FB TW PIN NWS
BioRank 1343

Şebnem Hassanisoughi

Doğum tarihi : 07.Aralık.1985
Şebnem Hassanisoughi kaç yaşında : 39
Kilo & Boy :
Burcu : Yay
Şebnem Hassanisoughi doğum yeri : İstanbul

Şebnem Hassanisoughi Biyografisi

Şebnem Hassanisoughi, 7 Aralık 1985 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Babası İranlı avukat ve annesi Türk olup Noterlik yapmaktadır. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Ana Sanat Dalı ve Kadir Has Üniversitesi Film ve Drama Yüksek Lisans Program eğitimleri almıştır.
Şebnem Hassanisoughi, Birçok tiyatro oyununda, reklamda, dizi ve filmde rol almıştır. Oyunculuğun yanı sıra müzikle de uğraşan Şebnem Hassanisoughi; gitar, bateri ve mızıka da çalabilmektedir.

2011 yılında Çiğdem Vitrinel'in yönetmenliğini, senaristliğini ve yapımcılığını yaptığı “Geriye Kalan” adlı sinema filminde, başrolleri Devin Özgür Çınar, Erkan Bektaş, Şebnem Hassanisoughi ve Burak Tamdoğan paylaştı.

2013 yılında Bülent İnal, Burak Yamantürk, Burcu Kara, Özge Özpirinçci ve Umut Karadağ'ın yer aldığı “Tatar Ramazan” adlı dizide Güzide karakterini oynamıştır.

Şebnem Hassanisoughi , 2014 yılında "Bana Artık Hicran De" adlı dizide; Buğra Gülsoy, Alican Yücesoy, Aslı Enver ile başrol oyunculuğunu üstlenmiştir. Dizi'nin geniş oyuncu kadrosunda Nadir Sarıbacak, Tamer Levent, Nur Sürer ve Zeyno Eracar gibi isimler yer almaktadır.

2016 yılında Ekim ayında Kanal D’de yayınlanan Vatanım Sensin dizisinin yönetmenliğini Taylan Biraderler yaparken baş rollerde Halit Ergenç, Bergüzar Gökçe Korel, Onur Saylak, Baki Davrak, Senan Kara, Hakan Salınmış, Şebnem Hassanisoughi oynamıştır.

Ödülleri :
2016 - 48. Siyad Türk Sineması Ödülleri - En iyi yardımcı kadın oyuncu (Bulantı)
2012 - 12.Uluslararası İzmir Film Festivali - En İyi Kadın Oyuncu (Geriye Kalan)

Filmleri ve Dizileri :
2016 - Vatanım Sensin (Rum Şarkıcı)(TV Dizisi)
2016 - Siyah Karga (Sara)(Sinema Filmi)
2016 - Coastliners (Sinema Filmi)
2015 - Bulantı (Neriman)(Sinema Filmi)
2014 - 2015 - Poyraz Karayel (TV Dizisi)
2014 - Bana Artık Hicran De (Lale) (TV Dizisi)
2013 - Tatar Ramazan (TV Dizisi)
2012 - Kayıp Şehir (Zeynep) (TV Dizisi)
2012 - Eve Dönüş: Sarıkamış 1915 (Sinema Filmi)
2011 - Geriye Kalan (Sevda) (Sinema Filmi)
2011 - Firar (Asude) (TV Dizisi)
2010 - Kılıç Günü (Melek) (TV Dizisi)
2008 - Dantel (Genç Maya) (TV Dizisi)
2008 - Annem
2007 - Sessiz Gemiler (Melek)(TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Şebnem Hassanisoughi videoları

Tüm Şebnem Hassanisoughi videoları

Şebnem Hassanisoughi için yapılan aramalar

Şebnem Hassanisoughi, Şebnem Hassanisoughi biyografi, Şebnem Hassanisoughi hayatı, Şebnem Hassanisoughi özgeçmişi, Şebnem Hassanisoughi hakkında, Şebnem Hassanisoughi doğum yeri, Şebnem Hassanisoughi fotoğraf, Şebnem Hassanisoughi video, Şebnem Hassanisoughi resim, Şebnem Hassanisoughi kimdir?, Şebnem Hassanisoughi kaç yaşında?, Şebnem Hassanisoughi nereli, Şebnem Hassanisoughi memleketi