FB TW PIN NWS
BioRank 1397

Fatih Artman

Doğum tarihi : 13.Şubat.1988
Fatih Artman kaç yaşında : 36
Kilo & Boy :
Burcu : Kova
Fatih Artman doğum yeri : Ankara

Fatih Artman Biyografisi

Behzat Ç. dizisindeki Harun karakteriyle ünlenmiştir.

Fatih Artman, 13 Şubat 1988 tarihinde Ankara’nın Gazi Mahallesinde 3 çocuklu bir ailenin en küçüğü olarak doğmuştur. İlkokul ve ortaokulu kendi mahallesinde okudu. Balgat Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nden mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Ana Sanat Dalı Oyunculuk Bölümünden mezun oldu.

Fatih Artman, yönetmenliğini Serdar Akar’ın yaptığı ve başrolünde Erdal Beşikçioğlu’nun oynadığı Behzat Ç. dizisindeki agresif polis memuru Harun karakteriyle büyük şöhret kazandı.

2013 yılında jean-paul-sartre’nin yazdığı ve Erdal Beşikçioğlu’nun yönetmenliğini de yaptığı “Mezarsız Ölüler” adlı tiyatro oyununda Tatbikat Sahnesinde (Henri rolünde) olarak Ayça Eren, Adem Aygil, Ali Yoğurtçuoğlu, Elvin Beşikçioğlu, Aytek Şahan, Erdal Beşikçioğlu, Berkan Şal, Burak Küçükosman ile birlikte oynamıştır.

2014 yılında BKM Film tarafından yapılan ‘Bana Masal Anlatma’ isimli sinema filminde Hande Doğandemir ile birlikte başrolleri paylaştı. Bu filmde Fatih Artman, Hande Doğandemir, Devrim Yakut, Erdal Tosun, Tarık Ünlüoğlu, Gürkan Uygun, Burcu Biricik, Cengiz Bozkurt, Berat Yenilmez, Ani İpekkaya, Sadi Celil Cengiz, Gökçe Bahadır, Yılmaz Erdoğan, Çağlar Ertuğrul oynamıştır.

2017 yılında yönetmenliği Taylan Biraderler tarafından yapılan ve başrollerinde Bergüzar Gökçe Korel, Halit Ergenç, Onur Saylak’ın oynadığı “Vatanım Sensin” dizisine 14üncü bölümden itibaren girmiştir.

2017 yılında yönetmenliğini Yılmaz Erdoğan'ın yaptığı “Tatlım Tatlım” adlı sinema filminde Gupse Özay, Büşra Pekin, Aylin Kontente, Şebnem Bozoklu, Bülent Emrah Parlak, Çağlar Çorumlu, Serkan Keskin ve Fatih Artman rol almıştır.

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları :
2013 - Mezarsız Ölüler : jean-paul-sartre - Tatbikat Sahnesi (Henri rolünde)
2012 - Colombinus : Stephen Karam
Düşler Yolu :Tennessee Williams
Müfettiş : Nikolay Vasilyeviç Gogol
Yastık Adam : Martın Mcdonagh

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2017 - Son Destan (MiniDizi)
2017 - Tatlım Tatlım (Sinema Filmi)
2016 - 2017 - Vatanım Sensin (Yakup Yüzbaşı ) (TV Dizisi)
2016 - Son Destan (Halit) (TV Dizisi)
2016 - Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok (Sinema Filmi)
2015 - Kırık Kalpler Bankası (The Angel) (Sinema Filmi)
2015 - Ekşi Elmalar (Hatip) (Sinema Filmi)
2015 - Beş Kardeş (Aziz) (TV Dizisi)
2014 - Bana Masal Anlatma (Rıza) (Sinema Filmi)
2013 - Behzat Ç. Ankara Yanıyor (Harun) (Sinema Filmi)
2011 - 2012 - Leyla ile Mecnun (Harun) (TV Dizisi)
2011 - Behzat Ç.: Seni Kalbime Gömdüm (Harun) (Sinema Filmi) 2011
2010 - 2012 - Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi (Harun) (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Fatih Artman için yapılan aramalar

Fatih Artman, Fatih Artman biyografi, Fatih Artman hayatı, Fatih Artman özgeçmişi, Fatih Artman hakkında, Fatih Artman doğum yeri, Fatih Artman fotoğraf, Fatih Artman video, Fatih Artman resim, Fatih Artman kimdir?, Fatih Artman kaç yaşında?, Fatih Artman nereli, Fatih Artman memleketi