FB TW PIN NWS
BioRank 1888

Ekin Koç

Doğum tarihi : 15.Ağustos.1986
Ekin Koç kaç yaşında : 38
Kilo & Boy :
Burcu : Aslan
Meslek : Dizi Oyuncusu
Ekin Koç doğum yeri : Manavagat, Antalya

Ekin Koç Biyografisi

Ekin Koç, 15 Ağustos 1986 tarihinde Antalya, Manavagat'da doğmuştur. Tam adı İsmet Ekin Koç’dur. ÖSS’ye hazırlanırken; erkek kardeşi, annesi ve babası hep beraber İstanbul’a taşındılar. Bilgi Üniversitesi İşletme bölümünü kazanıp orada okumaya başladı.
Manavagat’ta okurken Lisenin tiyatro kulübündeydi. Ama hocası beğenmediği için tiyatrodan kovuldu. Üniversitede okurken 35 Buçuk Sanat Akademisi'nde Vahide Gördüm'den ve Altan Gördüm’den oyunculuk eğitimi aldı.

2013 yılında "Sana Bir Sır Vereceğim" adlı dizide oynayarak dizi hayatına başladı. Baş rollerinde Murat Han ve Esra Ronabar’ın olduğu dizide Ekin Koç da Demet Özdemir ile iyi bir ikili oluşturdu. Dizideki Tilki karakteriyle ünlenmiştir.

2014 yılında yayınlanmaya başlayan ve başrollerinde Ayça Bingöl, Mete Horozoğlu, ve İlker Kızmaz olan “Benim Adım Gültepe” dizisinde de Seyfi karakteriyle izleyicilerle buluştu.

2015 yılında senaryosunu Levent Kazak'ın yazdığı, yönetmenliğini Abdullah Oğuz'un yaptığı "Senden Bana Kalan" adlı sinema filminde Neslihan Atagül ile başrolü paylaşırken, Zeynep Kankonde, Wilma Elles gibi oyuncular da eşlik etmiştir.

12 Kasım 2015 tarihinde Star TV’de başlayan, yapımcı Timur Savcı’nın yapımcılığını üstlendiği, ‘Kösem Sultan’ dizisinde Safiye Sultan’ı Hülya Avşar canlandırırken. Kösem Sultan’ı ise Beren Saat canlandırdı. Ekin Koç'un canlandırdığı I. Ahmet'in eşi olacak olan Kösem Sultan'ın çocukluğunu ve gençliğini Yunan oyuncu Anastasia Thsilimpou 9 bölüm canlandırdı.

Daha sonra BluTV özel dizisi olan 7yüz dizisinde Pınar Göktaş ile başrolü paylaştı. Kariyerine Hayat Sırları dizisi ile devam etti. 2018 yılında BluTV özel dizisi Bozkır'da Nuri Pamir isimli bir polisi canlandırdı.

Türkiye atçılığının en önemli figürlerinden biri olan jokey Halis Karataş'ın gerçek hayat hikayesinin anlatıldığı, "Bizim İçin Şampiyon" adlı filmde Ekin Koç, Farah Zeynep Abdullah, Fikret Kuşkan, Serkan Ercan (oyuncu), Erdem Akakçe, Burak Tamdoğan rol aldı.

Filmleri ve Dizileri :
2021 - Balkaya (Gazeteci Murat) Sinema Filmi)
2021 - The Big Flight (Derin) (Kısa Film)
2020 - Deskmate (Selim) (Sinema Filmi)
2020 - Uyanis: Büyük Selcuklu (Ahmed Sencer)(TV Dizisi)
2019 - APP (Erkek hologram) (Kısa Film)
2019 - Succession (Kadir)(TV Dizisi)
2018 - Bizim İçin Şampiyon (Halis Karataş)(Sinema Filmi)
2018 - Bozkır (Nuri Pamir) (TV Dizisi)
2017 - Hayat Sırları (Burak) (TV Dizisi)
2017 - 7 Yüz (Kaan (4.bölüm)) (TV Dizisi)
2016 - Ali ve Nino (Mehmet)(Sinema Filmi)
2015 - Evli ve Öfkeli (TV Dizisi)
2015 - Muhteşem Yüzyıl: Kösem Sultan (I. Ahmet) (TV Dizisi)
2015 - Senden Bana Kalan (Özgür) (Sinema Filmi)
2014 - Benim Adım Gültepe (Seyfi) (TV Dizisi)
2013 - Sana Bir Sır Vereceğim (Tilki) (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Ekin Koç filmleri

Tüm Ekin Koç filmleri

Ekin Koç için yapılan aramalar

Ekin Koç, Ekin Koç biyografi, Ekin Koç hayatı, Ekin Koç özgeçmişi, Ekin Koç hakkında, Ekin Koç doğum yeri, Ekin Koç fotoğraf, Ekin Koç video, Ekin Koç resim, Ekin Koç kimdir?, Ekin Koç kaç yaşında?, Ekin Koç nereli, Ekin Koç memleketi