, Dram dizisi en iyi erkek oyuncu (Karadayı 1. Sezon)

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2020 - Alef (Kemal) (TV Dizisi)
2018 - Mehmed: Bir Cihan Fatihi (Fatih Sultan Mehmed) (TV Dizisi)
2017 - Cingöz Recai (Cingöz Recai) (Sinema Filmi)
2012 - Uzun Hikaye (Bulgaryalı Ali) (Sinema Filmi)
2012 - 2014 - Karadayı (Mahir Kara) (TV Dizisi)
2009 - 2010 - Ezel (Ezel Bayraktar) (TV Dizisi)
2009 - Ejder Kapanı (Akrep Celal) (Sinema Filmi)
2007 - Kabadayı (Devran) (Sinema Filmi)
2006 - Son Osmanlı Yandım Ali (Yandım Ali) (Sinema Filmi)
2005 - 2006 - Acı Hayat ((Mehmet Kosovalı)TV Dizisi)
2003 - Yazı Tura (Cevher) (Sinema Filmi)
2003 - 2005 - Alacakaranlık (Ferit Çağlayan) (TV Dizisi)
2001 - Deli Yürek-Boomerang Cehennemi (Yusuf Miroğlu) (Sinema Filmi)
2000 - Hayat Bağları (Kendisi) (TV Dizisi)
1999 - 2002 - Deli Yürek (Yusuf Miroğlu) (TV Dizisi)

Tv programı:
2019- ---- - Kim Milyoner Olmak İster? (Sunucu)


Kaynak:Biyografi.info

Kenan İmirzalıoğlu hakkında haberler

Tüm Kenan İmirzalıoğlu haberleri

Kenan İmirzalıoğlu videoları

Tüm Kenan İmirzalıoğlu videoları

Kenan İmirzalıoğlu için yapılan aramalar

Kenan İmirzalıoğlu, Kenan İmirzalıoğlu biyografi, Kenan İmirzalıoğlu hayatı, Kenan İmirzalıoğlu özgeçmişi, Kenan İmirzalıoğlu hakkında, Kenan İmirzalıoğlu doğum yeri, Kenan İmirzalıoğlu fotoğraf, Kenan İmirzalıoğlu video, Kenan İmirzalıoğlu resim, Kenan İmirzalıoğlu kimdir?, Kenan İmirzalıoğlu kaç yaşında?, Kenan İmirzalıoğlu nereli, Kenan İmirzalıoğlu memleketi