FB TW PIN NWS
BioRank 1465

Bergüzar Gökçe Korel

Doğum tarihi : 02.Eylül.1982
Bergüzar Gökçe Korel kaç yaşında : 42
Kilo & Boy :
Burcu : Başak
Bergüzar Gökçe Korel doğum yeri : İstanbul

Bergüzar Gökçe Korel Biyografisi

Bergüzar Gökçe Korel, 1982 doğumlu Kurtlar Vadisi: Irak filmi ve Binbir Gece dizisiyle adını duyurmuş tiyatro kökenli oyuncu. "Binbir Gece"nin yanı sıra "Kırık Hayatlar", "Zeytin Dalı" ve "Adak" adlı dizilerde de rol almıştır.


Türk Sineması'nın emektar oyuncularından Tanju Korel ve Hülya Darcan'ın ikinci kız çocukları olan Bergüzar Gökçe Korel, 2 Eylül 1982'de İstanbul'da doğdu. Ablası Zeynep Busbee Korel Amerika'da yaşamaktadır. Çocukluğunu Ulus'ta geçiren Korel, ilköğrenimini Nilüfer Hatun İlköğretim Okulunda, orta öğrenimini Yıldız Koleji'nde yaptı. Üniversiteden önce profesyonel kulüplerde voleybol oynadı.

Kolej'den mezun olmasının ardından Mimar Sinan Üniversitesi Devlet konsevatuarı tiyatro bölümünü tamamladı. İlk dizi rolünü 1998 yapımı olan "Kırık Hayatlar"da aldı. Ardından 2005 yapımı Kurtlar Vadisi:Irak filminde Leyla karakteriyle izleyicilerin karşısına çıktı. Kurtlar Vadisi filmi için rol teklifi geldiğinde hasta olan babası Tanju Korel'in doktorları hastayı kaybetmek üzere olduklarını söylüyorlardı. Bu koşuşturmanın içinde önce rol'ü geri çevirdi. Ancak annesinin "Baban bu görüşmeye gitmeni isterdi"yle ikna oldu ve teklifi kabul etti.

"Kurtlar Vadisi:Irak"da yakaladığı başarının ardından gene aynı yıl çekilen "Zeytin Dalı" dizisinde İklim karakterini canlandırdı. Asıl büyük çıkışını ise Kanal D'nin "2006'nın en fazla reyting alan dizisi" ünvanını alan "Binbir Gece"deki Şehrazat Evliyaoğlu rolüyle yaptı.

Bergüzar Korel sosyal sorumluluk projelerinde de faaliyet gösterdi. Yapı Kredi ve TEGV işbirliğiyle hayata geçirilen "Okuyorum Oynuyorum" projesin de çocuklarla Sokak Tiyatroları düzenledi onlara oyuncu koçluğu yaptı.

2009 yılında “Aşk Geliyorum Demez” sinema filminde Tolgahan Sayışman ile birlikte oynadı. Aynı yıl “Çocuktan Al Haberi” isimli yarışma programını sundu.

2010 - 2011 senesinde Bergüzar Korel, başrolünü Bülent İnal ile paylaştığı atv de yayınlanan “Bitmeyen Şarkı” dizisinde rol aldı. 2011 yılında Muhteşem Yüzyıl dizisinde konuk oyuncu Monica Teresse karakterini canlandırdı. 2012 yılında “Karadayı” dizisinde Kenan İmirzalıoğlu ile başrolü paylaştı. Çeşitli reklam filmlerinde oynadı.

Voleybol, buz pateni gibi sporların yanı sıra dans ve piyano eğitimi de alan Korel, 7 Ağustos 2009 tarihinde tiyatro ve sinema oyuncusu Halit Ergenç ile evlenmiştir. Ali (d.Şubat 2010) adında bir oğlu vardır. 8 Mart 2020 tarihinde Han adında bir oğlu daha doğdu. 3 Kasım 2021 tarihinde Leyla adını verdikleri bir kızı oldu.

2016 yılında Ekim ayında Kanal D’de yayınlanan Vatanım Sensin dizisinin yönetmenliğini Taylan Biraderler yaparken baş rollerde Halit Ergenç, Bergüzar Gökçe Korel, Onur Saylak, Baki Davrak, Senan Kara, Hakan Salınmış, Şebnem Hassanisoughi oynamıştır.

