FB TW PIN NWS
BioRank 2482

Özlem Yıldız

Doğum tarihi : 27.Ağustos.1977
Özlem Yıldız kaç yaşında : 47
Kilo & Boy :
Burcu : Başak
Meslek : Model
Özlem Yıldız doğum yeri : İstanbul

Özlem Yıldız Biyografisi

Özlem Yıldız, 27 Ağustos 1977 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Çerkez kökenlidir. İstanbul Suadiye Lisesi'nde okudu. Sinem adında bir kız kardeşi var. Baba Ertuğrul Yıldız bir tekstil şirketinin satış müdürü, anne Sevgi Yıldız ise ECA'dan emekli ev kadını.
1996 yılında Katıldığı ATV'nin Güzellik Yarışması'nda dereceye girememişti ama sunuculuk teklifi gelmişti. Güzellik yarışmasından sonra ATV’de açılacak olan bir müzik kanalı için teklif aldı. 1995 yılında VJ’lik yapmaya başladı. 1 – 1,5 sene kadar VJ’lik yaptı. Ardından Genç TV’ye geçti. O dönemde Mehmet Ali Erbil’in sunduğu Çarkıfelek programı yeni başlamıştı, oradan bir teklif aldı. 90'lı yılların sonunda Çarkıfelek’te hostes olarak çalışırken daha çok insan tarafından tanınmaya başladı. Bu sıralarda Mehmet Ali Erbil ile nişanlandı.

Sonrasında 90lı yıllarda Kuşum Aydın (Aydın Uğurlular) ile birlikte sabah programı Sabah Şekerleri’ni sundu. Daha sonra “Pazar Sürprizi” programını sunmaya başladı.

Nazara çok inanan Özlem Yıldız’a babaannesi devamlı kurşun döküyor ve boynunda onu koruduğuna inandığı bir dua taşıyor.

7-8 dizide oynadı. 2000 yılında da Mehmet Ali Erbil ve Okan Bayülgen'in başrolde oynadığı Hemşo filminde Marianna rolünü oynadı. Evlendikten sonrada 3-4 sene televizyon proğramlarına ara verdi.

2011 yılında TV8’de hafta içi her hün “Aklımıza Takıldı” programını sundu. “Her Şey Dahil” proğramını sundu.

2011 yılında 'Yok Böyle Dans' yarışmasına katıldı. Özlem Yıldız, 2011 yılında sunuculuğunu Burcu Esmersoy ve Cem Ceminay'ın yaptığı, jüri üyeliğini Sait Sökmen ve Tan Sağtürk, Acun Ilıcalı ve Azra Akın'ın yaptığı 2. sezon "Yok Böyle Dans" yarışmasına katılarak; Özge Ulusoy, Helin Avşar, Alp Kırşan, Aydın, Altay, İlhan Mansız, Nez, İvana Sert, Cem Ceminay, Almeda Abazi, Aşkın Nur Yengi, Hakan Peker, Şenol İpek ve Burcu Çetinkaya ile yarıştı. Kazananı Özge Ulusoy ikincisi ise Alp Kırşan oldu.

Özlem Yıldız, 2005 yılında Armatör Sinan Serter ile evlendi. 3 ekim 2013 tarihinde boşandılar. Demir (d.2006) adında bir oğlu var.

Özlem Yıldız, iş adamı Mustafa Elgin ile birliktedir.

Filmleri :
1996 - Tatlı Kaçıklar (Hikmet)(TV Dizisi)
2000 - Manken (video)
2000 - Hemşo (Marıana) (Sinema Filmi)
2002 - Bayanlar Baylar (Cemile) (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Özlem Yıldız kitapları

Tüm Özlem Yıldız kitapları

Özlem Yıldız için yapılan aramalar

Özlem Yıldız, Özlem Yıldız biyografi, Özlem Yıldız hayatı, Özlem Yıldız özgeçmişi, Özlem Yıldız hakkında, Özlem Yıldız doğum yeri, Özlem Yıldız fotoğraf, Özlem Yıldız video, Özlem Yıldız resim, Özlem Yıldız kimdir?, Özlem Yıldız kaç yaşında?, Özlem Yıldız nereli, Özlem Yıldız memleketi