FB TW PIN NWS
BioRank 1538

Emin Boztepe

Doğum tarihi : 17.Haziran.1962
Emin Boztepe kaç yaşında : 62
Kilo & Boy :
Burcu : İkizler
Emin Boztepe doğum yeri : Çifteler Kasabası, Eskişehir

Emin Boztepe Biyografisi

Savunma ve saldırı sanatları uzmanıdır. Dünyaca ünlü dövüş sanatları uzmanı.

Emin Boztepe, 17 Haziran 1962 tarihinde Eskişehir’de Çifteler Kasabasında doğmuştur. 3 kız, 3 erkek olmak üzere 6 kardeşlerdir. İnşaat mühendisi olan babası çalışmak için Almanya’ya 1964 yılında gittikten 2 sene sonra ailesini de oraya almış ve Almanya’ya yerleşmişlerdir. İlkokul, ortaokul ve liseyi Almanya’da okudu. Almanya sokaklarında dövüşerek büyüdü. Almanya'da 17-18 yaşlarında sokak kavgaları nedeniyle Taekwondo, karate, Wing Tsun gibi dövüş teknikleri öğrenmeye merak saldı.

İlk dövüş sanatları okulunu 18 yaşında açtı. Şu an 50 ülkede toplam 600 okula sahip ve 700 eğitmeni, 20 bin civarında öğrencisi vardır. 18 yaşında tekvando, karate, escrima (Filipin silah dövüşleri) ve boksa başladı. Wing tzun adlı sporu, Hong Kong’da ünlü oyuncu Bruce Lee’nin gittiği okulda öğrendi. Hiç yenilmemiş dövüş ustası Hong Kong'lu William Cheung’a meydan okuyarak yaptığı maçta onu 27 saniyede yenince tüm dünyada flash haber oldu.

İstanbul- Tophane’de dövüş sanatları okulu işletmektedir.

Almanya’da babasının zoru ile bir Türk kızı ile evlendi. 1983 yılında oğlu Vahdet, 1985 yılında da kızı Medine doğdu. İki yıl evli kaldıktan sonra da boşandı.

1978 yılından 1983 yılına kadar abisi ile beraber kurdukları ‘Uğur Böcekleri’ adlı müzik grubunda Basgitaristlik yaptı.

Almanya’da birçok dövüş şovları yaptı, 21 yıl Almanya’da yaşadıktan sonra da, 1987 yılında önce New York’a, sonra Los Angeles’a gitti. 1990 yılında Abd’de sinema sektörüne, aksiyon filmlerindeki dövüş koreografisini yapmak ve oyunculara eğitim vermek amacıyla girmiştir. Kariyerine oyunculuk anlamında da devam etmek isteyen Emin Boztepe, Acting Institute’a kaydoldu. 3 ay, her gün, günde 8 saat oyunculuk dersi aldı. 1992 yılında FBI’da özel ders verdi. FBI, US Marine, SWAT, DEA, Los Angeles Polis Teşkilatı gibi kurumlara dövüş teknikleri konusunda ders ve seminerler verdi.

2001yılına kadar dövüş okulları açtı. Sonra EBMAS (Emin Boztepe Martial Arts System) şirketini kurdu.

2014 yılında Yönetmenliğini Alper Çağlar’ın üstlendiği ve başrolünde Emin Boztepe’nin oynadığı “Panzehir” filmde Cüneyt Arkın, Murat Arkın, Kaan Urgancıoğlu, Çağdaş Agun, Tolga Akdoğan, Emir Bendirlioğlu ve Öykü Gürman oynuyor.

Emin Boztepe, ünlü oyuncu Jacqueline Bisset ile 13 yıl aşk yaşadı. Los Angeles’ta, Eskişehir’de ve İstanbul'da evleri var.

Emin Boztepe, Jacqueline Bisset ile tanışmasını şöyle anlatmıştır:

“İran şahının ve Elizabeth Taylor’ın yıllarca özel fotoğrafçılığını yapmış İtalyan Gianni Buzatti ile tanışmıştım. IRA ve İtalyan mafyasının bağlantısını işleyen bir film çevrilecekti. Ben oynayacaktım. Bir gece Gianni beni aradı, “Seni Jac Bisset ile tanıştıracağım” dedi. Ben film için Jac adlı bir adamla tanışacağım sanıp gittim. Oturdum masaya, tanışacağım adamı arıyorum... Saçı yüzüne düşmüş, Jacqueline’i tanıyamadım. Böyle bir tuhaf durum oldu, sonradan çok güldük. 2 yıldır yalnızmış, bana telefon numarasını verdi. Birkaç kez yemeğe çıktık ama beraber olmak için tam 6 ay bekletti beni.”

Filmleri :
2016 - 2017 - Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Ejder)(TV Dizisi)
2014 - Panzehir (Kadir Korkut) (Sinema Filmi)
2009 - Kanımdaki Barut (Sinema Filmi)
2008 - Alia (Sırp Komutan) (TV Filmi)
2007 - Pusat (Kont)(TV Dizisi)
2006 - Son Osmanlı Yandım Ali (Güro) (Sinema Filmi)
1992 - Happy Birthday, Türke!


Kaynak:Biyografi.info

Emin Boztepe filmleri

Tüm Emin Boztepe filmleri

Emin Boztepe için yapılan aramalar

Emin Boztepe, Emin Boztepe biyografi, Emin Boztepe hayatı, Emin Boztepe özgeçmişi, Emin Boztepe hakkında, Emin Boztepe doğum yeri, Emin Boztepe fotoğraf, Emin Boztepe video, Emin Boztepe resim, Emin Boztepe kimdir?, Emin Boztepe kaç yaşında?, Emin Boztepe nereli, Emin Boztepe memleketi