FB TW PIN NWS
BioRank 214

Şener Şen

Doğum tarihi : 24.Aralık.1941
Şener Şen kaç yaşında : 83
Kilo & Boy :
Burcu : Oğlak
Şener Şen doğum yeri : Adana

Şener Şen Biyografisi

Kemal Sunal ve İlyas Salman ile beraber oynadığı komedi filmleri ile izleyicilerin gönlünde taht kuran Türk sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu. Ünlü sinema oyuncusu Ali Şen’in oğlu olan Şener Şen, tiyatro kökenli bir oyuncu olup, ufak yan rollerle sinema sektörüne girmiş, Arzu Film ile beraber çektiği komedi filmleri ile ünlü olmuş ve de kariyerinin son yıllarında oynadığı Muhsin Bey, Eşkiya ve Kabadayı gibi dram filmlerindeki başarısıyla Türkiye’nin yetiştirdiği en iyi oyunculardan birisi olduğunu kanıtlamıştır.
Şener Şen, 26 Aralık 1941 tarihinde, Adana’da dünyaya geldi. Komedi ve dram tarzındaki pek çok sinema filminde rol alan Yeşilçam’ın unutulmaz oyuncularından Ali Şen (oyuncu)’in oğlu olarak dünyaya gelen Şener Şen, babası gibi oyuncu olma isteğiyle tiyatroya başladı.

İlk olarak 1958 yılında, Yeşil Sahne’de oyunculuğa başlayan Şener Şen, 1964-1966 yılları arasında öğretmen olarak Doğu Anadolu’da görev aldıktan sonra İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda yan rollerde yer alarak profesyonel oyunculuğa başladı.Şen, zaman içinde daha büyük rollerde görülerek mesleğinde ilerleme fırsatı yakaladı.

Tiyatronun yanı sıra dublaj sanatçısı olarak da çalışan Şen, 1967 yılında çekilen Sözde Kızlar adlı sinema filmi ile beyazperdeye adımını attı. 1971 tarihli Altın Prens Devler Ülkesinde adlı yapımda babası Ali Şen ile beraber rol alan başarılı oyuncu, 70’li yılların ilk yarısında pek çok filmde yan rollerde gözüktükten sonra asıl çıkışını 1975 yılında rol aldığı iki filmle yakaladı; Bizim Aile ve Hababam Sınıfı.

1975 tarihlinde vizyona giren, Rıfat Ilgaz’ın aynı adı taşıyan kitabından uyarlanan ve de yönetmenliğini Ertem Eğilmez’in yaptığı Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı, Şen’i şöhrete taşıyan yapım oldu. Kadrosunda Münir Özkul, Tarık Akan, Adile Naşit ve Kemal Sunal gibi pek çok ünlü ismi barındıran bu filmde Şen’in canlandırdığı sakar, beceriksiz ve saf beden eğitimi hocası Body Ekrem karakteri halk tarafından çok sevilince devam filmleri olan 1976 tarihli Hababam Sınıfı Uyanıyor, 1977 tarihli Hababam Sınıfı Tatilde ve de serinin son filmi olan 1978 tarihli Hababam Sınıfı Dokuz Doğurdu’nun kadrolarında da yer aldı.

Hababam Sınıfı serilerinde beraber rol aldığı iki aktör, Kemal Sunal ve İlyas Salman, Şen’in uzun bir süre boyunca çekeceği pek çok komedi filminde kendisiyle beraber rol oynadı. İlyas Salman ile beraber Banker Bilo, Çiçek Abbas, Dolap Beygiri gibi filmlerde rol alan Şen, Kemal Sunal ile beraber ise Süt Kardeşler, Tosun Paşa, Kibar Feyzo, Davaro gibi pek çok komedi filminde rol alarak unutulmaz bir ikili oluşturdu. Bu dönemde oynadığı filmlerde genellikle üçkağıçı, güvenilmez, kurnaz ama şansı sürekli kötüye giden bir karakteri canlandıran Şen, Kemal Sunal ve İlyas Salman’ın canlandırdığı saf karakter tiplemelerine çok iyi bir antitez oluşturarak unutulmayacak filmlere imza attı.

