FB TW PIN NWS
BioRank 126

Sinem Kobal

Doğum tarihi : 14.Ağustos.1987
Sinem Kobal kaç yaşında : 37
Kilo & Boy :
Burcu : Aslan
Sinem Kobal doğum yeri : İstanbul

Sinem Kobal Biyografisi

Selena, Lise Defteri ve Dadı gibi başarılı T.V. dizilerinde, Okul, Romantik Komedi ve de Ayakta Kal filmlerinde rol almış olan Türk sinema, dizi, tiyatro ve reklam oyuncusu, sunucu.
Sinem Kobal, 14 Ağustos 1987 tarihinde, aslen Rizeli olan inşaat mühendisi bir baba ve ev hanımı bir annenin ilk çocuğu olarak, İstanbul’da dünyaya geldi. Kerem adında erkek kardeş vardır. Henüz okula başlamadan önce bale eğitimi almaya başlayan Kobal, 1991-1999 yılları arasında, sekiz yıl boyunda bale eğitimine devam etti.

İstek Vakfı Özel Acıbadem Lisesi’nden 2001 yılında mezun olan Kobal, eğitim hayatı boyunca basketbol, voleybol ve step sporları ile uğraştı. Ortaokul yıllarında okulun basket takımıyla beraber İstanbul şampiyonluğu kazanan Kobal, oyunculuk kariyerine başladıktan sonra da spordan kopmadı ve de aikido yapmaya devam etti.

Sinem Kobal’ın Dormen Tiyatrosu’nda başlayan oyunculuk kariyeri, henüz 13 yaşındayken kadrosuna katıldığı Dadı adlı diziyle profesyonel bir boyut kazandı. 2000-2003 yılları arasında gösterimde olan Dadı’nın kadrosunda, Sinem Kobal’ın yanı sıra Kenan Işık, Haldun Dormen ve Gülben Ergen gibi başarılı oyuncular yer almaktaydı. Selena dizisi Kobal’a Jetix Çocuk Ödülleri’nde En Sevilen Türk Kadın Oyuncu ödülünü kazandırdı.

Dadı’nın ardından bir süre tiyatro çalışmalarına geri dönen Kobal, Uygur Tiyatrosu bünyesinde sahnelenen oyunlarda yer aldı. Liseden mezun olmasının ardından Beykent Üniversitesi’nde Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne ve Gösteri Bölümü’ne katıldı ve de bölümünden başarıyla mezun oldu.

2003 yılında Hürrem Sultan, 2004 yılında ise Lise Defteri adlı dizilerde rol alan Kobal, aynı yıl vizyona giren Okul adlı gençlik-gerilim filmi ile ilk sinema denemesine imza attı. 2005 yılında, ATV’de gösterime giren Nefes Nefese adlı T.V. dizisinde Aslı karakterini canlandırsa da, dizi seyircilerden beklenen ilgiyi görmedi.

2006 yılında, ikinci sinema filmi olan Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu’nda yer aldı. Kült bir trash movie olarak nitelendirilen ilk filmin devamı olarak çekilen Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu, IMDB listelerinde tarihin en kötü 100 filmi arasına girmeyi başardı. 2008 yılında Ayakta Kal, 2009 yılında ise Romantik Komedi, genç oyuncunun beyazperdede yer aldığı diğer yapımlar oldu.

Genç oyuncunun 2006-2009 yılları arasında rol aldığı Selena adlı dizi, popüleritesini büyük oranda arttırdı. Fantastik bir dizi olan ve ağırlıklı olarak çocuklara hitap eden Selena’da, genç oyuncu, Cansu Demirci ve Gizem Güven ile beraber kamera karşısına geçti.

Sinem Kobal, 2009 yılından bu yana, futbolcu Arda Turan ile birlikte oldu. 2012 yılının Ocak ayında nişanlandılar. 2013 yılının kasım ayında ayrıldılar.

Aralık 2014'den beri Kenan İmirzalıoğlu ile birlikte olan Sinem Kobal, 14 Mayıs 2016 tarihinde Cunda Adası’nda evlendiler. 21 Ekim 2020 tarihinde Lalin adını verdikleri kızı doğdu.

2015 yılında “Analar ve Anneler” dizisinde Zeliha karakterini canlandırırken Metin Akdüler, Hazar Ergüçlü, Okan Yalabık, Binnur Kaya, Nazan Kesal, Tansu Taşanlar, Burak Tamdoğan, Ulaş Tuna Astepe ile birlikte rol aldı.

2015 yılında yönetmenliğini Uğur Yücel’in oğlu Can yücel (2)’in yaptığı “Yaktın Beni” adlı sinema filminde Sarp Apak, Sinem Kobal, Uğur Yücel, Meltem Cumbul, Hasibe Eren, Sezai Aydın, Ozan Özcan, Bülent Şakrak ile birlikte oynadı.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2017 - Gecenin Ötesi (TV Dizisi)
2017 - Yüz Yüze (Seliha) (TV Dizisi)
2015 - Yaktın Beni (İpek) (Sinema Filmi)
2015 - Analar ve Anneler (Zeliha) (TV Dizisi)
2014 - Gönül İşleri (Sevda) (TV Dizisi)
2013 - Romantik Komedi 2: Bekarlığa Veda (Didem) (Sinema Filmi)
2011 - Mor Menekşeler (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)
2010 - Romantik Komedi (Didem) (Sinema Filmi)
2010 - 2011 - Küçük Sırlar (Su Mabeynci) (TV Dizisi)
2008 - Ayakta Kal (Yasemin) (Sinema Filmi)
2006 - Selena (Selena) (TV Dizisi)
2006 - Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu (Bianca) (Sinema Filmi)
2006 - Arka Sokaklar 1. Sezon (Komiser Muavini ) (TV Dizisi)
2005 - Nefes Nefese (Aslıgül) (TV Dizisi)
2003 - Lise Defteri (İnci Altın) (TV Dizisi)
2003 - Okul (Şebnem) (Sinema Filmi)
2003 - Hürrem Sultan (Ayşe) (TV Dizisi)
2000 - Dadı (Dilara Giritli) (TV Dizisi)

Oynadığı reklam filmleri:
Vodafone reklamı
Gazete Reklamları
Gençturkcell Muhabbet
Deterjan Reklamı
Euro Reklamı
Avea Reklamı
Bingo Reklamı
Garnier Reklamı


Kaynak:Biyografi.info

Sinem Kobal hakkında haberler

Tüm Sinem Kobal haberleri

Sinem Kobal videoları

Tüm Sinem Kobal videoları

Sinem Kobal filmleri

Tüm Sinem Kobal filmleri

Sinem Kobal için yapılan aramalar

Sinem Kobal, Sinem Kobal biyografi, Sinem Kobal hayatı, Sinem Kobal özgeçmişi, Sinem Kobal hakkında, Sinem Kobal doğum yeri, Sinem Kobal fotoğraf, Sinem Kobal video, Sinem Kobal resim, Sinem Kobal kimdir?, Sinem Kobal kaç yaşında?, Sinem Kobal nereli, Sinem Kobal memleketi