2018 yılında Yönetmenliğini Ali Bilgin (yönetmen)'in üstlendiği Bir Aşk İki Hayat filminde başrolleri Engin Akyürek ve Bergüzar Gökçe Korel paylaştı.

Bergüzar Gökçe Korel, 21 Şubat 2020 tarihinde, "Aykut Gürel Presents Bergüzar Korel, Vol. 2" isimli stüdyo albümünü yayınladı. Korel albümde Özdemir Erdoğan, Levent Yüksel, Sezen Cumhur Önal, Mustafa Sandal ve Mazhar Alanson gibi birçok ünlü erkek sanatçıların eserlerini caz türünde yeniden yorumladı

2021 yılında senaryosunu Berkun Oya ve Taylan Biraderler'in yazdığı, Taylan Biraderler'in yönettiği Azizler adlı filmde başrolde Engin Günaydın oynarken, Haluk Bilginer, Binnur Kaya, Öner Erkan, İrem Sak, Fatih Artman, Gülçin Santırcıoğlu, İlker Aksum, Hülya Duyar, Bergüzar Gökçe Korel, Halit Ergenç, Okan Yalabık da filmde rol aldı.

Ödülleri :
2013 - "Altın Kelebek" En İyi Kadın Oyuncu (Karadayı)
2012 - "YBTB"nin Yılın Kadın Oyuncusu
2012 - "Ayaklı Gazete"En İyi Drama Kadın Oyuncusu
2012 - "RTGD"nin Yılın Kadın Oyuncusu
2010 - "Aslan Max" En Sevilen Çocuk Programı
2008 - "Burç Okulları" En Başarılı Kadın Oyuncu
2007 - "RTGD"nin TV Yıldızı ödülü
2006 - "Altın Kelebek" En İyi Kadın Oyuncu (Binbir Gece)

Filmleri ve Dizileri:
2023 - 10 Saniye (Zeynep) (İnternet filmi)
2021 - Azizler (Füsun) (Sinema Filmi )
2018 - Bir Aşk İki Hayat (Deniz)(Sinema Filmi )
2016 - 2018 - Vatanım Sensin (Azize)(TV Dizisi)
2012 - 2014 - Karadayı (Feride Şadoğlu)(TV Dizisi)
2011 - Muhteşem Yüzyıl 1. Sezon (Prenses Monica Teresse)(TV Dizisi)
2010 - Bitmeyen Şarkı (Feraye)(TV Dizisi)
2009 - Aşk Geliyorum Demez (Gözde)(Sinema Filmi )
2009 - Casus Kızlar (Sam-Seslendirme) (Sinema Filmi)
2006 - 2009 - Binbir Gece (Şehrazat Evliyaoğlu)(TV Dizisi)
2006 - Kurtlar Vadisi Irak (Leyla)(Sinema Filmi )
2006 - Emrah Adak (TV Dizisi)
2005 - Zeytin Dalı (İklim)(TV Dizisi)
2001 - Cemalim (Suna)(TV Filmi)
1999 - Şen Olasın Ürgüp (TV Filmi)
1998 - Kırık Hayatlar (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Bergüzar Gökçe Korel hakkında haberler

Tüm Bergüzar Gökçe Korel haberleri

Bergüzar Gökçe Korel filmleri

Tüm Bergüzar Gökçe Korel filmleri

Bergüzar Gökçe Korel için yapılan aramalar

Bergüzar Gökçe Korel, Bergüzar Gökçe Korel biyografi, Bergüzar Gökçe Korel hayatı, Bergüzar Gökçe Korel özgeçmişi, Bergüzar Gökçe Korel hakkında, Bergüzar Gökçe Korel doğum yeri, Bergüzar Gökçe Korel fotoğraf, Bergüzar Gökçe Korel video, Bergüzar Gökçe Korel resim, Bergüzar Gökçe Korel kimdir?, Bergüzar Gökçe Korel kaç yaşında?, Bergüzar Gökçe Korel nereli, Bergüzar Gökçe Korel memleketi