Şen’in kariyerinin olgunlaşma dönemi olarak tanımlanabilecek olan ve genellikle dram ağırlıklı filmlerde rol oynadığı dönemin başlangıcı ise 1984 yılına rastladı. İlk olarak 1984 tarihli, Ertem Eğilmez yönetmenliğinde çekilen Namuslu’da fazlasıyla dürüst ve onurlu olduğu için sistem tarafından kabul edilmeyen Ali Rıza karakterini canlandıran Şen, daha sonra ise 1985 tarihli Nesli Çölgeçen filmi Züğürt Ağa’da feodalizmin modernite içinde çözülmesini sonucunda Ağalık’tan vazgeçmek zorunda kalan bir köy ağasının İstanbul’da başından geçen maceraları başarıyla canlandırdı.

1985 tarihli Çıplak Vatandaş ve 1986 tarihli Milyarder, Şen’in yeni sinema anlayışının ekranlardaki temsilcileri olurken, 1987 yılında vizyona giren Muhsin Bey, Şener Şen’in sanat hayatındaki doruklardan birisini temsil etmekteydi. Yavuz Turgul’un senarist ve yönetmen olarak can verdiği Muhsin Bey, prensiplerine sonuna kadar bağlı, eski kafalı ve modası geçmiş bir müzik yapımcısı olan Muhsin Bey ve onun şöhret yapmak için çabaladığı yanık sesli genç sanatçı Ali Nazik’in hikayesini konu alıyordu. Değişen dünyada eski değerlere bağlı olarak yaşamaya çalışan Muhsin Bey karakteriyle Türk Sineması’nın başyapıtlarından birisine imza atan Şen, ayrıca bu film sayesinde ileriki yıllarda pek çok kez beraber kamera karşısına geçeceği Uğur Yücel ile de ilk defa bir başrolde beraber çalışma fırsatı yakaladı.

Muhsin Bey’in ardından 1987 yılında Selamsız Bandosu ve Zengin Mutfağı filmlerinde başrol oynayan Şen, 1988 tarihli Arabesk ile bir kez daha unutulmaz bir oyunculuğa imza attı. Yönetmenliğini Ertem Eğilmez, yapımcılığını ise Türker İnanoğlu’nun üstlendiği ve senaryosunda Gani Müjde’nin görev aldığı Arabesk, Türk sinemasında arabesk kültürünün izlerini çözümleyen ve de bu duruma traji-komik bir bakış açısı getiren kuvvetli bir absürd komedi ve hatta yer yer müzikal filmiydi. Müjde Ar ve rol arkadaşı Şener Şen’in fevkalede oyunculukları sayesinde film 26. Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Film ödülünü kazandı.

Arabesk sonrasında rol aldığı film sayısını azaltan ve de filmlerin aralarındaki süreyi uzatan Şener Şen, artık tam anlamıyla bir yıldız oyuncu portresi çiziyordu. 1990 yılında Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni ile Muhsin Bey karakterine yakın bir portre çizen başarılı oyuncu, 1992 yılında Yavuz Turgul yönetmenliğindeki Gölge Oyunu’nda Şevket Altuğ ile beraber başrolde yer aldı. Bir sonraki filmi Amerikalı ise Amerikan Pop Kültürü’nün ülkemizde yarattığı değişimlere eğlenceli bir bakış açısı getiren başarılı bir absürd komedi örneğiydi. Amerikan filmlerinden bire bir alınmış bölümlerle desteklenen (Evde Tek Başına, Temel İçgüdü vs..) Amerikalı, Lale Mansur, Taner Barlas ve Eray Özbal gibi başarılı oyuncuları bir araya getirdi.

