FB TW PIN NWS
BioRank 3561

Engin Öztürk

Doğum tarihi : 28.Eylül.1986
Engin Öztürk kaç yaşında : 38
Kilo & Boy :
Burcu : Terazi
Meslek : Dizi Oyuncusu
Engin Öztürk doğum yeri : Eskişehir

Engin Öztürk Biyografisi

Engin Öztürk, 28 Eylül 1986 tarihinde Eskişehir’de Nermin Öztürk, Erdoğan Öztürk çiftinin dördüncü çocuğu olarak doğmuştur. 3 ablası vardır. Baba tarafı Bulgaristan, anne tarafı ise Selanik göçmenidir. Babası havacı astsubay olduğu için çocukluğu Eskişehir askeri lojmanlarında geçti. Lise yıllarında başlamak üzere 8 yıl voleybol oynadı. Eskişehir Fatih Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra baba mesleğini seçip 2003 yılında İzmir Hava Astsubay Meslek Yüksek Okuluna girmiş ve 2005 yılında mezun olmuştur. Ancak kendisi askerlikle bağdaşamadığı için 2006 yılında TSK.dan ayrılarak Ankara'ya gelmiş ve 2008 yılında girmeyi başardığı Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı tiyatro bölümündeki eğitimini 2012 yılında bitirmiştir.
İzmir Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulunda iken girdiği “Tiyatro Kolu”nda edindiği tiyatro merakı yüzünden konservatuara girmiştir. Bir ara barmenlik de yaptı.

Engin Öztürk, 2010 yılında Vedat Türkali’nin senaryosunu yazdığı “Fatmagül'ün Suçu Ne?” adlı dizinin seçmelerini kazanıp, Beren Saat, Engin Akyürek, Sumru Yavrucuk, Musa Uzunlar, Civan Canova, Fırat Çelik, Murat Daltaban, Buğra Gülsoy, Kaan Taşaner, Deniz Türkali, Seda Güven, Esra Dermancıoğlu, Bülent Seyran ile birlikte oynadı.

Engin Öztürk, 2012 yılında oyuncuları arasına sonradan katıldığı; senaryosunu Emrah Serbes’in yazdığı, yönetmenliğini Serdar Akar ve Mustafa Altıoklar’ın yaptığı “Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi” adlı dizide Erdal Beşikçioğlu, Nejat İşler, Ege Aydan, Seda Bakan, Sezin Akbaşoğulları gibi oyuncularla birlikte oynamıştır.

2013 yılında da “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde Şehzade Selim karakterini canlanmıştır. Yönetmenliğini Taylan Biraderler'in yaptığı, yapımcılığını Timur Savcı’nın üstlendiği, senaryosunu Meral Okay ve Meral Okay’ın ölümünden sonra Yılmaz Şahin’in yaptığı “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde; Halit Ergenç, Meryem Uzerli, Vahide Gördüm, Nebahat Çehre, Okan Yalabık, Burak Özçivit, Ozan Güven, Mehmet Günsür, Nur Fettahoğlu, Selma Ergeç, Pelin Karahan, Merve Boluğur, Engin Öztürk, Aras Bulut İynemli, Berrak Tüzünataç, Deniz Çakır, Meltem Cumbul, Sarp Akkaya gibi oyuncular rol almıştır.

2015 yılının Ekim ayında yayınlanmaya başlayan "Hatırla Gönül" adlı dizide Engin Öztürk, Gökçe Bahadır, Onur Saylak ve Selen Öztürk birlikte rol aldı.

Filmleri ve Dizileri :
2019 - Biz Böyleyiz (Gökçe) (Sinema Filmi)
2019 - Yüzleşme (Ömer Aladağ) (TV Dizisi)
2019 - Hakan: Muhafız (Levent)(TV Dizisi)
2018 - Dirilis: Ertugrul (Günalp)(TV Dizisi)
2016 - Yüksek Sosyete (Kerem)(TV Dizisi)
2015 - Hatırla Gönül (Yusuf) (TV Dizisi)
2014 - Hayat Yolunda (Op. Dr. Cem Korcan) (TV Dizisi)
2013-2014 - Muhteşem Yüzyıl 4. Sezon (II. Selim)(TV Dizisi)
2013 - Çanakkale Yolun Sonu (Mustafa Kemal ATATÜRK) (Sinema Filmi)
2012-2013 - Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi (Komiser Emre)(TV Dizisi)
2010-2012 - Fatmagül'ün Suçu Ne? (Selim Yaşaran)(TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Engin Öztürk için yapılan aramalar

Engin Öztürk, Engin Öztürk biyografi, Engin Öztürk hayatı, Engin Öztürk özgeçmişi, Engin Öztürk hakkında, Engin Öztürk doğum yeri, Engin Öztürk fotoğraf, Engin Öztürk video, Engin Öztürk resim, Engin Öztürk kimdir?, Engin Öztürk kaç yaşında?, Engin Öztürk nereli, Engin Öztürk memleketi