Amerikalı’nın ardından üç yıl boyunca sinema filmi çekmeyen Şen, 1996 yılında Eşkiya ile beraber sinemalara geri döndü. Yavuz Turgul tarafından senaryosu yazılan ve de yönetilen Eşkiya, Baran adlı eski bir eşkiyanın 35 yıllık hapis hayatının ardından geçmişiyle hesaplaşmasını ve de Cumali adındaki genç bir serserinin hayatına dahil olmasını anlatırken bir yandan da uyuşturucu ve mafya ilişkilerine değiniyordu. Şen’i Uğur Yücel ile bir kez daha başrollerde bir araya getiren Eşkiya, uluslararası film festivallerinde ve de 19. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri’nde pek çok ödül kazandı.

Eşkiya’nın vizyona girmesinin ardından sekiz yıl hiçbir sinema filmi çekmeyen Şen,bu süre içerisinde sadece 2000 yılında gösterime başlayan T.V. dizisi İkinci Bahar’da rol aldı. 2004 yılında vizyona giren ve başrollerini Meltem Cumbul’la paylaştığı Gönül Yarası’nda bir kez daha Yavuz Turgul ile beraber çalışma fırsatı bulan Şen, 2007 yılında ise senaryosunu Yavuz Turgul’un yazdığı ve yönetmenliğini Ömer Vargı’nın yaptığı Kabadayı’da rol aldı. Kenan İmirzalıoğlu, Aslı Tandoğan ve Rasim Öztekin gibi başarılı sanatçıların rol aldığı Kabadayı gişede 10.000.000 dolarlık bir hasılata imza atarken, eleştirmenler tarafından II. Eşkiya olarak nitelendirildi.

İki kez evlenen Şener Şen’in ilk evliliğinden bir kızı oldu. 1975 doğumlu olan kızı Bengü, babası ve dedesi gibi oyunculuğu seçmedi; hep kameralardan uzak durdu. Şener Şen ikinci evliliğini ‘Muhsin Bey’filminin çekimleri sırasında tanıştığı rol arkadaşı Sermin Hürmeriç ile yaptı. 1989’da evlenen çift, Şener Şen’in bir başka hit filmi Eşkıya’dan sonra 11 yıllık evliliklerini 2000 yılında bitirdi.

Şener Şen 2010 yılında vizyona giren Av Mevsimi filminde yer aldı.

Ödülleri:
2008 - 1.Yeşilçam Ödülleri - En İyi Erkek Oyuncu (Kabadayı)
2005 - 42. Antalya Film Şenliği - En İyi Erkek Oyuncu (Gönül Yarası)
1987 - 24. Antalya Film Şenliği - En İyi Erkek Oyuncu (Muhsin Bey)
1978 - 15. Antalya Film Şenliği - En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Çöpçüler Kralı)

Rol aldığı tiyatro oyunları :
2004 - Mucizeler Komedisi : Yavuz Turgul - MOS Yapım
1986 - Bin Yıl Önce Bin Yıl Sonra : Yavuz Turgul-Vural Sözer - Şan Tiyatrosu
1984 - Keşanlı Ali Destanı : Haldun Taner - Berlin Schaubühne Tiyatrosu
1983 - Sade Vatandaş Şvayk Hitler'e Karş : Bertolt Brecht - Şan Tiyatrosu
1982 - Neşşey-i Muhabbet : Şan Tiyatrosu
1981 - Hababam Sınıfı Müzikali : Rıfat Ilgaz - Şan Tiyatrosu
1979 - Sersem Kocanın Kurnaz Karısı : Haldun Taner - İstanbul Şehir Tiyatrosu
1978 - Zengin Mutfağı : Vasıf Öngören - İstanbul Şehir Tiyatrosu
1977 - Oyun Nasıl Oynanmalı : Vasıf Öngören - İstanbul Şehir Tiyatrosu
1967 - Cyrano de Bergerac : Edmond Rostand - İstanbul Şehir Tiyatrosu
1967 - Othello : William Shakespeare - İstanbul Şehir Tiyatrosu

Oynadığı Reklamlar :
- Hürriyet Gazetesi Reklamları (1985-1986)
- Artema Reklamları (1990-1992)
- Pamukbank Reklamı (2001-2002)
- Akbank Reklamları (2002-2006)
- TTNet Reklamları (2008-2010)
- Aygaz Otogaz Reklamları (2015-2016)

Filmleri ve Dizileri :
Senaryo :
1967 - Sözde Kızlar (Sinema Filmi)

Yapımcı :
1996 - Eşkıya (Ortak Yapımcı) (Sinema Filmi)

Oyuncu :
2017 - Yol Ayrımı ( Mazhar Kozanlı)(Sinema Filmi)
2010 - Av Mevsimi (Ferman-Avcı) (Sinema Filmi)
2007 - Kabadayı (Ali Osman) (Sinema Filmi)
2004 - Mucizeler Komedisi (Sefa Yurdakul) (Video)
2004 - Gönül Yarası (Nazım) (Sinema Filmi)
2002 - Biz Size Aşık Olduk (Kemal) (TV Dizisi)
1998 - İkinci Bahar (Ali Haydar Suruç) (TV Dizisi)
1996 - Eşkıya (Eşkıya Baran) (Sinema Filmi)
1993 - Amerikalı (Şeref) (Sinema Filmi)
1992 - Gölge Oyunu (Abidin) (Sinema Filmi)
1990 - Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni (Haşmet Asilkan) (Sinema Filmi)
1988 - Zengin Mutfağı (Lütfü Usta) (Sinema Filmi)
1988 - Yasemin (Baba Yunus) (Sinema Filmi)
1988 - Arabesk (Şener) (Sinema Filmi)
1987 - Selamsız Bandosu (Latif Şahin) (Sinema Filmi)
1987 - Muhsin Bey (Muhsin Bey) (Sinema Filmi)
1986 - Milyarder (Mesudiyeli Mesut) (Sinema Filmi)
1986 - Değirmen (Kaymakam Hilmi) (Sinema Filmi)
1985 - Çıplak Vatandaş (İbrahim) (Sinema Filmi)
1985 - Züğürt Ağa (Ağa) (Sinema Filmi)
1985 - Aşık Oldum (Şakir Bostancı) (Sinema Filmi)
1984 - Namuslu (Mutemet Ali Rıza ) (Sinema Filmi)
1984 - Gırgıriyede Büyük Seçim (Sinema Filmi)
1984 - Gizli Duygular (Şener Şen) (Sinema Filmi)
1983 - Şekerpare (Ziver) (Sinema Filmi)
1983 - Şalvar Davası (Ömer Ağa ) (Sinema Filmi)
1983 - Gırgıriyede Cümbüş Var (Haydar) (Sinema Filmi)
1982 - Çiçek Abbas (Şakir Serengil) (Sinema Filmi)
1982 - Dolap Beygiri (Banker Yakup) (Sinema Filmi)
1982 - Adile Teyze (Sadık) (Sinema Filmi)
1981 - Şaka Yapma (Şefik Döğen Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1981 - Şabancık (Sırrı Elitaş Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1981 - Gırgıriyede Şenlik Var (Duman Haydar) (Sinema Filmi)
1981 - Gırgıriye (Ehat Alinçe Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1981 - Davaro (Süleyman Hıyarto) (Sinema Filmi)
1980 - Banker Bilo (Banker Maho) (Sinema Filmi)
1979 - Ne Olacak Şimdi (Şakir) (Sinema Filmi)
1979 - Erkek Güzeli Sefil Bilo (Maho Ağa) (Sinema Filmi)
1979 - Dokunmayın Şabanıma (Halit Akçatepe Seslendirme) (Sinema Filmi)
1978 - Sultan (Bakkal Bahtiyar) (Sinema Filmi)
1978 - Neşeli Günler (Ziya) (Sinema Filmi)
1978 - Kibar Feyzo (Maho Ağa) (Sinema Filmi)
1978 - Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor (Badi Ekrem ) (Sinema Filmi)
1978 - Evlidir Ne Yapsa Yeridir (Halit Akçatepe Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1977 - Şabanoğlu Şaban (Kumandan Hüsamettin) (Sinema Filmi)
1977 - Çöpçüler Kralı (Zabıta Amiri Şakir) (Sinema Filmi)
1977 - Çağrı (Ewen Solon Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1977 - Hababam Sınıfı Tatilde (Badi Ekrem) (Sinema Filmi)
1977 - Gülen Gözler (Vecihi) (Sinema Filmi)
1976 - İşler Karıştı / Zühtü (Tuncay Özinel Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1976 - İki Kızgın Adam (Yüksel Gözen Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1976 - Öyle Olsun (Bilge Zobu Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1976 - Ölüme Yalnız Gidilir (Ahmet Açan Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1976 - Tosun Paşa (Tellioğlu Lütfü) (Sinema Filmi)
1976 - Sıralardaki Heyecan (Şemsi İnkaya Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1976 - Süt Kardeşler (Kumandan Hüsamettin) (Sinema Filmi)
1976 - Parola Kartal (İbrahim Kurt Seslendirme) (Sinema Filmi)
1976 - Mağlup Edilemeyenler (Muhteşem Durukan Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1976 - Lüküs Hayat (Nizam Ergüden Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1976 - Hasip İle Nasip (Çetin Tolbaş Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1976 - Hababam Sınıfı Uyanıyor (Badi Ekrem) (Sinema Filmi)
1976 - Che Carambole Ragazzi (Ercan Bostancıoğlu Seslendirme) (Sinema Filmi)
1976 - Can Pazarı (Yüksel Gözen Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1975 - Üç Kağıtçılar (E.Bostancığlu Seslendirmesi)(Sinema Filmi)
1975 - Çılgın Gençlik (Nizam Ergüden Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1975 - Yarınlar Bizim (2) (Reşit Çildam Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1975 - Sınıfta Şenlik Var (Osman Çağlar Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1975 - Sevimli Frankenstein (Cemal Gonca Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1975 - Pisi Pisi (Sıtkı Akçatepe Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1975 - Pembe Panter Gangsterlere Karşı (Ahmet Şendil Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1975 - Pembe Panter (Masist Gül Seslendirme) (Sinema Filmi)
1975 - Parayla Değil Sırayla (Tuncay Özinel Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1975 - Minik Cadı (Sami Hazinses Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1975 - Kazım'a Bak Kazım'a (Reşit Çildam Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1975 - Kara Murat Kara Şövalyeye Karşı (Dündar Aydınlı Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1975 - Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı (Badi Ekrem) (Sinema Filmi)
1975 - Hababam Sınıfı (Cem Gürdap ve Hakkı Karadayı Seslendirme) (Sinema Filmi)
1975 - Evcilik Oyunu (Resit Çildam Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1975 - Deli Yusuf (Hamit Haskabal Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1975 - Deli Kız (Sami Hazinses Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1975 - Bizim Aile / Merhaba (Şener) (Sinema Filmi)
1975 - Bak Yeşil Yeşil (Ahmet) (Sinema Filmi)
1975 - Bahtı Kara Yarim (Cevat Kurtuluş Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1975 - Babanın Oğlu (Hayri Karabey Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1975 - Baba Bizi Eversene (B.Zobu Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1975 - Aptal Şampiyon (Fong) (Sinema Filmi)
1975 - Ah Bu Gençlik (Şemsi İnkaya Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1974 - Şenlik Var / Bal Kız (Semih Sezerli Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1974 - Çılgın Arzular (Hamit Hassakal Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1974 - Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz (Devlet Dairesinde Müdür Arayan Adam) (Sinema Filmi)
1974 - Yatık Emine (Osman Çağlar Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1974 - Sevmek (Yasemin Esmergül ve Hamit Haskabal Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1974 - Reisin Kızı (İlhan Daner Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1974 - Palavracılar (Danyal Topatan Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1974 - Kara Boğa (Ahmet Turgutlu Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1974 - Gerçek (Doktor Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1974 - Gel Gardaş Gel (İsmail Hakkı Şen Seslendirme) (Sinema Filmi)
1974 - Erkekler Ağlamaz (Niyazi Gökdere Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1974 - Düşmanlarım Çatlasın (Doktor) (Sinema Filmi)
1974 - Bir Damla Kan Uğruna (Zeki Tüney Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1974 - Ayrı Dünyalar (Kumarbaz) (Sinema Filmi)
1974 - Almanyalı Yarim (Sami Hazinses Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1973 - Şeytanın Kurbanları (Doktor) (Sinema Filmi)
1973 - Ölüm Satanlar (Doktor) (Sinema Filmi)
1973 - Zaloğlu Rüstem (Seslendirme) (Sinema Filmi)
1973 - Yunus Emre (Ata Saka ve Ali Seyhan Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1973 - Yumurcak Küçük Kovboy (Seslendirme) (Sinema Filmi)
1973 - Vur Emri (Seslendirme) (Sinema Filmi)
1973 - Pir Sultan Abdal (Seslendirme) (Sinema Filmi)
1973 - Karateci Kız (Yaşar Şener ve Yılmaz Gruda Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1973 - Bu Toprağın Kızı (Osman Seden Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1973 - Bitirimler Sosyetede (Garson/Sami Hazinses ve Kayhan Yıldızoğlu Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1973 - Bitirim Kardeşler (Kayhan Yıldızoğlu Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1973 - Bir Demet Menekşe (Partideki Adam) (Sinema Filmi)
1973 - Aşk Mahkumu (Doktor) (Sinema Filmi)
1973 - Arap Abdo (Sinema Filmi)
1973 - Anadolu Ekspresi (Seslendirme) (Sinema Filmi)
1972 - Şeytan Tırnağı (Seslendirme) (Sinema Filmi)
1972 - Yılmayan Şeytan (Zeki Sezer Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1972 - Kopuk (Süheyl Eğriboz Dublajı) (Sinema Filmi)
1972 - Kefenin Cebi Yok (Seslendirme) (Sinema Filmi)
1972 - Katerina 72 (Sinema Filmi)
1972 - Karaoğlan Geliyor (Seslendirme) (Sinema Filmi)
1972 - Dinmeyen Sızı (Müdür) (Sinema Filmi)
1972 - Dadaloğlu'nun İntikamı (Kadir Kök Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1972 - Behçet Cezayir'de (Mustafa Yavuz Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1972 - Aşk Ve Cinayet Meleği (Kayhan Yıldızoğlu Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1972 - Aslanların Ölümü (Seslendirme) (Sinema Filmi)
1972 - Asi Kalpler (Futbolcu) (Sinema Filmi)
1971 - Şehzade Sinbad Kaf Dağında (Sinema Filmi)
1971 - Kadırgalı Ali (Seslendirme) (Sinema Filmi)
1971 - Görünce Kurşunlayın (Kamyon Şoförü / Seslendirme) (Sinema Filmi)
1971 - Altın Prens Devler Ülkesinde (Tintin) (Sinema Filmi)
1971 - Ali Cengiz Oyunu (Şaban) (Sinema Filmi)
1970 - Kadın Satılmaz (Nezih) (Sinema Filmi)
1967 - Sözde Kızlar (Serseri) (Sinema Filmi)
1967 - Dokuzuncu Hariciye Koğuşu (Hasta) (Sinema Filmi)
1964 - Hizmetçi Dediğin Böyle Olur (Sinema Filmi)


Kaynak:Biyografi.info

Şener Şen filmleri

Tüm Şener Şen filmleri

Şener Şen için yapılan aramalar

Şener Şen, Şener Şen biyografi, Şener Şen hayatı, Şener Şen özgeçmişi, Şener Şen hakkında, Şener Şen doğum yeri, Şener Şen fotoğraf, Şener Şen video, Şener Şen resim, Şener Şen kimdir?, Şener Şen kaç yaşında?, Şener Şen nereli, Şener Şen memleketi